Thursday, May 30, 2024
Home / PARTNER MK  / Książki dla prawdziwych facetów, czyli ranking najlepszych tytułów z BARDZO męskiego punktu widzenia

Książki dla prawdziwych facetów, czyli ranking najlepszych tytułów z BARDZO męskiego punktu widzenia

Wrzesień to nie tylko czas powrotów do szkoły. O tej porze mamy też święto mężczyzn. Planujecie już prezenty? A może dobra książka?

merlin książki dla facetów

Relaks z dobrą książką, to jest to! / fot. materiały prasowe

Poszukujesz odpowiedniej książki dla swojego faceta? Literatury dla prawdziwych mężczyzn, gdzie nie ma miejsca na lekką fabułę i tkliwe wątki? Sprawdź nasze zestawienie najlepszych tytułów stworzone z bardzo męskiego punktu widzenia! Pozycje idealne na prezent dla facetów z krwi i kości!

merlin książki dla facetów

Relaks z dobrą książką, to jest to! / fot. materiały prasowe

Nasze zestawienie powstało we współpracy ze sklepem internetowym merlin.pl, w którego szerokiej ofercie znajdują się najciekawsze na rynku pozycje książkowe, literackie nowości, bestsellerowe tytuły, a także wydawnictwa muzyczne, filmowe i gry. Mamy nadzieję, że ranking pięciu najbardziej interesujących pozycji okaże się przydatny podczas wybierania książki na prezent dla Twojej drugiej połówki.

„Złe psy” – brutalna rzeczywistość polskiej policji

Patryk Vega, reżyser znany z kultowych produkcji telewizyjnych i filmowych takich, jak „Prawdziwe psy” czy stworzony na ich podstawie „Pitbull” odkrywa przed czytelnikami sekrety rzeczywistości pracy polskiej policji. Rzeczywistości tak brutalnej i brudnej, że wielu z funkcjonariuszy żyjących w niej na co dzień decyduje się przejść na drugą stronę barykady. Pasjonujący dokument pełen wstrząsających historii policjantów z Wydziału Kryminalnego, którzy nie wytrzymali ciążącej na nich presji, a przejście do struktur mafii zakończyło się dla nich więzieniem lub łóżkiem w psychiatryku. „Po ciemnej stronie mocy” to już druga część reportażu o pracy polskiej policji. Twardo, specjalnie dla facetów, bez kompromisów i cenzury.

„Siedem dni z życia psa”, czyli prawdziwe zbrodnie i prawdziwe śledztwa

Choć jest to książka typowo fabularna, to każda zawarta w niej historia jest inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, których szczegóły są zamknięte w teczkach policyjnych akt. Dariusz Loranty – autor bardzo głośnej „Spowiedzi psa” tym razem nie tworzy biograficznego dokumentu, ale kreuje postać komisarza Bernarda. W tej książce jednak tylko jego nazwisko jest fikcją. Wszelkie śledztwa dotyczące przestępstw to autentyczne historie, w których autor przemyca także pewien ładunek emocjonalny sprawiający, że pełnokrwiści śledczy to jednak ludzie kierowani często przez bardzo negatywne emocje. Maksymalnie wciągająca, bardzo brutalna i typowo męska lektura.

„Masa o bossach polskiej mafii”, czyli spowiedź Jarosława Sokołowskiego

To jedna z czterech książek Artura Górskiego, w której autor przedstawia największe tajemnice polskiej mafii. Felietonista „Focusa Śledczego” rozmawia z Jarosławem Sokołowskim ps. Masa – jedną z czołowych postaci pruszkowskiej grupy i wspólnie z nim odkrywa przed czytelnikiem świat jednej z największych struktur przestępczych w tej części Europy. To opowieść o ludziach i wydarzeniach, które do dziś są owiane legendą, a które jeszcze w latach 90. budziły strach w całej Polsce. Historia karier bossów Pruszkowa – Pershinga, Barabasza i Rympałka, którzy wspięli się na szczyt przestępczej hierarchii nie stroniąc od uprowadzeń, morderstw i zamachów. Tytuł należy do czterotomowego wydawnictwa, a na rynku pojawiły się również „Masa o kobietach polskiej mafii”, „Masa o pieniądzach polskiej mafii” oraz „Masa o porachunkach polskiej mafii”.

„Szacki. Trylogia kryminalna” – prawdziwy facet w dobrze skrojonym garniturze

Trylogia Zygmunta Miłoszewskiego to propozycja dla fanów prawdziwych kryminałów. Polska seria, która może mierzyć się z najlepszymi wydawnictwami skandynawskiego rynku, opowiada o śledztwach prowadzonych przez prokuratora Teodora Szackiego. I choć próżno szukać tutaj mafijnych porachunków, a policja odgrywa dopiero drugą rolę, fabuła każdego z trzech tytułów mrozi krew w żyłach i zmusza do przewracania kolejnych stron. Zaskakujące zwroty akcji i niespodziewane zakończenia to coś, co czyni te książki wartymi uwagi. W trylogii znajdują się: „Uwikłanie”, „Ziarno prawdy” i „Gniew”, a każdej z nich można zarzucić jedno – są stanowczo zbyt krótkie, bowiem proza Miłoszewskiego to najlepsza propozycja ostatnich lat w gatunku kryminału.

„Sealfit. W 8 tygodni do sprawności Komando Fok”

„Sealfit” to pozycja zupełnie inna niż wszystkie poprzednie, jednak z całą pewnością również spodoba się mężczyznom. Szczególnie tym, którzy wylewają na siłowni siódme poty i przykładają ogromną wagę do swojej sprawności fizycznej. Napisana przez komandora porucznika Navy Seal Mark’a Divine’a jest poradnikiem, który pozwala wykrzesać ogromny potencjał fizyczny poprzez ciężki trening, ćwiczenia psychiki i praktykowane przez najlepszych techniki relaksacyjne. To kompendium wiedzy na temat filozofii amerykańskiej jednostki specjalnej, które pomaga rozwijać kondycję, siłę, wytrzymałość i determinację, czego efekty widoczne są już po pierwszych 8 tygodniach regularnego treningu. Prosty (no prawie prosty) sposób na to, jak stać się prawdziwym komandosem.

Mamy nadzieję, że ranking typowo męskich pozycji okaże się przydatny podczas wybierania prezentu dla Twojej drugiej połówki. Zebrane w nim tytuły są propozycją dla tych, którzy lubią mocne reportaże, wciągające kryminały i poradniki niepozostawiające miejsca na kompromisowe rozwiązania.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ