Letnie smaki kuchni ajurwedyjskiej (przepisy)
Co powiecie na letnie smaki w wersji ajurwedyjskiej? Miasto Kobiet na wyjątkowym warsztacie kulinarnym uczyło się, jak komponować, przygotowywać i jeść, aby czerpać z posiłków maksimum energii
Co powiecie na letnie smaki w wersji ajurwedyjskiej? Miasto Kobiet na wyjątkowym warsztacie kulinarnym uczyło się, jak komponować posiłki, jak je przygotowywać i jak jeść, aby czerpać z nich maksimum energii
Warsztaty Kulinarne w Centrum Yogi i Ayurwedy w Krakowie zawsze zaczynają się od inspirującego wykładu Poli Rdzanek (która jest ajurwedyjskim doradcą żywieniowym), potem jest pasjonujące wspólne gotowanie i wreszcie jedzenie tego, co się przygotowało.
Tym razem robiliśmy: zupę-krem ze szparagów, fasolkę szparagową z przyprawami, ryż cytrynowy, duszoną kalarepkę z koperkiem, czatni miętowo-kokosowe, owoce w karmelu, napój różany, sałatkę z botwinki, sałatkę ze szpinaku i truskawki na ostro.
WSZYSTKO BYŁO PRZEPYSZNE!
Warsztat rozpoczął tygodniowe Wakacje z Jogą i Ajurwedą (1-7 lipca 2012). W programie oprócz warsztatów są codziennie wykłady poświęcone ajurwedzie, nauka masażu, joga pod chmurką, a na zakończenie warsztat kulinarny: „Dieta oczyszczająca według Ajurwedy”. Na pewno na nim będę!
Pełny program: http://www.yoga.krakow.pl/index.php/aktualnosci.html
A dla zaostrzenia Wam smaku szybki przepis na stare danie w nowej wersji, czyli fasolka szparagowa z przyprawami. Sprawdź także przepis na samosy > > (z książki KUCHNIA KRYSZNY)
FASOLKA SZPARAGOWA Z PRZYPRAWAMI (wg przepisu kuchni ajurwedyjskiej)
Składniki:
– fasolka szparagowa,
– kurkuma,
– kolendra,
– kmin indyjski zmielony,
– sól,
– sok z cytryny,
– ghee (lub dobry olej, jak ktoś nie ma ghee)
Ajurwedyjska fasolka szparagowa z przyprawami – przepis:
Solimy wodę, wrzucamy fasolkę i gotujemy. Jak się woda zagotuje dodajemy ghee (olej), kolendrę, kmin, sok z cytryny. Kiedy fasolka będzie miękka odcedzamy ją. Na patelni topimy ghee, dodajemy kmin (tym razem nasiona), kurkumę, bułkę tartą. Łączymy z fasolką. I gotowe.
Zwróćcie uwagę, jak niewiele trzeba, żeby zmienić tradycyjną gotowaną fasolkę w pełnowartościowy ajurwedyjski posiłek!
Aneta
tomek 21 września, 2012
Trzeba wypróbować przepis- smacznie i apetycznie to wygląda.