Friday, June 21, 2024
Home / PARTNER MK  / Kursy i szkolenia dla ambitnych. 3 pomysły na kreatywny rozwój

Kursy i szkolenia dla ambitnych. 3 pomysły na kreatywny rozwój

Kursy i szkolenia pozwalają nie tylko poszerzać horyzonty, uczyć się czegoś nowego i rozwijać, ale nawet całkowicie zmienić swoje życie. Pytanie tylko, jak je finansować

kursy-i-szkolenia--miasto-kobiet

fot. Adobestock

Odpowiedzialny, dojrzały człowiek musi rozwijać się całe życie. Nie trzeba jednak od razu kontynuować studiów, by uczyć się ciekawych rzeczy. Na rynku znajdziemy dziesiątki kursów i szkoleń, dzięki którym będziemy mogli wygodnie i sprawnie poszerzać swoje umiejętności. Możemy uczyć się języków, wziąć udział w kursie kroju i szycia, nauczyć się komponowania bukietów lub odbyć rozbudowany kurs dietetyczny. W zależności od tego, jakie mamy pasje, ambicje i zainteresowania, możemy wybierać w przebogatej ofercie współczesnych szkół i innych podmiotów edukacyjnych. Oto 3 pomysły na kreatywny rozwój

Kursy językowe

Niezmienną, ogromną popularnością wciąż cieszą się kursy językowe. Wielu z nas chce rozwijać swoje umiejętności w tym zakresie, widząc w nauce nowych języków szansę na lepsze, ciekawsze i bardziej dostatnie życie. Szukając pracy, musimy podnosić poziom znajomości angielskiego, niemieckiego czy rosyjskiego. Nic dziwnego, że czujemy potrzebę, by ciągle się uczyć. Bardzo wygodną, nowoczesną opcją edukacji są aplikacje do nauki języków, dzięki którym z dowolnego miejsca na świecie, o wybranej godzinie, na telefonie, tablecie lub komputerze możemy poszerzać swoje językowe umiejętności. W zależności od tego, jaką aplikację wybierzemy, będziemy mogli przyswajać sobie różne języki na różnych poziomach. Doskonałym pomysłem są kursy rosyjskiego lub języków skandynawskich, których znajomość jest ogromnym plusem dla wielu pracodawców.

Szkolenia w sieci

Kolejną opcją rozwojową jest branie udziału w webinarach, prowadzonych w sieci przez ekspertów z różnych branż i specjalizacji. W zależności od tego, co nas interesuje i w jakiej dziedzinie chcemy się rozwijać, możemy wybierać w niezwykle bogatej ofercie. To sporo dawka nie tylko wiedzy zawodowej, ale również rozbudowany program szkoleń psychologicznych czy pedagogicznych, które przyczynią się do naszego wewnętrznego, osobistego rozwoju. Webinar to wygodna forma nauki – nie musimy wychodzić z domu, by dowiadywać się nowości.

Kreatywna zmiana pracy

Ogromną popularnością cieszą się w ostatnich latach wszelkiej maści kreatywne kursy i szkolenia. Pozwalają one nie tylko poszerzać horyzonty, uczyć się czegoś nowego i rozwijać, ale w niektórych przypadkach nawet całkowicie zmienić swoje życie. Wiele osób po odbyciu kursu decyduje się na zmianę pracy na taką, która bardziej odpowiada ich zainteresowaniom. W wielkim stylu wróciła moda na zajęcia rzemieślnicze. Uczymy się stolarki, układania bukietów, ogrodnictwa, gotowania. Wiele osób decyduje się na odbycie kursu kroju i szycia lub naukę sztuki szewskiej. Wszystkie one sprawiają, że możemy samodzielnie wykonać rzeczy, na które dotąd wydawaliśmy pieniądze w sklepach. I dla ogromnej grupy osób są początkiem drogi przebranżowienia. Pamiętajmy, że szkolenia takie – w przeciwieństwie do webinarów – są dość kosztowne. Trwają zwykle kilka tygodni, a nawet miesięcy, podczas których uczymy się od podstaw całej sztuki.

Jeśli mamy problem ze sfinansowaniem takiego kursu, możemy zdecydować się na kredyt gotówkowy w Santander Consumer Banku – banku od kredytów. Atrakcyjna oferta, wygodne raty i wysokie kwoty dofinansowania sprawiają, że to jedna z ciekawszych ofert na rynku. Santander Consumer Bank to doświadczony partner, któremu możemy zaufać. Kredyty gotówkowe oferowane przez bank są dopasowane do potrzeb i wymagań klientów, a my możemy ubiegać się o nie bez wychodzenia z domu – wygodnie i bezpiecznie.

 

Źródło: materiał Partnera MK

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Grażyna Nicoń 25 lipca, 2020

    Uwielbiam możliwości, jakie daje internet. Szczególnie kursy językowe i możliwość rozmów z lektorem na Skype. Nauka języka od podstaw w 6 miesięcy? Kiedyś niewyobrażalne, teraz bez problemu!

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ