Monday, May 20, 2024
Home / PARTNER MK  / Kurtka robocza – co to jest i jakie są jej charakterystyczne cechy?

Kurtka robocza – co to jest i jakie są jej charakterystyczne cechy?

Sprawdź, czym kierować się przy wyborze kurtki roboczej

Kurtka robocza

fot. materiał Partnera

Odpowiednia odzież robocza to podstawowa kwestia jeżeli chcemy myśleć o komforcie i bezpieczeństwie podczas pracy. Dotyczy to wielu profesji, nie tylko prac fizycznych wykonywanych na zewnątrz, ale także w zakładach pracy. Wysoka jakość wykonania, jak najlepsze materiały i funkcjonalność – to podstawowe cechy, jakimi powinna charakteryzować się kurtka robocza. Warto spojrzeć na to nieco bliżej i zastanowić się, gdzie najlepiej kupić kurtkę roboczą oraz czym kierować się przy jej wyborze

 

Wybór kurtek ochronnych jest bardzo szeroki, dzięki czemu każdy jest w stanie wybrać taką, która sprawdzi się w danych okolicznościach. Z drugiej jednak strony, bogata oferta sprawia, że nie wszyscy wiedzą, czym kierować się przy zakupie tego rodzaju ubrania roboczego. Postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości w tej materii!

Czym jest kurtka robocza?

W wielu przypadkach ochronna kurtka robocza jest najważniejszym elementem całego ubioru pracownika. W zależności od jej rodzaju i materiału, z jakiego została wykonana, może chronić przed wiatrem, deszczem, zimnem itp. Pracodawcy mają obowiązek zapewnienia ubrań roboczych, których głównym zadaniem jest ochrona pracownika podczas wykonania poszczególnych obowiązków służbowych. Przy wykonaniu wielu rodzajów zadań niezbędne jest zaopatrzenie pracownika w kurtki, które posiadają odpowiednie certyfikaty na przykład takich jak sprzedawca Engelbert Strauss. Mowa tutaj m.in. o branży chemicznej, budowlanej, spawalniczej i wielu innych, gdzie pracownicy narażeni są na liczne zagrożenia. Certyfikaty mogą dotyczyć np. ochrony przed wilgocią, przed działaniem wysokich temperatur, a nawet ognia, przed substancjami chemicznymi czy wyładowaniami elektrostatycznymi.

Kurtka robocza ochronna – jak wybrać?

Każdy rodzaj ochronnej kurtki roboczej posiada nieco inną charakterystykę, ponieważ zabezpiecza daną osobę przed konkretnymi zagrożeniami. Przy wyborze w pierwszej kolejności należy określić, w jakich dokładnie warunkach będzie wykorzystywana i przed jakimi zagrożeniami ma chronić. Ważne jest to, czy pracownik wykonuje swoje zadania w pomieszczeniu, czy na zewnątrz, gdzie jest narażony na zmienne warunki atmosferyczne. Kurtki ochronne różnią się m.in. krojem, materiałem, wagą, stopniem przepuszczalności powietrza, grubością itd. Na wyróżnienie w tej kategorii zasługują m.in. kurtki polarowe, które są miękkie, lekkie i bardzo wygodne, a jednocześnie ocieplają. Kurtka typu softshell sprawdzi się z kolei świetnie przy pracy na zewnątrz, szczególnie w zimie, o ile wybierzemy model z podszewką. Kurtki ostrzegawcze, wykorzystywane np. w branży budowlanej czy drogowej, poprawiają widoczność pracownika dzięki wszytym odblaskom oraz użyciu materiałów fluorescencyjnych. Przy wyborze należy spojrzeć też na funkcjonalność danego modelu, a więc m.in. liczbę kieszeni, kaptur, rodzaj zapięcia itp.

Gdzie kupić kurtkę roboczą?

Obecnie najlepszym rozwiązaniem jeżeli chodzi o wybór oraz zakup ochronnej odzieży roboczej, w tym kurtek są specjalistyczne sklepy internetowe, jak choćby engelbert-strauss.pl. Można znaleźć tam bardzo szeroki asortyment różnego typu produktów z dokładnym opisem każdego z nich. Dzięki temu w szybki i prosty sposób jesteśmy w stanie nabyć kurtki ochronne, które spełniają wszelkie standardy bezpieczeństwa i są dostosowane do określonych warunków. Poza samą kurtką warto nabyć inne elementy ubioru roboczego. Wszystko dla bezpieczeństwa pracowników oraz ich komfortu.

źródło: materiał Partnera MK
TAGI
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ