Wednesday, June 19, 2024
Home / Inne  / Fotogaleria  / Księżna Diana: bulimia, depresja, ślub, rozwód i śmierć

Księżna Diana: bulimia, depresja, ślub, rozwód i śmierć

„Byłam nieszczęśliwa. I choć nigdy nie spróbowałam odwołać ślubu, był to najgorszy dzień mojego życia.”

księżna Diana, portal dla kobiet

TETBURY, UNITED KINGDOM - JULY 18: Princess Diana Resting Her Head In Her Hands Whilst Sitting On The Steps Of Her Home At Highgrove, Gloucestershire. (Photo by Tim Graham/Getty Images)

Księżna Diana opowiada o ślubie, małżeńskim kryzysie, bulimii i depresji poporodowej. Film biograficzny „DIANA” zobaczysz na National Geographic

Londyn, 20 listopada Księżna Diana podczas Gali "Aid Of Cancer Research" w Bridgewater House fot. Tim Graham/Getty Images

Londyn, 20 listopada Księżna Diana podczas Gali „Aid Of Cancer Research” w Bridgewater House fot. Tim Graham/Getty Images

W wyprodukowanym przez National Geographic Documentary Films dokumencie „DIANA” zobaczymy archiwalne materiały filmowe i zdjęcia, z których większość nie była nigdy wcześniej publikowana. Narratorem filmu jest sama księżna Walii, która komentuje wydarzenia ze swojego życia.

Księżna Diana – biografia

Diana, nazywana Królową ludzkich serc, była powszechnie podziwiana i kochana, ale dla większości z nas pozostaje zagadką. W chwili, w której nieśmiała przedszkolanka zwróciła na siebie uwagę następcy brytyjskiego tronu, narodziła się nowa, współczesna ikona.

Na wykorzystanych w produkcji nagraniach utrwalono tylko głos księżnej, która sama komentuje wydarzenia ze swojego życia. Większość z wykorzystanych materiałów nie była nigdy wcześniej publikowana.

– Ułożyliśmy chronologicznie najważniejsze wydarzenia z jej życia, które zostały zilustrowane doniesieniami prasowymi oraz archiwalnymi nagraniami z tego okresu. Oglądając film, słyszymy tylko głos księżnej Diany i dowiadujemy się jak naprawdę czuła się w chwili, gdy cały świat był przekonany, że jej życie przypomina bajkę. Okazuje się, że właśnie wtedy rozpadało się jej małżeństwo i całe życie – mówi Tom Jennings, producent wykonawczy dokumentu „DIANA”

Pewnie kojarzysz zdjęcia, jak płaczę na lotnisku. Nie było mi smutno dlatego, że wylatywał, lecz przez coś, co wydarzyło się wcześniej. Przed wyjściem rozmawialiśmy w jego gabinecie. Nagle zadzwonił telefon. To była Camilla. Zastanawiałam się – zostawić ich czy zostać? Postanowiłam wyjść. Pękało mi serce.

Balmoral, Szkocja, Diana i Karol / fot. Anwar Hussein

Balmoral, Szkocja, Diana i Karol / fot. Anwar Hussein

Księżna Diana – ślub 

W dokumencie „DIANA”, księżna Walii opowiada szczegółowo historię swojego życia oraz punkt, w jakim znalazła się w 1991 roku. Z rozbrajającą szczerością opisuje swoje nieszczęśliwe dzieciństwo, onieśmielenie podczas pierwszego spotkania z księciem Karolem w wieku 16 lat i dramatyzm sytuacji, w jakiej sama się znalazła, gdy skupiła się na niej uwaga całego świata. Prześladowana przez prasę i uwielbiana przez cały naród, który gorąco wierzył w „bajkowy” romans następcy tronu i lady Spencer, Diana była kompletnie nieprzygotowana, by poradzić sobie z przytłaczającym rozgłosem i sławą.

Tetbury, 18 lipca, Księżna Diana w swojej posiadłości w Highgrove, Gloucestershire / fot. Tim Graham/Getty Images

Tetbury, 18 lipca, Księżna Diana w swojej posiadłości w Highgrove, Gloucestershire / fot. Tim Graham/Getty Images

Byłam nieszczęśliwa. I choć nigdy nie spróbowałam odwołać ślubu, był to najgorszy dzień mojego życia.

Diana i Karol podczas wspólnego wypadu na narty / fot. Anwar Hussein

Diana i Karol podczas wspólnego wypadu na narty / fot. Anwar Hussein

Księżna Diana – film

Film „DIANA”, który jest zapisem przemyśleń księżnej w 1991 roku, pokazuje jak bardzo prawdziwa twarz Diany różniła się od jej publicznego wizerunku. Po latach, księżna Walii bez emocji opowiada jak czuła się w dniu ślubu. Opisuje walkę z depresją poporodową i bulimią oraz swoje prywatne zwycięstwo, kiedy zwalczyła w sobie niepewność i zaangażowała w międzynarodową działalność humanitarną, by stać się nową ikoną – kochaną przez wszystkich Królową ludzkich serc.

Szkocja, wrzesień 1982: Księżna Diana podczas Braemar Highland Games/ fot. Anwar Hussein/WireImage

Szkocja, wrzesień 1982: Księżna Diana podczas Braemar Highland Games/ fot. Anwar Hussein/WireImage

Podczas lanczu z siostrami powtarzałam, że nie mogę za niego wyjść. Były wspaniałe. Powiedziały, że w sprzedaży są już ręczniki z moją podobizną, więc jest za późno, żeby się wycofać.

Premiera dokumentu „DIANA” odbędzie się w niedzielę 30 lipca o godz. 21:30 tylko na antenie National Geographic. Film zostanie również wyemitowany w 20. rocznicę śmierci księżnej w czwartek 31 sierpnia o godz. 21:00.

Oceń artykuł
2 komentarze
  • w88th 16 listopada, 2019

    … [Trackback]

    […] Read More Info here on that Topic: miastokobiet.pl/ksiezna-diana-o-bulimii-depresji-i-malzenstwie/ […]

  • 카지노사이트 20 listopada, 2019

    … [Trackback]

    […] There you will find 42231 more Info on that Topic: miastokobiet.pl/ksiezna-diana-o-bulimii-depresji-i-malzenstwie/ […]

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ