Saturday, June 22, 2024
Home / Moda  / Kupujemy najlepsze buty neoprenowe na lato

Kupujemy najlepsze buty neoprenowe na lato

Coś praktycznego do wakacyjnego plecaka

buty neoprenowe do wody

Buty neoprenowe niezbędna nad wodę / fot. materiały Partnera

Lato dla wielu osób nierozłącznie kojarzy się z wodą i spędzaniem czasu nad rozmaitymi akwenami. Niezależnie od tego, czy uprawiamy jakieś sporty wodne, czy po prostu lubimy spacery brzegiem morza, powinniśmy zadbać o ochronę naszych stóp przed nieodpowiednią temperaturą, uszkodzeniami mechanicznymi i poślizgiem. Sprawdźmy więc, jak wybrać i gdzie kupić najlepsze buty neoprenowe na zbliżające się lato

 

Jak wybrać buty neoprenowe?

Decydując się na zakup obuwia wykonanego z neoprenu powinniśmy wziąć pod uwagę kilka czynników. Pierwszym z nich będzie klasa produktu. Bardzo ważne jest, by zwracać uwagę na to, czy mamy do czynienia z markowym modelem, czy z czymś, co nie ma wiele wspólnego z wykonaniem z dobrej klasy neoprenu i gumy. Buty neoprenowe zdecydowanie nie należą do produktów drogich i mogą nam służyć przez wiele lat, dlatego nie warto na nich oszczędzać, gdyż nieoryginalne modele bardzo szybko nam wykażą powód swojej niskiej ceny.

Drugim czynnikiem, jaki weźmiemy pod uwagę kupując buty z neoprenu, będzie ich grubość. Neopren może mieć różne grubości, co będzie sprawdzało się lepiej lub gorzej zależnie od panującej pory roku. Latem stawiamy na najcieńsze modele, które jedynie będą nas chronić przed wodą w chłodniejsze dni, jednak ich głównym zadaniem będzie poprawa przyczepności i ochrona przed uszkodzeniami mechanicznymi.

 

Kształt butów neoprenowych to już kwestia indywidualna. Modele różnych producentów posiadają rozmaite wersje – o długości nad kostkę (lepszą na chłodniejsze pory roku) czy poniżej niej, zapinane na rzep lub ściągane gumką, z dwiema lub pięcioma palcami. Ważne jest, by buty neoprenowe damskie i buty neoprenowe męskie wybierać pod względem dopasowania anatomicznego i dobrze dobrać rozmiar. Za duże ani za małe buty nie będą dla nas komfortowe. Również buty neoprenowe dziecięce nie powinny być brane z zapasem, ale na taki rozmiar, jaki obecnie nosi dziecko. Dobrze dopasowane do stopy obuwie zapewni komfort i ochronę stóp.

Kiedy kupić buty z neoprenu?

Ich obecność w naszym wyposażeniu jest czymś, co nie będzie zawadzało niezależnie od pory roku. Warto więc skorzystać z okazji, gdy na przykład nawet w środku zimy znajdziemy korzystną przecenę, czy trafimy na znaczną obniżkę cen. Buty z neoprenu u osób dorosłych to coś, co przez lata może być takie samo ze względu na wysoką jakość produktu i rozmiar stopy, który się nie zmienia. Dlatego można je kupować bez względu na porę roku i okoliczności – latem zawsze się przydadzą, gdy tylko znajdziemy się nad jakąkolwiek wodą.

 

Jeżeli jednak nad wodę wyruszyliśmy nieprzygotowani, również nie powinniśmy mieć kłopotu z zaopatrzeniem się w nowe buty neoprenowe, zwłaszcza jeśli jesteśmy nad morzem. Buty neoprenowe Chałupy bez problemu znajdziemy w sklepach SurfShop mieszczących się w centrum miejscowości oraz przy kempingu Polaris. Buty neoprenowe Gdańsk kupimy w sklepie Surfshop w galerii City Meble przy alei Grunwaldzkiej. W stolicy buty neoprenowe Warszawa znajdziemy przy ulicy Wrocławskiej 25 i Ostrobramskiej 38b. W sklepach SurfShop możemy znaleźć produkty najlepszej klasy, z oferty renomowanych producentów, a także uzyskać profesjonalną pomoc w doborze modelu, spełniającego nasze oczekiwania. Dodatkowo, w tych sklepach skorzystamy z ciekawych ofert, obniżek i promocji, warto więc być stałym klientem SurfShopu.

 

Buty z neoprenu są czymś, czego nie powinno zabraknąć w wyposażeniu osoby, lubiącej spędzać czas nad wodą. Stopy warto chronić, zarówno w czasie pływania na desce, w kajaku, jak i podczas zwykłych wędrówek. Wysokiej klasy buty neoprenowe zapewnią komfort i ochronę stóp, będą więc doskonałym kompanem wodnych przygód na wiele sezonów.

Zainteresowany sprzętem na wind- i kitesurfing? Kup online na SurfShop.pl lub odwiedź jeden z naszych sklepów stacjonarnych:
Gdańsk, aleja Grunwaldzka 211
Chałupy, ul. Kasperska 4
Chałupy, ul. Kasperska 4a (Polaris)
Warszawa, ul. Wrocławska 25
Warszawa, ul. Ostrobramska 38 b

Źródło: Sklep Windsurfingowy i Kitesurfingowy SurfShop.pl
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ