Wednesday, June 19, 2024
Home / Kultura  / Książki – letni zestaw ratunkowy

Książki – letni zestaw ratunkowy

Wakacje to doskonała okazja, żeby nadrobić czytelnicze zaległości. Jeśli jeszcze nie wiecie, po jakie książki sięgnąć tego lata, Miasto Kobiet podpowiada!

Życie - instrukcja obsługi, Georges Perec

Georges Perec "Życie - instrukcja obsługi", fot. materiały prasowe

Jak w miarę bezboleśnie przeżyć lato w mieście, na wsi, w kurorcie, w leśnej głuszy, w pracy, u rodziny? Uniwersalnego sposobu nie ma – każdy próbuje znaleźć coś dla siebie. Czasem panaceum jest błogie lenistwo, czasem aktywność fizyczna, inni nie lubią mieć odleżyn na mózgu. Dla tych ostatnich zwykle wakacje są najlepszą szansą, żeby odrobić zaległości czytelnicze – każdy ma swoją prywatną listę. Tym, którzy przygotowaniami do urlopu są tak skołowani, że potrzebują wsparcia, podpowiadamy:

 

Alford_Stazystka

Mimi Alford "Stażystka", fot. materiały prasowe

Zestaw light

Mimi Alford, Stażystka

Dziewiętnastoletnia stażystka biura prasowego Białego Domu nawiązuje romans z JFK i relacja ta trwa ok. 18 miesięcy aż do tragicznej śmierci prezydenta w Dallas. Mimi przez 40 lat wstydliwie ukrywa ten fakt, choć bogate życie erotyczne JFK już dawno przestało być tajemnicą. Jej powściągliwe wyznania nie mają wiele wspólnego z handlem sensacjami i pikantnymi szczegółami. Z punktu widzenia dzisiejszego czytelnika wstrząsająca i w pewien sposób fascynująca jest analiza emocji i zachowania „panny z dobrego domu”, wychowanej w latach 50. i 60. (Znak)

Małgorzata Gutowska-Adamczyk, Cukiernia Pod Amorem, t. I–III

Akcja tej trzytomowej bestsellerowej sagi rozpoczyna się od znalezienia tajemniczej mumii, która pozwoli wyjaśnić rodzinny sekret – powoli poznajemy świetnie zarysowane losy trzech mazowieckich rodzin i w napięciu możemy się przyglądać, jak w życiu zwyczajnych ludzi miesza wielka historia. (Nasza Księgarnia)

 

Kup kochance męża kwiaty, Katarzyna Miller

Katarzyna Miller "Kup kochance męża kwiaty", fot. materiały prasowe

Zestaw refleksyjny

Katarzyna Miller, Kup kochance męża kwiaty

Katarzyna Miller, Królowe życia

Katarzyna Miller po raz kolejny wkłada kij w mrowisko. Tym razem wydała książkę o prowokującym tytule – to ta pierwsza z zestawu. Przyznacie, że taka propozycja może budzić agresję. Tymczasem chodzi o kobiecą samoświadomość i elementarną babską solidarność. W gruncie rzeczy każda z nas może być zdradzaną i zdradzającą – tak pragmatycznie podchodzi do sprawy znana terapeutka. Zdrada potrafi zrujnować nasze poczucie wartości, ale jeśli przestaniemy się przeglądać w męskich oczach, może staniemy się „królowymi życia”. Kolejna książka Katarzyny Miller jest właśnie zbiorem przypowieści o kobietach, które zwycięsko wyszły z różnych opresji życiowych. (Zwierciadło)

 

Życie - instrukcja obsługi, Georges Perec

Georges Perec "Życie - instrukcja obsługi", fot. materiały prasowe

 

 

 

 

Zestaw ambitny

Tu możliwości są nieograniczone. W wersji hard core zestaw ambitny składa się z Ulissesa Joyce’a (Znak) i W poszukiwaniu straconego czasu Prousta. Większość z nas może się uporać z tymi książkami tylko w czasie długich wakacji albo wcale. Wyjątkowo nienasyceni mogą uzupełnić zestaw legendarną powieścią Georges’a Pereca Życie instrukcja obsługi (Ha!art), która ma charakter skomplikowanej układanki i wytrwałym czytelnikom może dać dużo frajdy. I jeszcze coś upały – zabójczo długi, ekstremalnie mroźny i piekielnie inteligentny Lód Jacka Dukaja

 

 

 

 

 

 

 

 

Przygotowała: Łucja Kucia

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • 안전카지노 14 stycznia, 2020

    … [Trackback]

    […] There you can find 18167 additional Information on that Topic: miastokobiet.pl/ksiazki-letni-zestaw-ratunkowy-czyli-co-przeczytac-w-te-wakacje/ […]

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ