Sunday, May 19, 2024
Home / PARTNER MK  / Kwas hialuronowy w kosmetykach ‒ właściwości i zastosowanie

Kwas hialuronowy w kosmetykach ‒ właściwości i zastosowanie

Nawilżenie skóry to podstawowe zadanie pielęgnacji

Kwas hialuronowy

fot. Veronika / Adobe Stock

Kwas hialuronowy to organiczny związek chemiczny, który naturalnie występuje w ludzkim organizmie. Ta substancja ma wiele cennych właściwości, dlatego jest chętnie wykorzystywana przez producentów do tworzenia dobrej jakości kosmetyków. Kiedy warto sięgnąć po produkty z kwasem hialuronowym? Podpowiadamy!

 

Czym jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy to biopolimer, który jest składnikiem macierzy międzykomórkowej skóry właściwej, a oprócz tego znajduje się również w:

 

• chrząstkach,
• mazi stawowej,
• ciałku szklistym oka,
• filmie łzowym,
• ścianach naczyń krwionośnych.

 

W organizmie człowieka kwas hialuronowy występuje w postaci soli sodowej. Jego obecność korzystnie wpływa na kondycję skóry. Jednak wraz z upływem czasu poziom kwasu hialuronowego zaczyna wyraźnie spadać, powodując utratę sprężystości i elastyczności naskórka oraz przyspieszając pojawienie się zmarszczek. Wówczas warto stosować kosmetyki nawilżające, które zawierają kwas hialuronowy w postaci wielocząsteczkowej, średniocząsteczkowej lub niskocząsteczkowej. Wszystkie trzy formy zapewnią Ci odpowiedni poziom nawilżenia i znacząco poprawią wygląd Twojej skóry.

Właściwości kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy słynie przede wszystkim ze swoich właściwości nawilżających. Ten związek wiąże wodę w skórze właściwej, dzięki czemu jest odpowiednio nawodniona. Ponadto kwas hialuronowy tworzy na powierzchni skóry nieokluzyjną błonę hydrofilową i ogranicza odparowywanie wody. Dlaczego jeszcze warto stosować preparaty z tą substancją? Pozostałe właściwości kwasu hialuronowego to:

 

• wygładzenie skóry,
• redukcja zmarszczek,
• poprawa napięcia, elastyczności i sprężystości skóry,
• przyspieszenie procesów regeneracyjnych,
• poprawa kolorytu skóry.

 

Warto podkreślić, że kwas hialuronowy to naturalny składnik, który nie wywołuje reakcji alergicznej, dzięki czemu może być bezpiecznie stosowany przez osoby w różnym wieku z każdym typem cery. Ten związek znajdziesz w wielu kosmetykach przeznaczonych do pielęgnacji skóry twarzy, szyi i dekoltu, a także okolic oczu. Regularne stosowanie kwasu hialuronowego szybko przynosi widoczne efekty.

Kiedy warto sięgnąć po kosmetyki z kwasem hialuronowym?

Kosmetyki z kwasem hialuronowym mogą być używane przez osoby posiadające skórę młodą i dojrzałą. Ta substancja aktywna zapewni Ci wysoki poziom nawilżenia i uczucie świeżości przez cały dzień. Produkty z kwasem hialuronowym możesz stosować do codziennej pielęgnacji, profilaktycznie, jeśli Twoja skóra ma skłonność do przesuszeń oraz jako element kuracji, gdy walczysz z trądzikiem lub innymi bolesnymi zmianami.

 

Po jakie kosmetyki warto sięgać na co dzień? Jeśli chcesz się cieszyć gładką i nawilżoną skórą, to wybierz mleczko micelarne, żel micelarny lub krem nawilżający z dodatkiem kwasu hialuronowego. Te produkty szybko niwelują uczucie pieczenia i ściągania oraz sprawią, że skóra będzie wyglądała na zdrową i wypoczętą. Regularne używanie kosmetyków z kwasem hialuronowym to dobry sposób, aby opóźnić proces starzenia i zminimalizować ryzyko pojawienia się zmarszczek.

 

Kwas hialuronowy dzięki swoim cennym właściwościom ma bardzo wszechstronne zastosowanie. Znajdziesz go w wielu dobrych kosmetykach i produktach leczniczych. Ten składnik jest bezpieczny i w pełni przebadany. Jeśli Twoja skóra potrzebuje dogłębnego nawilżenia, to koniecznie sięgnij po produkt z kwasem hialuronowym!

Źródło: materiał Partnera MK
TAGI
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ