Thursday, February 22, 2024
Home / PARTNER MK  / Kto oferuje najtańsze kredyty samochodowe na rynku?

Kto oferuje najtańsze kredyty samochodowe na rynku?

Jak korzystne sfinansować zakup czterech kółek

kredyty samochodowe

fot. Pexels

Kredyty samochodowe cieszą się sporą popularnością, ponieważ pozwalają na zakup pojazdu z opcją rozłożenia płatności w czasie. Aby całkowita kwota do spłaty była niska, podobnie jak miesięczna rata, warto zwrócić uwagę na tanie finansowane. Sprawdź, czy i gdzie możesz liczyć na atrakcyjne warunki kredytu samochodowego

 

Czy wiesz, że na kredyt można kupić nie tylko fabrycznie nowy pojazd, ale również auto używane? W obu przypadkach możesz liczyć na atrakcyjne warunki finansowe – pod warunkiem, że porównasz najtańsze kredyty samochodowe. W przeciwnym razie możesz zapłacić co najmniej kilkaset złotych więcej (w odniesieniu do całkowitej kwoty do spłaty).

Najtańsze kredyty samochodowe, czyli jakie?

Osoby, które są zainteresowane najtańszymi kredytami samochodowymi, najczęściej liczą na niskie miesięczne raty. Warto jednak mieć świadomość, że nie zawsze jest to równoznaczne z niską całkowitą kwotą do spłaty. Dlaczego?

Niska miesięczna rata często oznacza dłuższy okres finansowania, co przekłada się na wzrost całkowitej kwoty do zapłaty. Ma to związek z tym, że przez dłuższy czas do raty kapitałowej naliczane są odsetki.

Jeżeli więc interesują cię najtańsze kredyty samochodowego, musisz przede wszystkim wziąć pod uwagę koszty finansowania. Znaczenie mają nie tylko odsetki, ale i koszty pozaodsetkowe. Dlatego należy uwzględnić RRSO – rzeczywistą roczną stopę oprocentowania.

Gdzie szukać taniego finansowania?

Nie da się wskazać konkretnego banku, który proponuje najtańsze kredyty samochodowe. Zależy to głównie od konkretnej oferty, dlatego warto porównać dostępne opcje. To wcale jednak nie oznacza, że musisz samodzielnie zbierać dane, kontaktując się z przedstawicielami poszczególnych banków. Nie ma także potrzeby korzystania z usług doradców finansowych – ich rolę może przejąć internetowy serwis porównywarkowy, taki jak https://finanse.rankomat.pl/. Znajdziesz tam kalkulator, za pomocą którego dotrzesz do ofert poszczególnych banków. Jak to działa?

 

Wszystko sprowadza się do wypełnienia formularza – podania takich informacji jak:
• rok produkcji samochodu,
• marka pojazdu,
• model pojazdu,
• kwota kredytu,
• okres finansowania,
• źródło dochodów,
• wysokość wynagrodzenia miesięcznego,
• kwota wydatków,
• kwota zobowiązań kredytowych,
• liczba osób w gospodarstwie domowym.

 

W odpowiedzi otrzymasz propozycje kredytowe od poszczególnych banków. Nie są to jednak oferty wiążące, lecz przykładowe kalkulacje. Jeśli zdecydujesz się skorzystać z jednej z propozycji, bank z pewnością dokona ponownego przeliczenia zdolności kredytowej. Dlatego tak ważne jest podanie wiarygodnych danych – po to, aby przykładowa kalkulacja nie odbiegała bardzo od rzeczywistej kalkulacji.
Pamiętaj! Porównanie dostępnych ofert to pierwszy krok w stronę wyboru najtańszego kredytu samochodowego. Jeśli pominiesz ten etap, istnieje duże prawdopodobieństwo, że finansowanie nie będzie tak korzystne, jak mogłoby być – i to nie tylko pod względem ostatecznych kosztów.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ