Thursday, April 25, 2024
Home / PARTNER MK  / 9 zalet używania kubeczków menstruacyjnych

9 zalet używania kubeczków menstruacyjnych

Kubeczek menstruacyjny to doskonała alternatywa dla tamponów i podpasek

kubeczki menstruacyjne, portal Miasto Kobiet

Oryginalne i bezpieczne kubeczki na miesiączkę | fot. mat. prasowe

Kubeczek menstruacyjny pojawił się w świadomości polskich kobiet na dobre kilka lat temu. Jak każdy nowy produkt, na początku spotkał się z nieufnością, ale szybko zyskał opinię świetnej alternatywy w obszarze komfortu intymnego. Mimo to, iż coraz powszechniej używany, odnosi się wrażenie, jakby medialnie nie istniał. Wydaje się panować wokół niego jakaś zastanawiająca „zmowa milczenia”.

Kubeczka menstruacyjnego podczas użytkowania faktycznie nie czuć. Jest tam gdzie ma być, spełnia doskonale swoją rolę, ale jako użytkowniczka zapominasz o jego istnieniu. Super. Tylko czy to powód aby ukrywać fakt ich istnienia przed większością kobiet, które jeszcze o nim nie słyszały? O ile milczenie producentów tamponów i podpasek jest poniekąd zrozumiałe, to fakt, że spora część ginekologów ma niewielką wiedzę na temat ich działania, budowy czy rodzajów, intryguje już bardziej. Z czego to wynika?

Kubeczki menstruacyjne zapewniają niewidzialną i niewyczuwalną ochronę | fot. mat. prasowe

Kubeczki menstruacyjne zapewniają niewidzialną i niewyczuwalną ochronę | fot. mat. prasowe

Kubeczki menstruacyjne – z pewną taką nieśmiałością…

Tysiące kobiet używa już kubeczków, ale jakoś cicho o tym… To, że same kobiety nie rozgłaszają, że oto właśnie przeszły na kubeczek na miesiączkę, zamiast tamponu czy podpaski, jest oczywiste. Menstruacja to intymna sprawa i o kwestiach z nią związanych mówimy tylko najbliższym, ewentualnie lekarzowi.

Fakt, że część polskich ginekologów jeszcze nie poznała dogłębnie tego tematu też daje się ostatecznie wyjaśnić jeśli zrozumiemy, że po dziesięcioleciach panowania podpasek, do których potem dołączyły tampony („Z pewną taką nieśmiałością…” ze słynnej reklamy podpasek), bardziej zachowawczym lekarzom trudno jest przyjąć do wiadomości, że kubeczki menstruacyjne nie są już produktem niszowym. A skoro temat wydaje się marginalny, pewnie jego zgłębianie nie wydaje się konieczne. W sumie szkoda trochę, bo wszystkim należy się informacja o dostępnych i wartych poznania alternatywach, niezależnie od tego na co się ostatecznie zdecydują.

Na temat kubeczków milczą producenci artykułów higienicznych dla kobiet. Ciężko uwierzyć, że nie zauważyli rewolucji, która już nadciągnęła i zdobyła uznanie wśród tylu kobiet. Może to cisza przed momentem, w którym potentaci na rynku przedstawia nam „Z taką pewną nieśmiałością…” swój nowy produkt.

Kubeczki menstruacyjne – fakty i zalety

Kubeczków menstruacyjnych, np. popularnych LadyCup używa więcej kobiet niż można by się było spodziewać. Produkty te okazują się doskonałą alternatywą dla kobiet, które nie lubią używać tamponów, obawiając się infekcji lub zbyt wyraźnie czując ich obecność w pochwie oraz dla tych, które nie do końca ufają podpaskom, ze względu na niespodziewane „przecieki”.

Tymczasem najlepsze kubeczki menstruacyjne wykonane są z przetestowanego i w pełni bezpiecznego silikonu medycznego, który nie sprzyja rozwojowi drobnoustrojów. Te przyjazne kobietom kolorowe pojemniczki mają też wiele innych zalet:
1. Są higieniczne i szczelne – dając poczucie komfortu i pewności.
2. Nie powodują reakcji alergicznych.
3. Są ekologiczne (wielokrotnego użytku) – ich zakup szybko się zwraca.
4. W związku z powyższym, w dłuższej perspektywie umożliwiają oszczędności.
5. Są wygodne nie tylko w użyciu, ale również w przechowywaniu – noszenie przy sobie nawet małego opakowanie podpasek jest bardziej kłopotliwe niż trzymanie w torebce (w oczekiwaniu na okres) maleńkiego kubeczka w ładnym etui. A gdy masz już okres i kubeczek jest w użyciu – w ogóle niczego dodatkowo nie musisz nosić w torebce.
6. Świadczą o nowoczesnym podejściu i otwarciu się na nowe możliwości dbania o higienę intymną.
7. Dają kobiecie duży wybór modelu, koloru i rozmiaru.
8. Dzięki odpowiedniej budowie i wysokiej elastyczności, dopasowują się do kształtu sfer intymnych każdej kobiety.
9. Łatwo się je opróżnia, myje i przechowuje.

Jaki kubek menstruacyjny wybrać i gdzie można go kupić?

Kubeczki na miesiączkę są najbardziej rozpowszechnione w sprzedaży internetowej. Należy jednak rozważnie dokonywać jego wyboru, ponieważ nie wszystkie kubeczki gwarantują równie wysoką jakość. Oryginalne i bezpieczne kubeczki na miesiączkę, spełniające wszystkie wyżej wymienione funkcje, można kupić np. w  progresywnym butiku CincoTerra.pl. Przy każdym z produktów jest dokładny opis jego parametrów. Panie mają też do wyboru różne modele i kolory.

źródło: Cincoterra.pl
Kubeczek menstruacyjny to najnowocześniejsza forma ochrony podczas okresu

Kubeczek menstruacyjny to najnowocześniejsza forma ochrony podczas okresu

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ