Wednesday, July 17, 2024
Home / Styl życia  / Dom  / Kupujemy mieszkanie: rynek wtórny czy pierwotny?

Kupujemy mieszkanie: rynek wtórny czy pierwotny?

Własny kawałek podłogi? Hmmm

kupujemy-mieszkanie miasto kobiet

fot. materiały prasowe

Coraz więcej osób decyduje się na zakup własnego M. Okazuje się bowiem, że długotrwały wynajem jest kompletnie nieopłacalny. Zamiast płacić komuś tak zwane odstępne, można spłacać własny kredyt. Jeśli kupujemy mieszkanie, mamy dwie podstawowe opcje do wyboru: rynek pierwotny oraz wtórny

 

Rynek pierwotny – mieszkania dotychczas nieużywane

Podstawową zaletą mieszkań z rynku pierwotnego jest to, że są to mieszkania, które dotychczas nie były użytkowane. Nikt w nich nie mieszkał. Oznacza to, że nie ma w nich chociażby problemu unoszącego się w całym mieszkaniu zapachu dymu papierosowego, którego pozbycie się wcale nie jest proste.

Brak konieczności remontu mieszkań od dewelopera

Jeśli kupujemy mieszkanie od dewelopera, nie musimy martwić się czasochłonnym i kosztownym remontem. Oczywiście mieszkanie takie należy wykończyć, ale są to prace pochłaniające zdecydowanie mniej czasu i pieniędzy. Warto dodać, że remont to nie tylko wydatki i czas, ale nierzadko również nerwy. Kupując mieszkanie z rynku wtórnego, można się naprawdę niemile zaskoczyć. Nawet jeśli na pierwszy rzut oka wydawało się, że mieszkanie nie ma usterek, to sytuacja może być całkiem inna. Często poważne usterki wychodzą na światło dzienne przy remoncie, albo – co gorsza – już po wprowadzeniu się. Mieszkanie deweloperskie pozwala takich problemów uniknąć. Deweloperzy dbają obecnie o wysoki standard swoich inwestycji. Mieszkania nie mają wad i usterek. A prace wykończeniowe są zdecydowanie prostsze.

Niższa cena mieszkań z rynku wtórnego

Jedynym plusem, jaki zdają się mieć mieszkania z rynku wtórnego, jest ich cena. Na ogół kosztują one mniej niż mieszkania z rynku pierwotnego. Kiedy jednak dodamy do tego koszty remontu, to nierzadko okaże się, że lepszym wyborem jest jednak rynek pierwotny. Jak bowiem wspomnieliśmy wcześniej, remont jest dużo bardziej kosztowny niż przeprowadzenie prac wykończeniowych.

Osiedle Piastów w Krakowie – propozycja dla mieszkańców Krakowa

Ci, którzy decydują się osiedlić w Krakowie, mogą zdecydować się na nowe mieszkania na osiedlu Piastów. Aby dowiedzieć się o nim czegoś więcej, wystarczy w wyszukiwarce internetowej wpisać frazę „Kraków Osiedle Piastów”. Jest to właśnie realizowana inwestycja, która ma być oddana do użytku we wrześniu 2021 roku. Osiedle zlokalizowane jest w północno-wschodniej części miasta, która idealnie sprawdza się w przypadku osób ceniących aktywny tryb życia. Jednocześnie jest bardzo dobrze skomunikowana z centrum Krakowa.

Kupujemy mieszkanie? To poważna decyzja, która często wiąże się z koniecznością zaciągnięcia wieloletniego kredytu. Dlatego nigdy nie należy podejmować jej pochopnie. Zawsze trzeba ją poważnie przemyśleć, uwzględniając posiadane możliwości finansowe, własne potrzeby i oczekiwania.

Źródło: materiał Partnera MK

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ