Monday, April 22, 2024
Home / TRENDY&NOWOŚCI  / Książki na lato

Książki na lato

Tego lata, z powodu licznych ograniczeń, mniej mamy okazji do szaleństw, ale dzięki temu może więcej czasu na dobrą książkę

ksiazki-na-lato-miasto-kobiet

Klaudia Muniak, Nie ufam już nikomu

Iga, świeżo upieczona matka, żyje na granicy świadomości i urojenia. Poddała się skomplikowanej procedurze leczniczej, nad którą sama pracowała ‒ zgodziła się na wszczepienie chipu i połączenie z aplikacją. Od tego momentu zaczynają ją prześladować halucynacje i zaniki pamięci. Do tego na ciele jej ukochanego synka pojawiają się siniaki.
Iga przestaje wierzyć nie tylko w to, co mówią lekarze, ale także słowom jej najbliższych. Nie wie, czy może wierzyć sama sobie. Czy na pewno oddany mąż pragnie tylko jej dobra? Co jest prawdą, a co wytworem wyobraźni? Czy przyjaciółka faktycznie jest przyjaciółką?
Trzymający w napięciu thriller autorki Psychopaty. (Wydawnictwo Kobiece)

 

 

ksiazki-na-lato2-miasto-kobietMorgan Audic, Jaskółki z Czarnobyla

Przez Prypeć, teren dawnej zony, przetaczają się wycieczki turystów zafascynowanych nuklearnym wysypiskiem postsowieckiego świata. Podczas jednej z wycieczek znalezione zostaje zmasakrowane ciało mężczyzny, w którym znajdują się… wypchane jaskółki. Para policjantów, Josif Melnyk i Galina Nowak ustalają̨, że ciało należy do Leonida Sokołowa, syna Wiktora Sokołowa, dawnego wysokiego funkcjonariusza partii w Prypeci. Aleksander Rybałko, były gliniarz, miał osiem lat, gdy w 1986 roku jego ojciec zginął w katastrofie w Czarnobylu. Teraz ma rozwiązać zagadkę tajemniczej śmierci syna notabla.
Jaką prawdę pragnie zatuszować zabójca? Wciągające śledztwo, w którym rzeczywistość dzisiejszej Ukrainy splata się z czarnobylską tragedią. (Wydawnictwo Mova)

 

3-miasto-kobietAnna Szczęsna, Krokodyl w doniczce

Aldona, żwawa siedemdziesięciolatka i mistrzyni dziergania na drutach, nie radzi sobie z napadami gniewu. Paweł jest autorem jednego bestsellera i wielu książek, które nie odniosły sukcesu. Młoda, przebojowa Kaja właśnie spełniła marzenie o własnym mieszkaniu. Łączy ich tylko to, że mieszkają w jednym bloku. Z czasem sąsiedzi zaprzyjaźniają się. Ich losy splotą się podczas coraz śmielszych poszukiwań sposobu na spełnienie pragnień.
„Ciepła i pełna humoru opowieść o tym, że czasem los stawia na naszej drodze ludzi, bez których nasze życie nie byłoby pełne. Opowieść o tym, że drugi człowiek jest nam bardzo potrzebny. Szczególnie w tych czasach. Książkę szczególnie miło mi się czytało, bo mieszkałam na tym osiedlu, co bohaterowie. Może byłam ich sąsiadką? Bardzo polecam! To moja pierwsza przygoda z autorką, ale na pewno nie ostatnia”, mówi Magdalena Witkiewicz, bestsellerowa pisarka, mistrzyni książki obyczajowej.(Wydawnictwo Kobiece)

 

4-miasto-kobietEllen Marie Wiseman, To, co zostawiła

Minęło dziesięć lat, odkąd matka Izzy Stone zastrzeliła śpiącego męża, pozbawiając swoją córkę ukochanego ojca. Przekonana o obłędzie matki, Izzy nie może jej tego wybaczyć i wciąż odmawia odwiedzenia kobiety w więzieniu. Siedemnastolatka mieszka w rodzinie zastępczej, a w wolnych chwilach pomaga przybranym rodzicom w porządkowaniu zbiorów lokalnego muzeum, w którym pracują. Pewnego dnia w stercie porzuconych i zapomnianych przedmiotów Izzy znajduje zakurzony stos nieotwartych listów z pierwszej połowy XX wieku. Pisała je osiemnastoletnia Clara, rozdarta pomiędzy posłuszeństwem wobec surowych rodziców a szaloną miłością do włoskiego imigranta. Zamknięta w listach historia Clary sprawia, że Izzy zaczyna się głęboko zastanawiać nad wydarzeniami z przeszłości. Prowokująca historia o tęsknocie za poczuciem przynależności i tajemnicach, które mogą odmienić życie. (Wydawnictwo Kobiece)

 

5-miasto-kobietEwelina Dobosz, Stracona tożsamość

Emily nie potrafi poradzić sobie z traumatycznymi wspomnieniami. Pozornie prowadzi życie jak z bajki, jednak pamięć o tym, co się wydarzyło dwa lata temu w Krakowie nie pozwala jej wrócić do normalności. Wpada w zakupoholizm, przestaje angażować się w wychowanie syna, nie zgadza się na terapię. Jej relacja z mężem słabnie z każdą chwilą. Kiedy Emily przyjmuje pracę w firmie byłego kochanka, a Igor pozwala sobie na coraz śmielszy flirt z pełną seksapilu koleżanką z pracy, obydwoje wpadają w pętlę kłamstw, której skutki okazują się koszmarne. Jak bardzo ryzykowna okaże się dla nich ta gra? Kłamstwa, które oplatają do utraty tchu. (Wydawnictwo Kobiece)

 

 

6-miasto-kobietRobert Ziębiński, Lockdown

Olga ma miliony na koncie, wspaniałą córkę, którą samotnie wychowuje i nieustanny głód sukcesu. Właśnie stoi przed szansą, aby go zaspokoić: otwiera największą galerię handlową w Europie. Jest dynamiczna i skuteczna, pędzi przed siebie nie oglądając się na innych. Jedna wiadomość sprawia, że jej świat staje w miejscu. Jej córka zostaje porwana w dniu,
w którym całym krajem wstrząsa wiadomość o epidemii wirusa. Warszawa pustoszeje, ludzie barykadują się w swoich domach. Świat ogarnia paraliż. Pieniądze na koncie stają się czysto wirtualne, a porywacze nie zamierzają czekać. Osobą, która może jej pomóc, jest jej prywatny kierowca, Karol. Schodząc z nim do stołecznego mafijnego podziemia dostrzega, ile mrocznych powiązań skrywało jej pozornie idealne życie. Przekonuje się też, że Karol jest kimś więcej niż tylko sumiennym, zakochanym w jazzie kierowcą. (Wydawnictwo Kobiece)

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ