Sunday, July 21, 2024
Home / PARTNER MK  / Kwasy – zabieg, który warto zrobić jesienią

Kwasy – zabieg, który warto zrobić jesienią

Dlaczego tego typu zabieg warto wykonać jesienią?

Zabiegi kwasami warto wykonywać jesienią

Dlaczego kwasy warto wykonać jesienią? / fot. materiały prasowe

Wybór wśród kosmetycznych zabiegów na twarz jest szalenie różnorodny. Nic więc dziwnego, że można się w nich pogubić. Niemniej jednak aktualnie na pierwszym miejscu pojawiają się zabiegi pielęgnacyjne, które wykorzystują przede wszystkim kwasy. Gdzie można je spotkać? Przede wszystkim w peelingach oraz preparatach pielęgnacyjnych silnie oddziałujących na skórę. Kwasy jednak mają wiele twarzy. Które oblicze pozytywnie wpłynie na twoją cerę? I dlaczego tego typu zabieg warto wykonać jesienią? Podpowiadamy w artykule!

Od starożytnej Grecji…

Stosowanie kwasów w zabiegach pielęgnacyjnych wywodzi się ze starożytnej Grecji. Czy wiesz, że jasna, wręcz mlecznobiała skóra, w tamtych czasach, była oznaką wysokiego pochodzenia? Każdy pragnął przynależeć do bogatych sfer, dlatego też na skórę stosowano specjalne maseczki. Chleb nasączano mlekiem, a następnie sam miąższ nakładano na cerę. Efekt? Skóra zyskiwała pożądany, biały odcień. Sama egipska królowa Kleopatra zażywała kąpieli w mleku oślic. Dzięki temu skóra stawała się gładka, miękka, puszysta, bez żadnych niedoskonałości. Tego typu zabiegi przeprowadzano również w starożytnym Rzymie. Na kąpiele z mleka oślic mogli pozwolić sobie najzamożniejsi. Zabiegi z mleka krowiego stosowały osoby pochodzące ze średniej kasty. Ubożsi natomiast nie mieli wyboru i zadowalali się jedynie serwatką.

Na początku ludzie nie zajmowali się badaniami nad samym mlekiem. Najważniejsze, że skóra przybierała mlecznobiały odcień. Dopiero z czasem, badacze zainteresowali się upiększającymi właściwościami, a dokładnie składem mleka. Aktualnie wiemy, że to kwas mlekowy sprawia, iż cera staje się miękka, gładka i odświeżona.

Na początku XX wieku zwrócono również uwagę na właściwości pozostałych kwasów pielęgnacyjnych. Po przeprowadzonych analizach składnik ten z powodzeniem odnalazł się w kosmetyce. W wielu produktach kwasy występują samodzielnie. Niemniej jednak stanowią również świetne połączenie z pielęgnacyjnymi koktajlami. Cera uwielbia tego typu zestawienia, ponieważ do skóry przenikają różnorodne substancje odżywcze, dzięki którym twarz zyskuje promienny, młodzieńczy blask.

Zbawienne działanie kwasów

Zastanawiasz się, jak działają kwasy? Otóż ich zadaniem jest zwiększenie odległości pomiędzy komórkami stacjonującymi w skórze. W ten oto sposób wiązania stają się słabsze. Efekt? Oddzielenie zanieczyszczonej warstwy rogowej naskórka. W następstwie skóra się złuszcza, tym samym pozostawiając cerę miękką w dotyku.

Wspominaliśmy na początku, iż na rynku kosmetycznym dostępnych jest wiele rodzajów kwasów, dlatego też zarówno ich właściwości, jak i samo przeznaczenie różni się między sobą. Oprócz oddzielania warstwy rogowej naskórka kwasy niwelują niedoskonałości skóry, ściągają pory, regulują wydzielanie sebum oraz ujednolicają koloryt cery. Co więcej, regularne przeprowadzanie zabiegów pielęgnacyjnych w roli głównej z kwasami, rozjaśnia blizny, nawilża, działa przeciwzapalnie i co najważniejsze poprawia elastyczność cery.

W tym momencie dochodzimy do meritum! Dlaczego zabieg z kwasami warto przeprowadzać jesienią? Otóż po lecie nasza skóra jest zmęczona, wysuszona i zanieczyszczona. Długotrwałe opalanie, przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach, kąpiele w morzu – to tylko kilka aspektów, które niestety wykazują negatywne działanie. Przez to skóra szybciej się starzeje – na pokładzie witamy zmarszczki i przebarwienia. Również nasze włosy stają się matowe i przesuszone. Zabiegi u twojego fryzjera nie przywróciły włosom kondycji? Zawiódł cię fryzjer? Znamy sposób na to, jak uniknąć rozczarowań 

Aby wyglądać pięknie polecamy wybrać dostosowany do potrzeb skóry i oczekiwań, odpowiedni kwas. Zastanawiasz się, który z nich okaże się twoim strzałem w dziesiątkę? Polecamy skorzystać z porad i zabiegów u specjalisty – w ten oto sposób unikniesz rozczarowań – źle dobrany samodzielnie kwas może jedynie zaszkodzić. Co w takim razie zrobić? Wystarczy, że zarezerwujesz wizytę online na moment.pl. Skóra na pewno ci podziękuje i odwdzięczy się pięknym blaskiem.

źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
2 komentarze
 • limelle 21 sierpnia, 2018

  Zdecydowanie warto jest robić zabieg jesienią a nie latem:. Skóra po kawasach jest delikatna oraz nie jest odporna na podraznienia. Tak więc powinno się ją chronić. Oraz stosować kremy z mocnymi filtrami.

  Gorzej jest jeśli mamy skorę trądzikową:
  https://jbmedycynaestetyczna.pl/medycyna-estetyczna-rzuca-wyzwanie-skorze-tradzikowej/

  W takim przypadku kwasy mogą nie wpływac na nas korzystnie. Oraz lepiej bedzie z nich zrezygnować na rzecz bardziej delikatnych zabiegów takich jak oxybrazja.

 • Zuza 30 października, 2018

  Miałam problemy z cera trądzikową i zdecydowanie polecam peelingi. Moment – fajna sprawa. Ściągnęłam apkę, jest ok.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ