Tuesday, April 23, 2024
Home / PARTNER MK  / Kwas chlorogenowy w walce z otyłością

Kwas chlorogenowy w walce z otyłością

Kwas chlorogenowy jest naturalnym antyoksydantem. Działa przeciwbakteryjnie, przeciwgrzybicznie oraz przeciwwirusowo. Co jeszcze może zdziałać?

fot. materiał prasowy

Kryjący się pod skrótem CGA kwas chlorogenowy jest należącym do polifenoli estrem kwasu cynamonowego i chinowego. W największych ilościach występuje w zielonych ziarnach kawowca (ziarna palonej kawy mają mniejszą ilość CGA, z uwagi na fakt, iż ulega on rozkładowi w wysokiej temperaturze), suszonych śliwkach, pokrzywie oraz karczochach. W nieco mniejszych stężeniach CGA jest obecny w bakłażanach, orzeszkach ziemnych, pomidorach oraz truskawkach.

fot. materiał prasowy

fot. materiał prasowy

Kwas chlorogenowy jest naturalnym antyoksydantem. Działa przeciwbakteryjnie, przeciwgrzybicznie oraz przeciwwirusowo. CGA posiada także potwierdzone badaniami właściwości hipoglikemiczne i obniżające poziom lipidów. Stąd też znajduje zastosowanie jako środek wspomagający odchudzanie oraz normalizujący poziom glukozy we krwi.

Jak działa kwas chlorogenowy?

Wpływ kwasu chlorogenowego na zachowanie prawidłowej masy ciała oraz związany z tym mechanizm jego działania jest bardzo złożony. Przede wszystkim CGA hamuje wchłanianie i syntezę tłuszczów oraz nasila ich metabolizm w wątrobie. Wpływ na syntezę tłuszczów jest związany z hamowaniem aktywności enzymów uczestniczących w ich syntezie, takich jak: reduktaza 3-hydroksy-3-metyloglutarylo-CoA oraz acetylotransferaza acylo-CoA:cholesterolu. Idąc tym tropem kwas chlorogenowy obniża poziom cholesterolu oraz trójglicerydów w osoczu. Ponadto zmniejsza wchłanianie cukrów w jelicie cienkim oraz hamuje aktywność glukozo-6-fosfatazy, enzymu uwalniającego glukozę do krążenia ogólnego, ograniczając tym samym insulinemię. Mniejsza aktywność insuliny oznacza mniejszą tendencję do odkładania się tłuszczów oraz zwiększone zużycie ich rezerw. Ponadto wykazano, że kwas chlorogenowy przyczynia się do zwiększenia wrażliwości tkanek na insulinę. Dzięki tym właściwościom CGA odznacza się dużym potencjałem do walki z nadwagą i otyłością (więcej informacji o wpływie kwasu chlorogenowego na odchudzanie znajdziesz na http://slimeria.pl/odchudzanie/ )

Suplementacja kwasu chlorogenowego

Rosnące z roku na rok zainteresowanie kwasem chlorogenowym, jako skutecznym rozwiązaniem do radzenia sobie ze zbędnymi kilogramami sprawiło, że na rynku farmaceutycznym pojawiło się wiele preparatów zawierających w swym składzie CGA. Jednakże by w pełni odczuć dobroczynne działanie GCA jego suplementacja powinna być skorelowana z aktywnością fizyczną oraz zdrową dietą. Dotychczasowe badania wykazały, że efektywna dobowa dawka kwasu chlorogenowego wynosi 800 miligramów.

Oceń artykuł
2 komentarze
  • Roma 1 lutego, 2016

    Najskuteczniejszym sposobem odchudzania jest odpowiednio dobrany trening oraz dieta,jakie uzyskamy dzięki badaniu Genetic Lab.Takie badanie można wykonać w każdej placówce (siłownia,spa,gabinet dietetyka),która ma podpisana umowę z firmą Innovu.Dlatego nie ma co branie do siebie takich rzeczy jak opisana powyżej.

  • 놀이터추천 15 stycznia, 2020

    … [Trackback]

    […] Find More on that Topic: miastokobiet.pl/kwas-chlorogenowy-w-walce-z-otyloscia/ […]

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ