Friday, July 12, 2024
Home / PARTNER MK  / Kubeczek menstruacyjny, czyli komfort i dyskrecja

Kubeczek menstruacyjny, czyli komfort i dyskrecja

Idźmy z duchem czasu, przy okazji chroniąc naturę

kubeczek menstruacyjny

fot. Oana Cristina / Unsplash

Kubeczek menstruacyjny to alternatywa dla podpasek i dobrze znanych tamponów, stosowanych na comiesięczne krwawienie. To nowoczesny wybór, zdecydowanie bardziej ekologiczny. Jego dodatkową zaletą jest korzystny aspekt ekonomiczny

 

Kubeczki menstruacyjne wykonane są z miękkiego silikonu. Podczas zakupu warto pamiętać, że rozmiar kubeczka menstruacyjnego powinien być dobrze dopasowany. Tylko wtedy będzie dobrze przylegał do naszego ciała i zagwarantuje prawidłowe zabezpieczenie podczas menstruacji.

Kubeczek menstruacyjny ‒ dyskrecja i komfort

Kubeczki menstruacyjne to nowoczesne rozwiązanie, które przypadło do gustu wielu kobietom. Miękki kubeczek jest innowacyjnym rozwiązaniem, które zapewnia komfort podczas menstruacji oraz całkowitą, pełną ochronę. Kubeczek menstruacyjny jest produktem wielorazowego użytku. Dzięki temu jest wariantem zdecydowanie bardziej ekonomicznym, niż klasyczne podpaski, czy tampony. Comiesięczne koszty ponoszone na zakup środków higienicznych można zagospodarować na drobne przyjemności. Zaletą kubeczków menstruacyjnych jest także aspekt ekologiczny. Ich stosowanie zmniejsza generowanie comiesięcznych odpadów w postaci zużytych podpasek, czy tamponów.

Co warto wiedzieć przed zakupem kubeczka menstruacyjnego?

Temat kubeczków menstruacyjnych coraz częściej się pojawia. W sieci znajdziemy wiele poradników , jak założyć kubeczek menstruacyjny, w jaki sposób powinien dociskać do ścianek pochwy, a także kiedy należy go wyjąć. Choć samo stosowanie kubeczka jest bardzo łatwe, trzeba koniecznie odpowiednio go dopasować. Tylko wtedy brzegi kubeczka będą odpowiednio przylegały i zapewnią maksymalny komfort użytkowania. Dobieramy go indywidualnie w zależności od naszych potrzeb. Warto skorzystać z profesjonalnej porady cupfitterki i wybrać najlepiej dopasowany kubeczek. Najczęściej pojawiają się w trzech rozmiarach. S, M i L. Wybór właściwego warto uzależnić od obfitości miesiączki. Innym ważnym aspektem, który trzeba wziąć pod uwagę, jest przebyta ciąża. Istotna jest także budowa ciała, nasz wzrost i wiek.

Jakość wykonania ma znaczenie!

Kubeczki menstruacyjne wielokrotnego użytku wykonane są z silikonu medycznego. Właśnie dzięki temu są w pełni bezpieczne dla kobiecego organizmu. Zakupu należy dokonywać tylko i wyłącznie w sprawdzonych miejscach i bezpiecznych źródłach. Musimy mieć pewność, że tworzywo, z którego został wykonany pochodzi ze sprawdzonego źródła, a barwniki w żaden sposób nie będą nas uczulały.

 

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ