Sunday, June 16, 2024
Home / Kultura  / Książka  / Książki o świętach dla przedszkolaka – wymarzony prezent pod choinkę

Książki o świętach dla przedszkolaka – wymarzony prezent pod choinkę

Pamiętajcie ‒ nie tylko zabawki

książki dla przedszkolaka

fot. Konstantin Yuganov / Adobe Stock

Magia świąt to nie tylko lampki na choince stojącej w salonie, pachnący barszcz z uszkami i lepienie pierogów. To także – a może przede wszystkim – wyjątkowe historie, które sprawiają, że święta Bożego Narodzenia są jedyne w swoim rodzaju. Dzięki książkom możemy podarować te historie dzieciom w gwiazdkowym w prezencie

 

Książki dla przedszkolaka o tematyce świątecznej 

Każdy z nas potrafi przywołać miłe wspomnienia związane ze świątecznym okresem, a rodzice i opiekunowie dzieci pragną, by ich pociechy również zachowały w pamięci niezwykłe opowieści związane z gwiazdką. Jednym z pięknych wspomnień z pewnością będzie czytanie świątecznych historii w gronie najbliższych, w towarzystwie pachnącej choinki. Jakie książki sprawdzą się jako prezenty na święta dla przedszkolaków (te i inne prezenty można kupić na stronie TaniaKsiazka.pl)?

Najpiękniejsze opowieści pod choinkę, Ewa Stadtmuller

W święta może wydarzyć się wszystko! Ten magiczny czas sprzyja nadzwyczajnym wydarzeniom i spełnianiu marzeń. Zbiór ciepłych, przesyconych świąteczną atmosferą opowiadań krąży wokół przygotowań do gwiazdki i przekazuje dzieciom pozytywne wartości. Wydawnictwo Skrzat zadbało o piękne wydanie, ilustrowane, z twardą okładką – idealne pod choinkę.

W Noc Wigilijną, Clement C. Moore

Jeśli Twoje dziecko lubi historie napisane wierszykiem, ta książka z pewnością mu się spodoba. Poemat Clementa C. Moore’a w tłumaczeniu Barbary Supeł został pięknie zilustrowany i opowiada o rodzinie, która kładąc się do snu, zauważyła Świętego Mikołaja w saniach ciągniętych przez renifery. Jaka jest radość rodziny, gdy okazuje się, że Święty przybył ich odwiedzić!

Co zrobi Frania? Oczekiwanie na święta, Barbara Supeł

Frania i jej rodzeństwo nie mogą doczekać się nadchodzącego Bożego Narodzenia – i oczywiście związanego z tym rozpakowywania prezentów. Frania wymyśla sposoby na umilenie sobie czasu oczekiwania, a przy tym pokazuje małym czytelnikom, jak mogą ćwiczyć swoją cierpliwość. Uczy także, że na niektóre rzeczy naprawdę warto poczekać. To idealna książeczka dla dzieci, które mają problem z czekaniem – opowieść o Frani pomaga w nauce radzenia sobie z własnymi emocjami.

Choinka. Jestem, jaka jestem, Yuval Zommer

Pięknie ilustrowana opowieść o choince to jedna z tych mądrych bajek, które przekazują dzieciom najważniejsze wartości i sprawiają, że nawet dorosłym kręci się łezka w oku. Mała choinka nie jest tak piękna jak drzewa, które rosną dookoła niej i kiedy piękne drzewka trafiają na święta do domów, choinka zostaje w lesie sama w ciemną noc. Na szczęście rano zauważa, że przybyli do niej leśni przyjaciele, a każdy z nich przyniósł ozdobę, by choinka mogła być wyjątkowo piękna. Ta książka dla przedszkolaka uczy akceptacji i pokazuje siłę przyjaźni, a to wszystko w przepięknym wydaniu.

Czerwone Saneczki, Erin Guendelsberger

Małe Saneczki mają wielkie marzenia – chciałyby stać się saniami Świętego Mikołaja. Niestety, wszyscy przekonują, że to przecież niemożliwe. Aby tak się stało, Saneczki musiałyby potrafić latać – no i znać Świętego Mikołaja. A jednak Boże Narodzenie to magiczny czas i w tę wyjątkową noc marzenia mogą się spełnić… zwłaszcza, gdy bardzo czegoś pragniemy.

Jak Zrzędus chciał zepsuć Święta, Alex T. Smith

To idealny tytuł dla osób, które poszukują trochę innej świątecznej książeczki. Zrzędus tak bardzo nie lubi świąt, że postanawia je zniszczyć. Aby tego dokonać, rusza w wyprawę na Biegun Północny – jednak samotna wyprawa jest bardzo długa. Zrzędus w międzyczasie poznaje przyjaciół i przekonuje się, na czym tak naprawdę polega magia świąt. To ciekawa historia dla całej rodziny, a poczucie humoru i wartości, które pokazuje opowieść, z pewnością przypadną do gustu zarówno młodszym, jak i starszym czytelnikom.

Gwiazdka Miko, David Litchfield

Miko wraz z trzema wujkami pracuje w niesamowitym sklepie z zabawkami. Chłopiec marzy o tym, by każde dziecko było szczęśliwe. Pewnego dnia zauważa dziewczynkę, która przez szybę ogląda zawartość sklepowych półek, ale gdy chce z nią porozmawiać – dziewczynka ucieka. Miko odnajduje ją i dowiaduje się, że dziewczynka mieszka z grupą innych dzieci na ulicy. Postanawia zrobić wszystko, co w jego mocy, by każde dziecko otrzymało prezent. Przy okazji uczy małych czytelników, jak ważna jest hojność, opieka i przyjaźń.

Boże Narodzenie z Manią i Tyniem, Magdalena Młodnicka

Co to są święta Bożego Narodzenia i jakie zwyczaje są z nimi związane? Mały czytelnik wraz z bohaterami książeczki – Manią i Tyniem – może dowiedzieć się więcej o nadchodzących świętach. Okienka i ruchome elementy na każdej stronie zachęcają do samodzielnego poznawania wszystkich sekretów, jakie skrywa ta książka dla przedszkolaka, i przy okazji uczą go w przyjemny, ciekawy sposób.

 

Świąteczny czas to idealny moment na czytanie przedszkolakowi książeczek o tej tematyce. Zadbaj, by wśród prezentów na święta pod choinką znalazła się piękna historia w bożonarodzeniowym klimacie. Wspólne czytanie z pewnością będzie wyjątkowym sposobem na spędzenie chwil z najbliższymi.

Źródło: materiał Partnera MK

TAGI
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ