Thursday, February 22, 2024
Home / Uroda  / Trendy  / Księżniczka przybywa na ratunek

Księżniczka przybywa na ratunek

Korzystając ze słońca warto pamiętać, że w okresie letnim nasza skóra szczególnie potrzebuje intensywnego nawilżania. Obecność fizjologicznej bariery naskórkowej na skórze, uniemożliwia bezpośrednie przenikanie wody i substancji odżywczych z zewnątrz do wnętrza organizmu. Jak temu

Princess Rich

Princess Rich / fot. materiał prasowy

Korzystając ze słońca warto pamiętać, że w okresie letnim nasza skóra szczególnie potrzebuje intensywnego nawilżania. Obecność fizjologicznej bariery naskórkowej na skórze, uniemożliwia bezpośrednie przenikanie wody i substancji odżywczych z zewnątrz do wnętrza organizmu. Jedynym skutecznym sposobem jest więc dostarczenie składników zatrzymujących wodę metodą licznych mikronakłuć podczas zabiegu mezoterapii igłowej.

Mezoterapia igłowa to najlepszy sposób, aby skutecznie nawilżyć naszą skórę– przekonuje dr Joanna Dąbrowska-Juszczak, lekarz medycyny estetycznej z Pearl Beauty Clinic & SPA, mieszczącego się w warszawskim hotelu InterContinental. Obecnie stosowane preparaty zawierają kwas hialuronowy, tzw. nieusieciowany lub mogą być mieszanką substancji odżywczych, napinających, witamin czy

Princess Rich

Princess Rich / fot. materiał prasowy

peptydyów biomimetycznych. W zależności od potrzeb skóry, lekarz dobiera odpowiedni preparat i po dokładnym odkażeniu skóry, podaje go w postaci licznych iniekcji śródskórnych. Na szczególną uwagę zasługują preparaty z kwasem hialuronowym. Jest to substancja bardzo silnie wiążącą wodę, podana bezpośrednio do skóry powoduje wzrost jej nawilżenia – mówi dr Dąbrowska-JuszczakMoim faworytem od lat pozostaje preparat Princess Rich, który oprócz kwasu hialuronowego zawiera glicerol wzmacniający efekt nawilżenia. Jeśli dodatkowo pojawia się problem cieni pod oczami, uzupełniam taką terapię preparatem Light Eyes, który zawiera substancje rozświetlające i świetnie sprawdza się w tej okolicy. Jednakże należy pamiętać o tym, że kluczem do sukcesu w zabiegach mezoterapii oprócz stosowanego preparatu, jest regularność zabiegów – podkreśla dr Dąbrowska-Juszczak.

Mezoterapii igłowej można poddać każdy obszar ciała, nie tylko twarz. Warto odpowiednio wcześnie zadbać również o skórę dekoltu czy szyi. W tych miejscach szczególnie szybko widoczne są skutki odwodnienia, a proces poprawy kondycji skóry jest trudny i czasochłonny. Zwykle już po pierwszym zabiegu widać poprawę nawilżenia skóry, jednak aby efekt utrzymywał się, należy je powtarzać – na początku przynajmniej co 3-4 tygodnie przez pierwsze miesiące, potem odstępy między zabiegami można wydłużać. Warto jednak zainwestować ten czas kiedy zmarszczki jeszcze nie są utrwalone, a zastosowane preparaty przyniosą spodziewany efekt.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę www.nsclinic.com.pl

***

Dr Joanna Dąbrowska-Juszczak - lekarz medycyny estetycznej

Dr Joanna Dąbrowska-Juszczak – lekarz medycyny estetycznej

Dr Joanna Dąbrowska-Juszczak lekarz medycyny estetycznej, specjalizujący się  w zakresie bezoperacyjnych technik korygowania defektów estetycznych twarzy i ciała. Uczestnik kilkudziesięciu szkoleń i kursów z zakresu medycyny estetycznej zakończonych uzyskaniem certyfikatów potwierdzających praktyczne umiejętności wykonywania zabiegów z użyciem toksyny botulinowej i preparatów kwasu hialuronowego, mezoterapii igłowej, peelingów medycznych oraz redukcji miejscowych nagromadzeń tkanki tłuszczowej metodą intralipoterapii.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ