Sunday, July 14, 2024
Home / Kultura  / Książki bardzo kobiece

Książki bardzo kobiece

Trzy książki. Trzy historie kobiet. "Wiedziałam, że tak będzie", "Błękitne dziewczyny" i "Zwilczona" na długie, jesienne wieczory.

Książka "Błękitne dziewczyny" / fot. materiały prasowe

Trzy książki. Trzy historie kobiet. Wiedziałam, że tak będzie, Błękitne dziewczyny i Zwilczona na długie, jesienne wieczory. 

Książka "Wiedziałam, że tak będzie" / fot. materiały prasowe

Książka „Wiedziałam, że tak będzie” / fot. materiały prasowe

Kasia Pisarska, Wiedziałam, że tak będzie
Kiedy przyjaciółka Laury oznajmia, że znowu ma kłopoty, ta nie przypuszcza, że tym razem chodzi o 17 mln euro wygranych w loterii. Co dwie dorosłe kobiety zrobią z taką fortuną? To proste – postarają się odnaleźć szczęście, które zgubiły dawno temu w codziennym pędzie. Czego zapragną kiedy stać je na wszystko? Wiedziałam, że tak będzie Kasi Pisarskiej to powieść napisana z humorem w stylu Bridget Jones, z emocjami znanymi z powieści Katarzyny Grocholi i dużą dawką radości. Autorka w zarażaniu optymizmem ma już wieloletnie doświadczenie – dzieli się z innymi miłością do zwierząt, podróży i gotowania. Jest autorką programów telewizyjnych, zajmuje się promocją adopcji psów. (Wydawnictwo Muza)

Książka "Błękitne dziewczyny" / fot. materiały prasowe

Książka „Błękitne dziewczyny” / fot. materiały prasowe

Ewa Podsiadło-Natorska, Błękitne dziewczyny
Życie Kai, 29-letniej fotoreporterki z Radomia, nagle staje na głowie. Odwołuje ślub, wraca do rodziców, wikła się w romans z żonatym mężczyzną, a na dokładkę musi się zmagać z okropną szefową. W walce z przeciwnościami losu jej sprzymierzeńcami są przyjaciółki.
Błękitne dziewczyny, debiut literacki radomskiej dziennikarki Ewy Podsiadły-Natorskiej,
to Bridget Jones w polskich realiach. Tryskająca życiowym optymizmem Kaja dzielnie stawia czoło problemom, chociaż głodowa pensja utrudnia jej rozwinięcie skrzydeł, a wskaźnik BMI nie zawsze jest w normie. W końcu tworzy internetowy projekt, który zmienia życie jej oraz tysięcy kobiet z całej Polski. (Wydawnictwo Akurat)

Książka "Zwilczona" / fot. materiały prasowe

Książka „Zwilczona” / fot. materiały prasowe

Adrianna Trzepiota, Zwilczona
Jaśmina jest polonistką w szczycieńskim liceum, mieszka w pięknym domu odziedziczonym po babci, ma 35 lat i czuje, że życie przecieka jej przez palce. Obowiązki żony i matki wysysają z niej energię. Kończą się wakacje, na głowę zwalają się goście, zdradzana przez męża przyjaciółka potrzebuje błyskawicznego wsparcia, jej własny mąż leży w szpitalu, a na horyzoncie majaczy romans z dojrzałym mężczyzną, który rozumie Jaśminę lepiej niż ona sama, ba!, nawet czyta w jej myślach. Coraz większy wpływ na życie bohaterki wywiera znaleziona w domu tajemnicza księga i bardzo stara talia kart tarota. Powoli budzi się w niej też wewnętrzna wilczyca . Czy klucz do zrozumienia tych dziwnych wydarzeń może tkwić w historii rodziny Jaśminy? (Wydawnictwo Kobiece)

Tekst pochodzi z nr 5/2015. Zobacz, gdzie możesz dostać magazyn drukowany [DYSTRYBUCJA MK]

Tekst pochodzi z najnowszego numeru "Miasta Kobiet"

Tekst pochodzi z najnowszego numeru „Miasta Kobiet”

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ