Sunday, July 14, 2024
Home / Ludzie  / Gwiazdy  / Krzysztof Gonciarz wyjeżdża na ulice Warszawy ciężarówką

Krzysztof Gonciarz wyjeżdża na ulice Warszawy ciężarówką

Nasza akcja to performans komediowy, ale celem jest oczywiście pozbycie się wiadomych furgonetek z ulic Warszawy

zespol krzysztofa gonciarza

Zespół Krzysztofa Gonciarza / fot. materiały prasowe Tofu Media

Każdy może obkleić ciężarówkę i gadać głupoty. Nie do wiary, że to jest legalne – głosi napis na ciężarówce Krzysztofa Gonciarza. Co mają na celu działania youtubera?

 

Krzysztof Gonciarz jest znanym youtuberem, prowadzącym kanały – komediowy Zapytaj Beczkę, oraz o tematyce życiowej i podróżniczej, pod nazwą Krzysztof Gonciarz. Przekazy Gonciarza docenił już ponad milion subskrybentów. Dziś jeździ ulicami Warszawy, głosząc takie zdania jak Pogłaszcz ciężarówkę po brzuszku czy Nie wiesz co ugotować na obiad? Zapytaj ciężarówkę! Skąd pomysł na taką akcję?

Skąd pomysł na taką ciężarówkę?

Kilka dni temu na Instagramie youtubera pojawił się wpis krytykujący ciężarówki Stop pedofilii jeżdżące po Warszawie –  pełne homofobicznych haseł – a także odnoszący się do ostatnich wydarzeń wokół społeczności LGBTQ+. Cały czas trwa aktywna walka, by zakazać działalności i zdelegalizować możliwość poruszania się po mieście ciężarówek. Za jedną z tych akcji stoi kolektyw Stop Bzdurom – o którym usłyszeliśmy między innymi po aresztowaniu aktywistki Margot.

ciezarowka krzysztofa gonciarza

Ciężarówka Krzysztofa Gonciarza w Warszawie / fot. Karol Piórek

Zabawny absurd na ulicach Warszawy

Skoro działalność ciężarówek jest legalna, Gonciarz postanowił wyjechać na ulice ze swoim pomysłem.

Nasza akcja to performans komediowy, ale celem jest oczywiście pozbycie się wiadomych furgonetek z ulic Warszawy

– mówi youtuber dla Gazety Wyborczej. Nie chce zaostrzać wszechobecnego konfliktu ani dolewać oliwy do ognia, a jedynie w zabawny sposób zwrócić uwagę ludzi na problem ciężarówek anty-LGBT. Jak mówi, chciałby aby ciężarówka spotkała się ze swoim pierwowzorem i jest bardzo ciekaw reakcji kierowców.

Sylwia Wołoch

Dziennikarka z ambicjami, masą pozytywnej energii i tuzinem pomysłów. Interesuje się modą, psychologią i radiem. Prowadzi media społecznościowe. Otwarta na wszelkie nowości, nie boi się pająków, samotnych podróży ani ciekawych wyzwań.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ