Sunday, April 14, 2024
Home / Kultura  / Kultura z polecenia

Kultura z polecenia

Musical "Legalna blondynka", Festiwal Kultury Żydowskiej, a może spektakl komediowy "Seks dla opornych"? Sprawdź, na co warto się wybrać wraz z początkiem lata.

fot. materiał prasowy

fot. materiał prasowy

fot. materiał prasowy

Lato w Teatrze Bagatela
Jeśli potrzebujesz diagnozy swojego związku, warto się przejść na „Seks dla opornych” w reżyserii Henryka J. Schoena. Komedia idealnie ukazuje zawirowania miłosne. Z kolei „Szalone nożyczki” w prześmiewczym świetle przedstawiają zbrodnię w salonie fryzjerskim. Gratką dla widza jest fakt, że przebieg akcji w dużej mierze zależy od publiczności. Natomiast w „Mayday” zobaczymy taksówkarza prowadzącego podwójne życie. Spektakl bije rekordy popularności, bawiąc widzów na całym świecie.
bagatela.pl

fot. materiał prasowy

fot. materiał prasowy

Blondynka w VARIETE
Wreszcie możemy oglądać długo wyczekiwany musical „Legalna blondynka”, o którym jest głośno nie tylko w Krakowie. Premiera odbyła się 31 maja i była jednocześnie uroczystym otwarciem Teatru VARIETE, czyli pierwszego w Krakowie teatru muzycznego, którym kieruje Janusz Szydłowski. Spektakl wyreżyserował mistrz sztuk muzycznych i dyrektor słynnego warszawskiego teatru Buffo – Janusz Józefowicz. W roli tytułowej blondynki występują dwie niezwykle utalentowane wokalnie aktorki – Natasza Urbańska oraz Barbara Kurdej-Szatan. Po artystkach takiego formatu, będących w dodatku pod opieką znakomitego reżysera, możemy się spodziewać doskonałej muzyczno-teatralnej rozrywki.
teatrvariete.pl

Festiwal Kultury Żydowskiej
Kraków, 25 czerwca – 5 lipca
Spotkanie z kulturą żydowską, które na pewno pozostanie w pamięci na długo. Podczas festiwalu będziemy czerpać pełnymi garściami z bogatego dorobku filmów żydowskich, muzyki i tańców. Obejrzymy wystawy oraz liczne przedstawienia, a także będziemy mogli wziąć udział w warsztatach ekslibrisów i wspólnym gotowaniu. FKŻ organizuje w tym roku akcję pod nazwą „Z(a)maluj to!”, podczas której będziemy usuwać grafficiarską mowę nienawiści z murów Kazimierza.
jewishfestival.pl

Cirque du Soleil
Kraków, 12-14 czerwca
Grupa cyrkowa, która swoje spektakle prezentowała już na sześciu kontynentach przed wielomilionową publicznością, wystąpi w Polsce we współpracy z Alter Art Show. Obsada Cirque du Soleil to 46 światowej sławy artystów – muzyków, wokalistów, akrobatów i wielu innych, niezwykłych postaci. W tym roku zobaczymy widowisko halowe pod tytułem „Quidam”, opowiadające losy dziewczynki o imieniu Zoe, która, tęskniąc za zabawą, ucieka w świat fantazji.
cirquedusoleil.com

Koncert Marka Knopflera
TAURON Arena Kraków, 13 lipca
Gitarzysta, który sławę zawdzięcza wyłącznie wielkiemu talentowi i pasji do muzyki. Nigdy nie zabiegał o tytuł celebryty, za co fani kochają go jeszcze bardziej. W Krakowie wystąpi z zespołem, z którym współpracuje od prawie 20 lat. Europejska trasa koncertowa będzie promować nowy album „Tracker”, który na rynku ukazał się w styczniu. To już dziewiąty krążek na koncie Knopflera – do tej pory wszystkie pokryły się złotem.
www.krakowarena.pl/wydarzenia

redaguje Paulina Padzik

OKLADKA-65-Beata-Sadowska200pxmateriał pochodzi z nr 3/2015

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • 메이저놀이터 15 stycznia, 2020

    … [Trackback]

    […] There you can find 51892 additional Information to that Topic: miastokobiet.pl/kultura-z-polecenia/ […]

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ