Friday, June 21, 2024
Home / Ludzie  / Księżna Meghan i książę Harry – do czego przyznała się para wywiadzie z Oprah?

Księżna Meghan i książę Harry – do czego przyznała się para wywiadzie z Oprah?

Dowiadujemy się między innymi o rasizmie na dworze królewskim czy problemach księżnej Meghan

para meghan harry

Para zdradziła szczegóły ze swojego życia u Oprah Winfrey / źródło: Northern Irleand Office, Wikipedia

Rankiem miał miejsce wywiad księżnej Sussexu oraz księcia Harrego u Oprah Winfrey. Para zdradziła szczegóły ze swojego życia na angielskim dworze, znamy także płeć drugiego dziecka

Rasizm na dworze królewskim?

Para nie pełni już obowiązków w ramach brytyjskiej rodziny królewskiej, mieszka w Stanach Zjednoczonych. Meghan wyznała, że przed przyjściem na świat jej pierwszego syna, Archiego, na dworze miała miejsce rozmowa – jak ciemna może być jego skóra? Para została także poinformowana, iż ich syn nie otrzyma tytułu książęcego ani ochrony, która normalnie przysługuje członkom monarchii. Brytyjski rząd i media nie pozostają obojętne na rasistowskie słowa padające ze strony dworu. Do treści wywiadu odniosła się minister do spraw dzieci, Vicky Ford:

W naszym społeczeństwie absolutnie nie ma miejsca na rasizm.

Brytyjskie media cytują także sekretarz stanu odpowiedzialną za edukację, której zdaniem doniesienia o rasizmie są niepokojące i należy traktować je z należytą powagą.

Meghan o swoich myślach samobójczych

W wywiadzie księżna poruszyła też temat problemów psychicznych. Sytuacja na dworze była dla niej przytłaczająca, Meghan nie chciała już żyć. Twierdzi, że jeszcze mieszkając w pałacu zgłaszała swoje problemy, nie otrzymała jednak pomocy. Jedna z felietonistek brytyjskiego dziennika The Independence pokusiła się o stwierdzenie:

Wygląda na to, że rodzina królewska może w rzeczywistości skończyć nie z hukiem, ale z Oprah.

Książę Harry w wywiadzie opowiedział też o swojej relacji z ojcem, księciem Karolem. Wyznał, że ten przestał odbierać od niego telefony. Jak mówi, wciąż czuje, że go zawiódł.

Brytyjskie media o wywiadzie

Zdania na temat wypowiedzi pary w wywiadzie dla Oprah są bardzo podzielone. Konserwatywne media nie mogą zrozumieć, dlaczego książę Harry i księżna Meghan zdecydowali się na wypowiedzenie tak mocnych słów, z kolei media liberalne okazują większe zrozumienie dla dotychczasowych działań pary.

Jestem wściekły do tego stopnia, że aż kipię. Jestem obrzydzony tym, co właśnie zobaczyłem.

– mówił prezenter Piers Morgan w porannym programie Good Morning Britain. Na jego twitterze możemy przeczytać:

Postawmy sprawę jasno. Książę Harry i jego żona właśnie spędzili dwie godziny na niszczeniu wszystkiego, co królowa reprezentuje i nad czym ciężko pracowała, jednocześnie udając, że ją wspierają.

Wsparcia księżnej udzieliła tenisistka Serena Williams, nazywając ją swoją bezinteresowną przyjaciółką.

Każdego dna uczy mnie co znaczy być prawdziwie szlachetnym.

 

Poznaliśmy także płeć drugiego już dziecka pary – będzie to dziewczynka. Cały wywiad będzie można obejrzeć dziś o godzinie 20:30 na antenie TVN24.

 

Dziennikarka z ambicjami, masą pozytywnej energii i tuzinem pomysłów. Interesuje się modą, psychologią i radiem. Prowadzi media społecznościowe. Otwarta na wszelkie nowości, nie boi się pająków, samotnych podróży ani ciekawych wyzwań.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ