Wednesday, May 29, 2024
Home / PARTNER MK  / Kwas hialuronowy – eliksir młodości?

Kwas hialuronowy – eliksir młodości?

Zauważyłaś, że Twoje drobne dotąd zmarszczki z roku na rok się pogłębiają, a skóra nie jest już tak sprężysta jak kiedyś?

Zauważyłaś, że Twoje drobne dotąd zmarszczki z roku na rok się pogłębiają, a skóra nie jest już tak sprężysta jak kiedyś? Najzwyczajniej w świecie zaczyna jej brakować wody i to, że będziesz piła coraz więcej nie zatrzyma naturalnego procesu starzenia (chociaż na pewno pozytywnie wpłynie na kondycję skóry).

Beautiful woman gets an injection in her face isolated on white

Kobiety wstrzykują go sobie również, aby poprawić jędrność skóry, powiększyć usta czy piersi. / fot. materiał prasowy

Za wszystko to jest odpowiedzialny związek, który łączy cząsteczki wody – hialuronian sodu. Występuje on w każdym organizmie i wszędzie tam, gdzie potrzebne jest nawilżenie.

Co to jest kwas hialuronowy?

Zastosowanie kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy jest w pełni bezpieczny, bo w naturalnej postaci spotykamy go w organizmie człowieka – dlatego z powodzeniem używany jest  jako składnik kosmetyków nawilżających. Kobiety wstrzykują go sobie również, aby poprawić jędrność skóry, powiększyć usta czy piersi. Mimo, że jest to bezpieczne, to efekt nie okazuje się trwały – zabieg trzeba powtarzać do trzech razy w roku, bowiem substancja się wchłania. Osławiony związek pomagający utrzymać lub chociaż przedłużyć młodość skóry ma szerokie zastosowanie nie tylko w dermatologii estetycznej, ale i w kosmetologii (tu stosuje się kwas hialuronowy 3, czyli 3-procentowy roztwór tego kwasu). Dodaje się go do toników, żeli, płynów i odżywek do włosów, kremów do twarzy i balsamów do ciała. Możesz również sama dodać 2–3 krople do każdej porcji kosmetyku, jakiego używasz. Kwas hialuronowy podaje się również… doustnie. Najczęściej robi się to podczas leczenia chorób zwyrodnieniowych stawów lub, aby poprawić jakość skóry[1].

 

Składnik łez

Kwas hialuronowy występuje nie tylko w Twojej skórze, ale także w mazi stawowej oraz tkance łącznej i w obrębie Twojego oka. Dzięki niemu oko jest odpowiednio nawilżone – wiąże on bowiem cząsteczki wody we łzach, w cieczy wodnistej i w ciele szklistym.

Miej oczy zawsze wilgotne

Poza kosmetologią kwas hialuronowy jest nieodzowny dla posiadaczek soczewek kontaktowych oraz pracujących przy komputerze. Jego właściwości są nieocenione, dlatego stosuje się go w okulistyce. Zarówno soczewki, jak i wpatrywanie się w monitor szybko wysuszają oko, powodując tzw. „zespół suchego oka”. Aby zniwelować przykre dolegliwości, należy używać specjalnych płynów do szkieł kontaktowych oraz kropli do oczu, w których składzie zawsze znajdziesz hialuronian sodu.

Działanie kwasu hialuronowego

Jak już wspomniano – kwas hialuronowy wiąże cząsteczki wody. Przeciwdziała spłynięciu filmu łozowego z oka, gdy to jest otwarte, oraz umożliwia ponowne pokrycie go filmem, gdy odpoczywasz i oko jest zamknięte. Dzięki niemu mruganie jest w ogóle możliwe, a powieki nie trą tak bardzo o soczewki kontaktowe (jeżeli je nosisz). Hialuronian sodu chroni zatem Twoje oko przed wysuszeniem, ale także przed szkodliwymi substancjami.

Zapobiega:

– zapaleniu spojówek,

– dyskomfortowi,

– pieczeniu,

– pieczeniu.

[1] Małgorzata Wilk-Jędrusik, Kwas hialuronowy w dermatologii estetycznej i kosmetologii: intradermoterapia, suplementacja doustna oraz aplikacja zewnętrzna, Poznań 2013, s. 10–16 i 36–37.

Oceń artykuł
2 komentarze
  • wedeqq 14 stycznia, 2020

    … [Trackback]

    […] Find More on that Topic: miastokobiet.pl/kwas-hialuronowy-eliksir-mlodosci/ […]

  • ignou report 15 stycznia, 2020

    … [Trackback]

    […] Read More on that Topic: miastokobiet.pl/kwas-hialuronowy-eliksir-mlodosci/ […]

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ