Tuesday, March 28, 2023
Home / Kultura  / Nauczyć się pisać od najlepszych!

Nauczyć się pisać od najlepszych!

1 lipca rusza rekrutacja na Kurs Kreatywnego Pisania. W ramach 6 weekendowych zjazdów uczestnicy będą mogli poznać sekrety warsztatu czołowych polskich pisarzy.

Kurs pisania

1 lipca ruszyła rekrutacja na Kurs kreatywnego pisania Miasta Literatury UNESCO. W ramach 6 weekendowych zjazdów we wrześniu i październiku uczestnicy będą mogli poznać sekrety warsztatu czołowych polskich pisarzy m.in. Marka Krajewskiego, Wita Szostaka i Anny Janko. Spotkają się też z ekspertami z branży, którzy podpowiedzą im, jak przełamać pisarski blok, jak negocjować z wydawcą, a także jak najlepiej zaprezentować się publiczności.

Oprócz pisarzy zajęcia poprowadzą m.in. Filip Modrzejewski, redaktor w Grupie Wydawniczej Foksal, Magdalena Dębowska, ekspert od prawa autorskiego z wydawnictwa Karakter, czy Wojciech Wocław, specjalista od wystąpień publicznych. Kurs zwieńczy wykład mistrzowski, który wygłosi jedna z gwiazd październikowego Festiwalu Conrada.

Do udziału w kursie zakwalifikowanych zostanie 15 uczestników. Będą oni wybierani na podstawie próbek tekstu prozatorskiego, które można nadsyłać do 31 lipca na adres pisz@miastoliteratury.pl. Tekst o maksymalnej długości 5 stron standardowego maszynopisu (1800 znaków na stronie) powinien w dowolny sposób wiązać się z Krakowem. Szczegółowe informacje oraz regulamin kursu można znaleźć na stronie pisz.miastoliteratury.pl. Opłata za udział w kursie wynosi 1000 zł. Po zakończeniu kursu organizatorzy zarekomendują czołowym krakowskim wydawcom trzech najlepszych absolwentów.

Kurs jest elementem ogłoszonego 17 czerwca programu wsparcia literackich debiutów w Krakowie, na który składają się również Nagroda Conrada za najlepszy debiut prozatorski w 2014 roku oraz „Partnerzy debiutów” – program grantów dla wydawców inwestujących w debiutujących autorów.

Organizatorem kursu jest Krakowskie Biuro Festiwalowe. Projekt jest realizowany w ramach programu Miasta Literatury UNESCO. Program kursu jest autorską koncepcją Karoliny Macios (redaktorki, ghostwriterki, pisarki, specjalistki ds. projektów literackich) i Magdaleny Zielińskiej (tłumaczki, redaktorki, menadżerki kultury). Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura – Interwencje 2015.

Nie czekaj, zgłoś się: pisz@miastoliteratury.pl – pamiętaj o dołączeniu danych kontaktowych (e-mail, telefon) oraz próbki tekstu o objętości maksymalnie 5 stron maszynopisu. Na zgłoszenia czekamy do 31 lipca!

(źródło:mp)
Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • sikis izle 15 stycznia, 2020

    … [Trackback]

    […] There you can find 2539 additional Information on that Topic: miastokobiet.pl/kurs-kreatywnego-pisania-miasta-literatury-unesco/ […]

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ