Wednesday, May 22, 2024
Home / PARTNER MK  / Kupujesz grzebień lub szczotkę? Sprawdź, co musisz o nich wiedzieć

Kupujesz grzebień lub szczotkę? Sprawdź, co musisz o nich wiedzieć

Jak wybrać spośród nadmiaru opcji na rynku?

Kupujesz grzebień lub szczotkę? Sprawdź, co musisz o nich wiedzieć

Jak wybrać spośród nadmiaru opcji? / fot. materiały prasowe

Szczotkę do włosów lub grzebień można znaleźć w każdej kosmetyczce. W sklepach można wybierać spośród wielu modeli spełniających różne funkcje. Jak wybrać idealną szczotkę lub grzebień? Co warto wiedzieć przed ich zakupem?

 

Dobry grzebień, czyli jaki? Na co zwrócić uwagę?

Rozczesywanie i stylizacja włosów grzebieniem może być przyjemna i efektywna. Warto jednak zaopatrzyć się w grzebień dobrej jakości. Ważne żeby był wykonany z trwałego tworzywa, odpornego na działanie wysokiej temperatury, wody i środków chemicznych.

 

Kolejną ważną kwestią jest wygoda użytkowania. Tu kluczowy jest ergonomiczny kształt oraz zaokrąglone końce zębów i ich odpowiedni rozstaw. Grzebień powinien być również łatwy do czyszczenia. Dobrze, żeby miał właściwości antystatyczne – dzięki temu czesane włosy nie będą się elektryzowały.

 

A może grzebień profesjonalisty?

Sprawdzonym rozwiązaniem jest zakup profesjonalnych akcesoriów do włosów, takich, z których korzystają profesjonalni styliści fryzur i barberzy. Każdy z nich ma w swoim zestawie kilka, a nawet kilkanaście różnych typów grzebieni. Jedne służą do rozczesywania włosów i nakładania na nie odżywek (modele z uchwytem), inne do rozdzielania i przeczesywania pasm podczas strzyżenia. Jeżeli wykonujesz te czynności sama w domu, to zaopatrz się w specjalne narzędzia! A efekt będzie jeszcze bardziej zadowalający. Warto zwrócić uwagę na profesjonalne grzebienie marki Lussoni wykonane z karbonu odpornego na działanie wysokich temperatur.

 

Różne oblicza szczotki do włosów…

Oprócz tradycyjnych szczotek do rozczesywania włosów, mających owalny kształt, w sklepach dostępne są także te o nieco mniej typowej formie, np. tangle teezer i ikoo brush. Wybierając szczotkę do rozczesywania, warto zwrócić uwagę na ząbki i dobrać je do swojego typu włosów. Cienkie igiełki do delikatnych, grubsze i dłuższe do gęstych i plączących się. Tak jak w szczotkach z serii Lussoni Care&Style.

 

Do stylizacji włosów najczęściej wybierane są okrągłe szczotki, które w prosty pomogą zwiększyć objętość Twojej fryzury. Różnią się one między sobą m.in. średnicą główki. Im większa, tym dłuższe włosy można nimi stylizować.

 

Wybierając szczotkę do stylizacji, warto zdecydować się na model, który nie zniszczy pięknych pasm. Stawiaj na te, które chronią włosy podczas modelowania. Przykładem mogą być okrągłe szczotki do stylizacji marki ilū. Ich ceramiczna powłoka chroni włosy przed działaniem wysokich temperatur, a właściwości antystatyczne zabezpieczają włosy przed puszeniem, elektryzowaniem i wysuszeniem. Powłoka jonizacyjna daje efekt gładkich, nawilżonych i błyszczących włosów. Stawiaj na najlepsze szczotki do włosów!

 

źródło: Partner MK

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ