Wednesday, February 21, 2024
Home / POLECAMY  / Kształty ust – jakie mogą być rodzaje? Co mówią o osobowości?

Kształty ust – jakie mogą być rodzaje? Co mówią o osobowości?

Zadbane, jędrne i wyraziste wargi to definicja zmysłowości. Czy istnieje idealny kształt ust?

Makijaż idealnie podkreślający kształt ust

Usta jako skuteczne narzędzie komunikacji werbalnej i niewerbalnej /fot.Canva

Zachwycający uśmiech próbujemy osiągnąć na różne sposoby. Naturalne kosmetyki, innowacyjne przyrządy i urządzenia, chirurgia plastyczna, medycyna estetyczna – piękno wymaga poświęcenia. 

„Kształt ust wyraża częściowo nas. Mamy swoje ulubione fryzury, czy też wygląd płytki paznokcia. Dlaczego nie marzyć o właściwym dla siebie kształcie ust?” – zwraca uwagę linergistka Magdalena Lepucka. Jakie są typy warg i co mówią o osobowości? Czas rozwiać wszystkie tajemnice, aby dowiedzieć się, czy przekonania zawsze są słuszne

 

Kształt ust a charakter – co mówi o tobie ich kształt?

Usta podobnie jak oczy nadają twarzy indywidualny charakter. Kształt ust a osobowość to temat, który cieszy się rosnącą popularnością. Typom ust o odmiennym kształcie przypisuje się konkretne cechy charakteru, traktując właśnie tę część twarzy jako źródło informacji. Usta nie służą wyłącznie do jedzenia, picia, śpiewania, śmiania się, całowania. To również skuteczne narzędzie komunikacji werbalnej i niewerbalnej.

Każdy z nas ma inne usta. Wargi różnią się między sobą rozmiarem, proporcjami, objętością, linią konturu, czy też kolorem i nasyceniem pigmentu. Podobno o osobowości człowieka dużo mówią oczy i włosy, ale okazuje się, że również usta. Kształt ust a charakter? Sprawdź, jakim jesteś typem człowieka!

 

Sprawdź:
Kształt twarzy – jak rozpoznać swój? Poradnik!

 

Kształt ust – rodzaje

Kształt ust – rodzaje / graf. Adobe

Wąskie usta – co oznaczają?

Usta o wąskim kształcie wyróżniają kobiety spokojne, wrażliwe i powściągliwe. Wąskie usta podkreślają indywidualizm. Osoby o takim kształcie ust cenią samotność i możliwość wsłuchania się w siebie. Jeśli mają taki wybór, to preferują ciszę i milczenie, a nie nadmiar bodźców oraz towarzystwo. Samowystarczalność, niezależność, zdolność radzenia sobie w pojedynkę to zalety osobowości samotniczej o specyficznych, bo wąskich ustach.

Bardzo wąskie usta to oznaka pozornego chłodu. Jednak tak naprawdę charakteryzują człowieka empatycznego z niezwykłą intuicją. Właścicielki wąskich ust są postrzegane jako kobiety, które doceniają słowa, a także czyny i błyskawicznie wyczuwają puste obietnice. Introwertyk, który czerpie siłę i energię do działania z własnego życia wewnętrznego to często osoba z wąskimi wargami.

 

Zobacz również: 

Naturalny makijaż oka na co dzień – jak go wykonać?

Pełne usta – jak wyglądają?

Marzeniem wielu osób są pełne usta, powszechnie uznawane za niezwykle zmysłowe. Obecnie kobiety dążą zatem do powiększania, a nie zmniejszania warg. Pełne to wydatne usta, a w połączeniu z odpowiednim nawilżeniem i gładkością stanowią cudowną ozdobę każdej kobiety. Właścicielki takiego typu ust wydają się zazwyczaj pogodniejsze i emanujące pozytywną energią.

Pełne usta wyróżniają osoby empatyczne o silnej potrzebie troski nad słabszymi ludźmi i zwierzętami. W tym przypadku opiekuńczość tworzy parę z ponadprzeciętną odwagą. Podczas podejmowania ważnych decyzji, zazwyczaj chęć udzielania pomocy, niweluje poczucie strachu. Kobiety z pełnymi ustami to osoby odpowiedzialne, szczere, otwarte, z wysokimi umiejętnościami interpersonalnymi. Kształt pełnych ust przypisuje się osobowości utalentowanej i ceniącej w życiu perfekcjonizm.

 

Kobieta o ponętnym kształcie ust

Typom ust o odmiennym kształcie przypisuje się konkretne cechy charakteru / fot.Pixabay

 

Szerokie usta – co o tobie mówią?

Szerokie usta, jeśli w dodatku są pełne to cecha rozpoznawcza kobiet namiętnych, aktywnych i niezwykle energicznych. Z kolei o ustach wąskich i szerokich mówi się jako atrybucie życiowych realistek. To osoby sukcesu, czyli stanowcze, przedsiębiorcze, niebujające w obłokach.

Posiadaczki szerokich ust uwielbiają towarzystwo i to wśród przyjaciół czują się najlepiej. Żywiołowe, motywujące do działania, kochające ryzyko, oto osobowości o charakterystycznych szerokich ustach. Poza tym usta o takim kształcie nierzadko cechują człowieka z różnorodnymi zainteresowaniami i pasjami, dla którego bierność to oznaka słabości.

 

Duże usta a charakter

Naturalne, duże usta to cecha wizualna wyróżniająca dobrych i odpowiedzialnych ludzi. Osoby, które mają nie tylko duże, ale również grube wargi podobno uwielbiają pomagać. Takie kobiety najczęściej w pierwszej kolejności myślą o innych, a dopiero później o sobie. Hojność, zrozumienie, bezinteresowność, szlachetność – duże usta oznaczają wielkie serce! Osoby o ponętnych ustach są empatyczne i wdzięczne.  Magdalena Lepucka od lat pasjonuje się podkreślaniem kobiecego piękna i wykonywaniem makijażu permanentnego. Kobiety chętnie poddają się zabiegom powiększania ust, bo:

„Powiększanie ust to przywilej, jaki mamy obecnie, by móc poprawić urodę, ale też daje nam on możliwość poczucia się pewniej. Dzięki podkreślonym ustom czujemy się bardziej kobiece i piękniejsze. Zdecydowanie kobiety, które powiększyły usta są pewniejsze siebie. To czuje się i widzi w ich zachowaniu oraz podczas rozmowy. Radość daje nam piękno, piękno daje nam radość

– podpowiada Magdalena Lepucka.

W XXI wieku coraz więcej kobiet decyduje się na nienaturalnie duże wargi. Wielkie usta oznaczają osoby skoncentrowane na sobie, które nieustannie dążą do perfekcjonizmu. Ponadto to kobiety, które pragną wybić się spośród tłumu i wyróżnić niestandardową urodą. Niestety, w mediach coraz częściej słyszy się o nieudanych zabiegach powiększania ust, zagrażających zdrowiu, a nawet życiu pacjentów. I chociaż wiele kobiet zachwyca nowym uśmiechem, to niejednokrotnie powiększanie ust wiąże się z płaczem, krytyką i poważnymi konsekwencjami. Youtuberka Jessa publicznie przyznaje się do zabiegu, a w filmie „POWIĘKSZYŁAM USTA I ŻAŁUJĘ! VLOG” opowiada:

„Bardzo żałowałam mojej decyzji i te usta wyglądały tragicznie […]. Usta były bardzo spuchnięte i to nie tylko przez pierwsze dwa tygodnie, ale przez cztery, pięć tygodni. I spuchły mi tak, że ja nie wiedziałam, czy mam się śmiać, czy mam płakać. Wyglądałam komicznie […]. To nie wyglądało ani ładnie, ani estetycznie, więc żałowałam tego zabiegu bardzo, bardzo szybko. I problem w tym, że te usta w ogóle mi nie schodziły […]. Pamiętam też taką sytuację, że byłam w Holandii na imprezie i moi znajomi pytali: „co mi się stało w usta?”. Taka jest historia powiększania ust. Zła, zła, zła decyzja!”.

 

 

Wielkie usta? Nierzadko cechują odważne charaktery, które nie boją się ryzyka.

 

Asymetryczne (niesymetryczne) usta – wygląd, co oznaczają?

Usta asymetryczne zdecydowanie dodają unikatowego charakteru twarzy. Asymetria może być pionowa lub pozioma i dotyczyć np. różnicy proporcji między dolną a górną wargą. Niesymetryczne usta sprawiają, że twarz wygląda poważniej, a także nieco smutniej. Asymetryczne wargi to znak rozpoznawczy kobiet władczych, dominujących i zdecydowanych. Osobowości wyróżniające się niesymetrycznymi ustami cechują racjonalne myśli i ponadprzeciętna zdolność ukrywania emocji.

Dążysz do symetrycznych ust, czyli charakteryzujących się harmonią i idealną proporcją między wargami? To marzenie wielu kobiet, które łatwo możesz ziścić za pomocą kosmetyków i makijażu. Idealny efekt osiągniesz, precyzyjnie używając konturówki i pomadki. Konturowanie ust polega na wydobyciu piękna. A może i podkreśleniu dla kobiety istotnych cech charakteru? Czy kształt symetrycznych ust można osiągnąć również za pomocą makijażu permanentnego? Magdalena Lepucka podpowiada:

„Makijaż permanentny służy odbudowie konturu i kształtu, który zanika np. przez opryszczki czy zanikającą czerwień wargową. Można też nadać lekki naturalny kolor, ożywić usta lub nadać im intensywny kolor szminki. Dzięki tym efektom usta stają się większe i równiejsze. Czasem lekko można podrównać asymetrię, ale tylko tyle, ile daje nam naturalna struktura ust. Nie uda się wyrównać dużej asymetrii poprzez wyjście poza naturalny (nawet ten już niewidoczny) kontur ust. Do wyrównania asymetrii w ustach służy zdecydowanie kwas hialuronowy. Często połączenie jednego z drugim daje spektakularne efekty”.

 

Symetryczne usta świadczą o opanowanej i zrównoważonej osobowości, dla której konflikty to ostateczność.

 

Zobacz koniecznie:

Kształt brwi – jak go dobrać i zmienić?

 

Różne typy ust i odmienne charaktery

Ponętny kształt ust

Codziennie możemy spotkać osoby o różnym kształcie ust. Wąskie, pełne, szerokie, duże, asymetryczne i nieasymetryczne… / fot.Canva

Codziennie możemy spotkać osoby o różnym kształcie ust. Wąskie, pełne, szerokie, duże, asymetryczne i nieasymetryczne… to tylko główne typy. Pełniejsza góra warg świadczy o pozytywnym podejściu do życia i wrodzonej radości. Niewielkie usta są charakterystyczne dla kobiety-kameleon, która potrafi dbać o innych i idealnie dopasowuje się do każdej sytuacji. Wąska, górna warga wyróżnia prawdziwe liderki. Charakterystyczna warga o kształcie litery V to oznaka kreatywności i niepowtarzalności. Jak kształt ust wpływa na postrzeganie siebie?

„Kształt ust wyraża częściowo nas. Mamy swoje ulubione fryzury, czy też wygląd płytki paznokcia. Dlaczego nie marzyć o właściwym dla siebie kształcie ust? Usta z mocnym, zarysowanym łukiem kupidyna tzw. „serduszkiem” dają niektórym kobietom poczucie atrakcyjności. Większe i kształtne usta mocno współgrają z twarzą, tworzą jedność, dzięki czemu wpływają na dobre postrzeganie siebie. Zmiana kształtu i objętości może lekko zmienić naszą wymowę”

– zauważa Magdalena Lepucka.

 

Niektórzy uparcie twierdzą, że wygląd człowieka jest ściśle związany z charakterem. Zatem uważają, że cechy wewnętrzne zdecydowanie wpływają na zewnętrzne. Inni traktują ten, jak i podobne artykuły z przymrużeniem oka. Bardziej jako ciekawostkę niż fakt. Zapytaliśmy dyplomowaną linergistkę, czy zauważyła, aby naturalny kształt ust miał wpływ na osobowość człowieka:

„Myśląc stereotypami, duże usta należą do kobiet otwartych, wesołych i spokojnych. Wąskie do kobiet zaciętych, ostrych i zamkniętych w sobie. No cóż, to tylko stereotypy. Nie ma większej zależności między wielkością ust a charakterem. Czasem doszukujemy się takich powiązań, oceniając zachowanie innej kobiety. Mimiką ust – niezależnie od wielkości – możemy pokazać nasz nastrój”.

 

Może też cię zainteresuje:
Jaki masz kształt piersi – jakie są możliwe typy biustu?

SEO copywriterka, dla której pisanie to nie tylko sposób na życie, ale i największa pasja. Prywatnie pozytywnie zakręcona mama dwóch córeczek i owczarka niemieckiego. Kocha? Góry. Boi się? Gryzoni. Wierzy, że nie ma rzeczy niemożliwych i uparcie dąży do celów.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ