Wednesday, April 17, 2024
Home / Kultura  / Książkowa wymiana w MOCAK-u

Książkowa wymiana w MOCAK-u

Akcja Drugie Życie Książki stała się prawdziwym literackim przebojem. To już nie tylko jedna wymiana w miesiącu, to wciąż rosnąca liczba edycji specjalnych, współorganizowanych z najważniejszymi instytucjami kulturalnymi w mieście.

Książkowa wymiana w MOCAK-u

Książkowa wymiana w MOCAK-u / fot. materiał prasowy

Akcja Drugie Życie Książki stała się prawdziwym literackim przebojem. To już nie tylko jedna wymiana w miesiącu, to wciąż rosnąca liczba edycji specjalnych, współorganizowanych z najważniejszymi instytucjami kulturalnymi w mieście.

Książkowa wymiana w MOCAK-u

Książkowa wymiana w MOCAK-u / fot. materiał prasowy

Tym razem, w najbliższą niedzielę (28 lipca) zapraszamy do Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK (ul. Lipowa 4). Od godz. 12.00 do godz. 16.00 bibliotekę muzeum opanują miłośnicy książek. Przybywajcie! Szczególnie mile widziane są książki o sztuce! A wszystko w ramach drugiego letniego bazArtu!

W bezpłatnej wymianie książkowej może wziąć udział każdy: wystarczy przynieść jedną, a maksymalnie dziesięć publikacji, koniecznie w dobrym stanie. Książki wydane do 1995 roku można wymienić tylko na takie, które również ukazały się do tego czasu; nowsze (wydane po 1995 roku) można wymienić na wszystkie dostępne podczas wydarzenia.

Program dnia:

– o godzinie 12.00 zaczynamy Drugie Życie Książki.

– Look-book – opraw swoją książkę

Uczestnicy bazArtu będą mieli niepowtarzalną okazję do artystycznego oprawienia zdobytej w trakcie wymiany książki w specjalnie przygotowany na tę okazję, zaprojektowany przez Piotra Lutyńskiego papier.

– Do gry!

Do dyspozycji uczestników będą najróżniejsze planszówki, od chińczyka po Monopoly!

– oprowadzania po wystawach

godz. 14.00 – prowadzanie po wystawie Ekonomia w sztuce

godz. 15 .00 – prowadzanie po wystawie po Bibliotece Mieczysława Porębskiego

– BazArt dla dzieci

godz. 12.00 – warsztat Bogactwo sztuki dla dzieci i młodzieży w wieku 8–12 lat. Obowiązują zapisy: lubowiecka@mocak.pl

o godz. 12.00, 13.00 i 14.00 zapraszamy dzieci do Biblioteki MOCAK-u na kilka chwil książkowych przyjemności:

godz. 12.00 – posłuchamy książki Wakacje Fryderyka Waltera R. Brooksa, a także pokolorujemy ilustracje Kurta Wiesego

godz. 13.00 – prezentacja komiksu Martina Ernstsena Pustelnik. Dzieci z podziałem na role przeczytają wybrane fragmenty i dowiedzą się, kim jest tytułowy bohater

godz. 14.00 – wspólne czytanie przygód Misia Kazimierza, bohatera serii książek o pomysłowym i wrażliwym mądrali w niebieskiej piżamie.

Ponadto, przez cały dzień muzealna księgarnia udziela 25-procentowych zniżek na wszystkie publikacje MOCAK-u. Osoby biorące udział w wymianie na podstawie specjalnej pieczątki przybitej na książkach podlegających wymianie, otrzymają 10-procentową zniżkę na wybrane książki.

Podczas BazArtu przeprowadzimy także zbiórkę karmy i zabawek dla szczeniąt i kociąt z krakowskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. A po bazArcie zapraszamy na wspólne grillowanie – przynieście swoje ulubione smakołyki. Będzie można też kupić coś na ząb. O godz. 17.00 – koncert Poezja z autobusu zespołu Piotra Lutyńskiego wprost z Dziadobusa. Wiersze czytać będzie Joanna Oparek.

BazArty są wydarzeniem towarzyszącym wystawie Ekonomia w sztuce, poruszającej problem relacji pomiędzy pieniądzem a sztuką. Jednym z motywów przewodnich wystawy jest banknot. BazArty przewrotnie z niego rezygnują. Sugerują, że życie bez pieniędzy mogłoby być możliwe.

Przypominamy, że Drugie Życie Książki to wspólna akcja Krakowskiego Biura Festiwalowego i portalu Bookeriada.pl. W bezpłatnej książkowej wymianie może wziąć udział każdy: wystarczy przynieść przynajmniej jedną, a maksymalnie dziesięć książek, koniecznie w dobrym stanie. Publikacje wydane do 1995 roku można wymienić tylko na takie, które również ukazały się do tej daty; nowszą książkę (wydaną po 1995 roku) – można wymienić na każdą dostępną podczas akcji. Więcej o akcji: www.drugiezycieksiazki.pl

Patroni medialni: RMF Classic i magazyn Fragile.

Partnerzy: Galeria Krakowska, Strefa Wolnego Czytania, Klubokawiarnia likeKonik

Projekt dofinansowano ze środków

Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 Źródło: materiał prasowy

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ