Tuesday, June 18, 2024
Home / Kultura  / Jesienne kursy szycia w Slow Fashion Cafe

Jesienne kursy szycia w Slow Fashion Cafe

Tej jesieni Slow Fashion Cafe daje możliwość rozpoczęcia przygody z szyciem. W kursach mogą brać udział wszyscy, bez względu na poziom umiejętności krawieckich.

Jesienna kolekcja zawitała do sklepów, tymczasem Slow Fashion Cafe proponuje pomoc w samodzielnym stworzeniu unikalnych sukienek, spódnic, tunik, legginsów, a nawet torebek. W kursach cyklicznych i weekendowych mogą brać udział wszyscy, niezależnie od poziomu umiejętności krawieckich.

slow 1

Warsztaty krawieckie w Slow Fashion Cafe są okazją do zabawy w projektanta, stworzenia unikalnego ubrania lub dodatku, można na nich nie tylko nabyć przydatne na co dzień umiejętności, ale też przekonać się, że szycie może być formą relaksu i bardzo satysfakcjonującym hobby / fot. Studio Poruszenie

We wrześniu i październiku Slow Fashion Cafe daje możliwość rozpoczęcia przygody z szyciem. Jednak oferta skierowana jest nie tylko do osób początkujących, ale również do tych, którym techniki krawieckie nie są zupełnie obce. Jest to okazja zarówno do rozpoczęcia samodzielnych eksperymentów, jak i poszerzenia posiadanych już umiejętności. Warsztaty będą polegać na wykonaniu wymarzonego projektu. Podczas każdego z kursów nabędziemy praktycznych umiejętności, takie jak: podstawowa obsługa maszyny do szycia, krojenie materiałów oraz korzystanie z szablonów. Na bardziej zaawansowanych uczestników czekają specjalne zajęcia z konstrukcji ubioru. Zostaną na nich omówione wszystkie zagadnienia związane z pracą krawcowej i projektanta odzieży, w tym rodzaje maszyn oraz kwestie dotyczące materiałoznawstwa. Po odbyciu kursu będziemy w stanie zdjąć miarę, a następnie samodzielnie wykonać wykrój spódnicy czy bluzki.
Warsztaty krawieckie w Slow Fashion Cafe są okazją do zabawy w projektanta, stworzenia unikalnego ubrania lub dodatku, można na nich nie tylko nabyć przydatne na co dzień umiejętności, ale też przekonać się, że szycie może być formą relaksu i bardzo satysfakcjonującym hobby. A wszystko to w miłej i przyjaznej atmosferze. Instruktorki szycia prowadzące zajęcia są zarówno krawcowymi, jak i dyplomowanymi projektantkami mody, co gwarantuje wysoki poziom techniczny oraz kreatywność i otwartość na pomysły kursantów.

Grafik kursów na wrzesień i październik:

06.09 Sukienka
11.30-17.30 (niedziela), cena 290 zł.
Wyjątkowe jednodniowe warsztaty szycia sukienki. Uczestnicy kursu będą korzystali z gotowej formy sukienki podstawowej. Formuła zajęć pozwala na dowolne zaprojektowanie charakteru ubioru – od wyboru materiału po krój rękawa czy długość sukienki. Program kursu obejmuje naukę korzystania z szablonów, krojenia i podstawowej obsługi maszyny do szycia. Efektem zajęć jest samodzielnie uszyta sukienka. Materiał potrzebny do uszycia jednej sukienki jest wliczony w cenę kursu. Uczestnicy mają do wyboru kilka materiałów o różnym charakterze – casualowy, sportowy, kostiumowy i w różnych kolorach.

12.09-13.09 | Techniki szycia dla początkujących
11:30-17:30  (sobota–niedziela), cena 370 zł.
Zajęcia skierowane do osób rozpoczynających przygodę z szyciem. Stanowią doskonały punkt wyjścia zarówno do samodzielnych eksperymentów jak i do kontynuacji nauki na innych kursach szycia. Efektem kursu jest dobra umiejętność obsługi maszyny do szycia oraz znajomość podstawowych szwów i technik krawieckich. Na zakończenie kursu wszystkie uczestniczki uszyją samodzielnie prostą spódniczkę na gumce z wybranego przez siebie materiału. Wszystkie materiały wliczone są w cenę kursu.

19.09 Żakiet /bluza z pianki, wełny parzonej lub grubej dzianiny
10.00-15.00 (sobota), cena 260 zł.
Jednodniowe warsztaty, na których nawet osoba całkiem początkująca uszyje proste, ale atrakcyjne okrycie wierzchnie lub bluzę na nadchodzące chłody. Program kursu obejmuje naukę korzystania z szablonów, krojenia i podstawowej obsługi maszyny do szycia. Materiał potrzebny do uszycia jednej bluzy/żakietu jest wliczony w cenę kursu. Uczestnicy mają do wyboru kilka materiałów o różnym charakterze i w różnych kolorach.

20.09 Tunika i legginsy na jesień
10.00-18.00 (sobota), cena 320 zł.
Wyjątkowe jednodniowe warsztaty szycia prostej, dzianinowej sukienki/tuniki/bluzy (do wyboru) i pasujących do niej legginsów. Uczestnicy kursu będą korzystali z gotowej formy sukienki/bluzy i legginsów. Program kursu obejmuje naukę korzystania z szablonów, krojenia i podstawowej obsługi maszyny do szycia. Efektem zajęć jest samodzielnie uszyty komplet wygodnych rzeczy o charakterze casualowym lub sportowym. Materiał potrzebny do uszycia jednego kompletu jest wliczony w cenę kursu. Uczestnicy mają do wyboru kilka materiałów w różnych kolorach.

26-27.09 | Konstrukcja bluzki
9.00-19.00 (sobota-niedziela), cena 550 zł.
Dwudniowe, intensywne warsztaty konstruowania bluzki, które pozwalają zapoznać się ze wszystkimi istotnymi zagadnieniami związanymi z pracą zarówno krawcowej jak i projektanta odzieży. Uczestnicy nauczą się jak zdjąć miarę, a następnie wykonają konstrukcję bluzki podstawowej, przykładowe modelowanie oraz uszyją bluzkę na bazie wykonanego samodzielnie wykroju. Program kursu obejmuje również podstawową naukę obsługi maszyny do szycia, omówienie rodzajów maszyn i ich zastosowania oraz zagadnienia związane z materiałoznawstwem, korzystaniem z gotowych wykrojów i dodatków pasmanteryjnych.

fot. Studio Poruszenie

fot. Studio Poruszenie

10-11.10 Techniki szycia dla początkujących
11:30-17:30  (sobota–niedziela), cena 370 zł.
Zajęcia skierowane do osób rozpoczynających przygodę z szyciem. Stanowią doskonały punkt wyjścia zarówno do samodzielnych eksperymentów jak i do kontynuacji nauki na innych kursach szycia. Efektem kursu jest dobra umiejętność obsługi maszyny do szycia oraz znajomość podstawowych szwów i technik krawieckich. Na zakończenie kursu wszystkie uczestniczki uszyją samodzielnie prostą spódniczkę na gumce z wybranego przez siebie materiału. Wszystkie materiały wliczone są w cenę kursu.

04.10 Spodnie
11:30-17:30 (sobota), cena: 290 zł.
Jednodniowe warsztaty szycia modelu spodni cieszących się olbrzymim zainteresowaniem kursantów – prostych do wykonania, wygodnych i jednocześnie bardzo efektownych, mogących stanowić podstawę zarówno stroju sportowego jak i wyjściowego, w zależności od użytego materiału. Wykończenie spodni w talii ściągaczem w formie dzianinowego pasa, pozwala na idealne dopasowanie ich do każdej sylwetki i sprawia, że uszycie spodni w jeden dzień, nawet przez osoby początkujące, jest naprawdę możliwe. Materiał potrzebny do uszycia jednej pary spodni jest wliczony w cenę kursu. Uczestnicy mają do wyboru kilka materiałów o różnym charakterze – casualowy, sportowy, kostiumowy i w różnych kolorach.

17.10 Warsztaty szycia toreb małych i dużych z Miastem Kobiet
10.00-15.00 (niedziela) 10.00-15.00
Jednodniowe warsztaty szycia, które dają możliwość stworzenia niepowtarzalnej torebki dla siebie lub na prezent. Każdy z uczestników sam zdecyduje, czy uszyje pojemną shoperkę czy prostą kopertówkę na zamek, a także sam zaprojektuje swoją torebkę. Materiał potrzebny do uszycia jednej torebki jest wliczony w cenę kursu. Uczestnicy mają do wyboru kilka materiałów (ekologiczne skóry, materiały tapicerskie itp. w różnych kolorach). Program kursu obejmuje naukę podstawowej obsługi maszyny do szycia. W zajęciach mogą wziąć udział osoby, które jeszcze nigdy wcześniej nie szyły na maszynie.

18.10 Sukienka
11.30-17.30 (niedziela), cena 290 zł.
Wyjątkowe jednodniowe warsztaty szycia sukienki. Uczestnicy kursu będą korzystali z gotowej formy sukienki podstawowej. Formuła zajęć pozwala na dowolne zaprojektowanie charakteru ubioru – od wyboru materiału po krój rękawa czy długość sukienki. Program kursu obejmuje naukę korzystania z szablonów, krojenia i podstawowej obsługi maszyny do szycia. Efektem zajęć jest samodzielnie uszyta sukienka. Materiał potrzebny do uszycia jednej sukienki jest wliczony w cenę kursu. Uczestnicy mają do wyboru kilka materiałów o różnym charakterze – casualowy, sportowy, kostiumowy i w różnych kolorach.

24-25.10 Konstrukcja spódnicy
9.00-19.00 (sobota-niedziela), cena 550 zł.
Dwudniowe, intensywne warsztaty konstruowania spódnicy, które pozwalają zapoznać się ze wszystkimi istotnymi zagadnieniami związanymi z pracą zarówno krawcowej jak i projektanta odzieży. Uczestnicy nauczą się jak zdjąć miarę, a następnie wykonają konstrukcję spódnicy podstawowej, przykładowe modelowanie oraz uszyją spódnicę na bazie wykonanego samodzielnie wykroju. Program kursu obejmuje również podstawową naukę obsługi maszyny do szycia, omówienie rodzajów maszyn i ich zastosowania oraz zagadnienia związane z materiałoznawstwem, korzystaniem z gotowych wykrojów i dodatków pasmanteryjnych. Wszystkie materiały wliczone są w cenę kursu. W kursie mogą wziąć udział również osoby, które jeszcze nie potrafią szyć.

Paulina Krawiec

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ