Monday, April 22, 2024
Home / POLECAMY  / Kształt brwi – jak go dobrać i zmienić?

Kształt brwi – jak go dobrać i zmienić?

Jak uzyskać idealny kształt brwi?

kształt brwi u kobiety

Odpowiedni kształt brwi nadaje twarzy wyrazistości / Fot. Pixaby

Brwi sprawiają, że nasza twarz nabiera odpowiednich proporcji, pod warunkiem, że mają odpowiedni kształt. Wymagają one pielęgnacji i odpowiedniej uwagi, podobnie jak inne naturalne włosy na naszym ciele. Warto poświęcić im trochę czasu tak, aby znaleźć najlepiej dopasowany do naszej twarzy styl. Właściwie wykonany makijaż oraz dobrze dobrany kształt brwi potrafią wiele zdziałać.

Przygotowując się do regulacji, zaopatrz się w pęsetę, jednak korzystaj z niej ostrożnie – nie chodzi o to, aby wyskubać wszystkie włoski. Pamiętaj, że kształt brwi zazwyczaj dopasowany jest do twarzy naturalnie i wystarczy jedynie delikatnie je wymodelować, aby uzyskać pożądany efekt. Podpowiadamy, jak dobrać kształt brwi do twarzy oraz jak je pielęgnować i malować, aby wyglądały na zdrowe i zadbane.

Jak dopasować kształt brwi do twarzy?

Wiele osób nie wie, jak dopasować kształt brwi do twarzy, na szczęście jednak nie jest to nic trudnego. Niekiedy wystarczy pozbyć się włosków, które wykraczają poza łuk brwiowy. Jeśli nie mamy doświadczenia, warto udać się do profesjonalnego salonu. Dobrze wtedy dokładnie poinstruować kosmetyczkę, na jakim efekcie nam zależy, żeby rezultat nie był karykaturalny. Profesjonalista z pewnością podpowie nam, jak dobrać kształt brwi do twarzy. Na początku warto narysować prostą linię od ich początku do końca, przy dolnej krawędzi – pomoże nam ona w równej regulacji. Jeśli mowa o tym, jak dobrać kształt brwi do kształtu twarzy, można także wziąć pod uwagę to, czy nasza twarz jest okrągła, owalna, trójkątna czy kwadratowa, ponieważ do każdego z nich pasują inne łuki brwiowe, pozwalające zachować odpowiednie proporcje.

twarz kobiety z wyraźnymi brwiami

Kształt brwi dobrać najlepiej do kształtu twarzy / Fot. Pixaby

Jaki kształt brwi będzie dla ciebie idealny?

Jeśli nie wiesz, jaki kształt brwi wybrać, kieruj się kilkoma podstawowymi zasadami. Jeśli masz rzadkie brwi, pomocny może okazać się makijaż permanentny lub ewentualnie codziennie uzupełnianie ich kredką. Jeśli jednak twoje są stosunkowo gęste, spróbuj dopasować je odpowiednio do swojego typu urody. Aby uzyskać idealny kształt brwi, zacznij od wyrwania włosków wykraczających poza nie, a następnie wyznacz im linię dolną. Przyda ci się także ołówek lub podobny przedmiot, dzięki któremu zaznaczysz kąty między linią nosa, oka i brwi. Przykładając prosty przedmiot pionowo do skrzydełka nosa, zaznacz punkt początkowy swoich brwi, następnie pozbądź się włosków z przestrzeni między nimi. Następnie wyznacz punkt oznaczający moment uniesienia brwi – od skrzydełka nosa przez środek źrenicy oka – to tam brew powinna się zwężać i delikatnie unosić. Punkt oznaczający koniec ich linii wyznaczysz, prowadząc ołówek od skrzydełka nosa przez zewnętrzny kącik oka.

 

Zobacz też: Zrób sobie insta brwi

 

Szablony nadające kształt brwi – przydatna pomoc

Jeśli masz problem z tym, aby wyznaczyć swój kształt brwi, szablony dostępne w drogeriach mogą ci w tym pomóc. Dostępne są różne wzory, dlatego warto postawić na korelację między kształtem brwi, a kształtem twarzy. Jeśli twoja twarz jest okrągła, mogą być one nieco bardziej uniesione, trójkątne. Jeśli masz owalną twarz, łuki brwiowe powinny być naturalnie i miękko zarysowane oraz lekko zwężać się ku końcom. W przypadku kwadratowej twarzy brwi powinny być delikatne i subtelne, ponieważ złagodzą ostre rysy. Podłużna twarz najlepiej będzie wyglądać z krótkimi brwiami, zaś do trójkątnej pasują brwi w kształcie jaskółki.

Jak samodzielnie nadać kształt brwi?

Jeśli nie wiesz jak nadać kształt brwiom, spróbuj dopasować do nich odpowiedni szablon w drogerii. Możesz też poprosić o pomoc koleżankę, która podpowie ci, jaki kształt brwi wydaje się najbardziej naturalny.

 

Zobacz też: Zabiegi pod oczy, na opadające powieki, dolinę łez, cienie pod oczami

 

Jak zmienić kształt brwi – zabiegi u kosmetyczki

Choć w większości przypadków wyznaczenie kształtu brwi nie stanowi problemu, zdarza się, że potrzebna jest pomoc kosmetyczki, w szczególności gdy brwi są rzadkie lub były zbyt mocno regulowane. Jak zmienić kształt brwi, które są problematyczne? Konieczne mogą się okazać specjalistyczne zabiegi, na przykład makijaż permanentny lub zabiegi modelujące i regenerujące, takie jak modna w ostatnim czasie laminacja.

Ola Przegorzalska

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ