Sunday, June 16, 2024
Home / Kuchnia  / Kupujemy ekspres ciśnieniowy do kawy. Jak wybrać model dla siebie?

Kupujemy ekspres ciśnieniowy do kawy. Jak wybrać model dla siebie?

Warianty dla koneserów i niewymagających

ekspres do kawy

Wybieramy spośród 3 rodzai ekspresów / fot. materiały prasowe

Rozpoczynanie dnia od kubka parującej kawy należy do jednego z naszych ulubionych rytuałów. Niestety, część z nas rezygnuje z samodzielnego przygotowania kawy na rzecz ich kawiarnianych odpowiedników, sądząc, że domowa kawa nie jest w stanie dorównać tej parzonej przez profesjonalistę. Niesłusznie! Odpowiedni ekspres ciśnieniowy do kawy pozwoli nam poczuć się jak prawdziwy barista. Jaki ekspres ciśnieniowy wybrać? Podpowiadamy

 

3 rodzaje ekspresów ciśnieniowych do kawy

Ci z nas, którzy pamiętają wczesne lata 90-te, bez problemu zapewne przypominają sobie klasyczne ekspresy przelewowe, które w kilka chwil pozwalały na uzyskanie mocnej czarnej kawy. W miarę upływu czasu i wzrostu popularności kawiarni rozsmakowaliśmy się jednak w innych rodzajach kawy: latte, espresso, mocha czy cappuccino… To tylko część z typów kawy, które szybko podbiły nasze serca. Dzisiejsze ekspresy pozwalają nam bez problemu zaparzyć je w domowym zaciszu. Wyróżniamy 3 najważniejsze rodzaje ekspresów ciśnieniowych: ekspresy kapsułkowe, ekspresy automatyczne i ekspresy kolbowe. Czym charakteryzuje się każdy z nich?

Ekspresy kapsułkowe – dla niewymagających

Po kapsułkowe ekspresy do kawy chętnie sięgają osoby, które nie mają czasu na mozolne przygotowywanie ulubionego naparu. Nie bez powodu – jedynym wysiłkiem, jaki musimy podjąć, przyrządzając kawę z ekspresu kapsułkowego, jest włożenie kapsułki z wybranym smakiem kawy. Ekspresy kapsułkowe wyróżniają się stosunkowo niską ceną, jednak jakość takiej kawy zazwyczaj nie dorównuje kawie zrobionej z pozostałych rodzajów ekspresów. Tym, co przemawia na ich korzyść, są kompaktowe rozmiary oraz mnogość wariantów smakowych, jakie możemy znaleźć na sklepowych półkach. Niewątpliwą zaletą ekspresów kapsułkowych jest również ich design, który sprawia, że mogą stać się one ciekawą dekoracją naszej kuchni czy biura (pełną ofertę ekspresów do kawy znajdziesz tutaj).

Ekspresy automatyczne, czyli technologia w służbie pysznej kawy

Ekspresy automatyczne stają się nieodłącznym elementem każdej firmy. Nie bez przyczyny – mimo stosunkowo wysokiej ceny samego urządzenia (szukając porządnego ekspresu automatycznego, musimy liczyć się z wydatkiem przynajmniej 1000 zł), jego koszt zwraca się dość szybko, ponieważ w krótkim czasie i niewielkim kosztem pozwala przygotować profesjonalnie zaparzoną kawę. Łatwość obsługi urządzenia oraz mnogość opcji spersonalizowania kawy sprawia, że ekspres ten świetnie sprawdzi się w mieszkaniu tych z nas, którzy cenią sobie świetnie zaparzoną kawę i… szukają sposobów na ograniczenie wydatków, jakie ponoszą, kupując kawę na mieście (w ciągu roku może nas to kosztować nawet 5 tysięcy złotych!). Szukasz sprawdzonego ekspresu? Sprawdź ofertę ekspresów automatycznych Saeco i znajdź swój wymarzony model.

Ekspresy kolbowy- dla pasjonatów

Twoim ulubionym rodzajem kawy jest mocne, wyraziste espresso? A może oprócz smaku równie istotną kwestią są dla Ciebie walory estetyczne kawy? Ekspres kolbowy jest więc prawdopodobnie właśnie dla Ciebie. Co prawda, przygotowanie kawy w takim ekspresie wymaga nieco więcej cierpliwości, niż ma to miejsce w przypadku wcześniej wymienionych ekspresów, jednak jej aromat takiej kawy jest zdecydowanie najprzyjemniejszy.

 

Chcesz wiedzieć więcej? Zajrzyj do artykułu Jaki ekspres do kawy wybrać i dowiedz się więcej na temat plusów i minusów poszczególnym rodzajów ekspresów.

 

źródło: Partner MK

Oceń artykuł
3 komentarze
 • Camica 16 lipca, 2019

  Obecnie jest wiele modeli ekspresow ktore można dopasowac do mebli pod zabudowę.Dzieki temu można stworzyć sobie jeden ciąg sprzętów kuchennych
  piekarnika
  mikrofali
  oraz ekspresu do zabudowy
  Moim zdaniem wyglada to bardzo ładnie oraz nowocześnie, kuchnia praktycznie nabiera nowego wygladu.

  Jesli szukacie ogólnie inspiracji na kuchnię oraz na to jakie meble oraz dodatki powinniście w niej zastosować, polecam zerknąć sobie na stronę http://fronty-skandynawskie.pl – na stronie jest wiele inspiracji na fronty meblowe. Obecnie modny jest na przykład fornir.

 • Świat Ekspresów 30 sierpnia, 2019

  Bardzo ciężko jest wybrać odpowiedni ekspres ciśnieniowy. Warto poczytać przed tym ważnym zakupem!

 • Homepage 6 stycznia, 2020

  … [Trackback]

  […] Find More on that Topic: miastokobiet.pl/kupujemy-ekspres-cisnieniowy-do-kawy-jak-wybrac-model-dla-siebie/ […]

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ