Monday, May 27, 2024
Home / Ludzie  / Gwiazdy  / „Kto wrobił Britney Spears?” – polska premiera głośnego dokumentu. Gdzie oglądać?

„Kto wrobił Britney Spears?” – polska premiera głośnego dokumentu. Gdzie oglądać?

Głośny dokument o konflikcie Britney Spears z ojcem już w Polsce. Gdzie oglądać?

Zdjęcie Britney Spears kadr z dokumentu Kto wrobił Britney Spears

KTO WROBIŁ BRITNEY SPEARS © 2021 The New York Times All Rights Reserved

Jak to możliwe, że jedna z największych i najważniejszych gwiazd muzyki popularnej końcówki XX wieku, która zarobiła miliony dolarów, ma dziś czterdzieści lat i dwóch nastoletnich synów, od lat znajduje się pod kuratelą swojego ojca pozbawiona praw do decydowania o samej sobie?
„Kto wrobił Britney Spears?” – dokument o konflikcie między piosenkarką a jej ojcem i trwającej 13 lat kurateli, będzie można obejrzeć już po Świętach

 

Uwolnić Britney

W 2008 roku sąd ubezwłasnowolnił Britney Spears, a na kuratora wyznaczył jej ojca – Jamiego. Dokument „Kto wrobił Britney Spears?” przedstawia nie tylko głośny konflikt między Britney Spears a ojcem. Jego autorzy postanowili nadać tej sprawie szerszy kontekst.
W materiale przedstawiają historię gwiazdy pop i jej drogę do sławy – od telewizyjnych występów dziewczynki z prowincjonalnego amerykańskiego miasteczka, do piosenkarki wciąż wypełniającej stadiony.

młoda Britney Spears przebrana za wróżkę

KTO WROBIŁ BRITNEY SPEARS © 2021 The New York Times All Rights Reserved

W dokumencie „Kto wrobił Britney Spears?” mocno wybrzmiewa pytanie o prawa jednostki do samostanowienia. O to, dlaczego przez tyle lat obecności Britney w baraży nikt nie zainteresował się tak naprawdę stanem zdrowia psychicznego młodej kobiety, która stanowi niemalże dobro narodowe? Jakim prawem media i showbiznes doprowadziły ją do upadku, załamania nerwowego i jakim cudem od tylu lat Britney znajduje się w tak specyficznej sytuacji prawnej? Sytuacji, w której nie może samodzielnie prowadzić samochodu, wyjść za mąż, widywać dzieci, ani nawet, a może przede wszystkim, decydować o własnych finansach. Nie jest tajemnicą, że majątek piosenkarki szacowany jest na 59 milionów dolarów.
Dziś miłośnicy talentu Britney domagają się – głośno jak nigdy dotąd – by gwiazda pop mogła swobodnie o sobie decydować. Film przybliża też kulisy powstania ruchu #freebritney zorganizowanego przez jej fanów wspierających ją aktualnie w walce z ojcem o odzyskanie wolności.

Czterdziestolatka do tej pory nie komentowała filmu. Przerwać milczenie postanowiła, publikując post o treści:

Nie oglądałam tego dokumentu, ale, z tego co widziałam, czuję się zawstydzona tym, w jakim świetle mnie pokazano… Płakałam dwa tygodnie i cóż… nadal zdarza mi się płakać

Fani Britney, ze względu na ciążącą nad nią kuratelę, poddają pod wątpliwość autorstwo postu. Internauci spekulują, że wpis prawdopodobnie powstał bez zgody Spears i nie odzwierciedla tego, co naprawdę czuje i myśli.

protest przeciwko przetrzymywaniu Britney Spears pod kuratelą ojca

KTO WROBIŁ BRITNEY SPEARS © 2021 The New York Times All Rights Reserved

Polska premiera dokumentu o Britney 

Dokument „Framing Britney Spears” został przygotowany przez dziennikarzy „The New York Times” i zadebiutował na platformie Hulu na początku lutego 2021 roku.

Film pod polskim tytułem „Kto wrobił Britney Spears?” będzie można oglądać na canalplus.com już od 4 kwietnia, a 5 kwietnia, o godz. 21:30 premierowo w CANAL+ PREMIUM.

 

Przeczytaj koniecznie: Sukces akcji #FreeBritney. Ojciec Britney Spears, Jamie Spears zrzeka się funkcji kuratora jej majątku

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ