Thursday, July 18, 2024
Home / PARTNER MK  / Kremy do twarzy z kolagenem ‒ jak działają i jak stosować?

Kremy do twarzy z kolagenem ‒ jak działają i jak stosować?

Na twarz nakładamy tylko to, co najlepsze

kremy do twarzy z kolagenem

Jeśli kremy do twarzy, to z kolagenem rybim / fot. materiały Partnera

Kolagen jest jednym z najważniejszych budulców skóry. Dzięki niemu jest ona jędrna, sprężysta i odżywiona. Warto więc stosować w codziennej pielęgnacji kremy do twarzy z kolagenem, które uzupełnią w skórze jej braki. Jak działają takie kosmetyki? Kto powinien po nie sięgnąć?

 

Codzienna pielęgnacja skóry ma bardzo duży wpływ na jej wygląd. Dzięki dobrze dobranym kosmetykom możemy zadbać o jej kondycję, obserwując zarówno natychmiastowy, jak i długoterminowy efekt. W naszej kosmetycznej rutynie powinniśmy postawić przede wszystkim na mocne odżywienie i nawilżenie skóry. Warto wybrać też produkty zawierające składniki, które uzupełnią niedobory naturalnych budulców naszej skóry. Jednym z takich jest właśnie kolagen. W młodym wieku występuje w skórze naturalnie. Z czasem zaś jakość włókien kolagenowych maleje, przez co następuje utrata sprężystości, blasku i gładkości cery. Jeśli chcemy się więc cieszyć jej nienagannym wyglądem przez lata, krem kolagenowy powinien być więc jednym z głównych elementów codziennej pielęgnacji.

Jak działają kremy do twarzy z kolagenem?

Kremy do twarzy z kolagenem mają przede wszystkim działanie odżywcze i odbudowujące. Dzięki temu ich stosowanie poprawia jędrność skóry, sprawia, że jest ona bardziej świetlista. Druga właściwość powoduje natomiast, że przy regularnym stosowaniu takich kosmetyków wszelkie blizny, mogą zostać spłycone i mniej widoczne, a zaczerwienienie skóry zmniejszone. Oczywiście nie można zapomnieć także o jednej z najważniejszych cech kolagenu. Jest to jeden ze składników, który bardzo skutecznie hamuje procesy starzeniowe i jako jeden z nielicznych, nie tylko zapobiega powstawaniu, ale realnie redukuje zmarszczki.

Kolagen zawarty w kremach pozwala też zadbać o nawilżenie cery. Dzieje się tak, ponieważ tworzy on warstwę, która ogranicza utratę wody z tkanek. Dzięki temu wzmacnia też działanie wszelkich kosmetyków o właściwościach silnie nawilżających. Chodzi o takie składniki jak na przykład kwas hialuronowy.

Kremy do twarzy z kolagenem  ‒ dla kogo?

Kolagenowe kremy do twarzy, ze względu na bardzo uniwersalne właściwości stosować może właściwie każdy, kto chce nawilżyć i odżywić swoją skórę. Poleca się je szczególnie osobom, mającym skórę o skłonności do podrażnień, przesuszania i powstawania zaczerwienień.
Ze względu na to, że naturalna produkcja kolagenu znacznie spowalnia wraz z wiekiem, kremy zawierające go świetnie sprawdzą się też do codziennej pielęgnacji skóry dojrzałej.

Krem kolagenowy ‒ jak stosować?

Jeśli chcemy czerpać jak największe korzyści z używania kolagenu w pielęgnacji, musimy stosować go w odpowiedni sposób. Kremy do twarzy z kolagenem warto nakładać przede wszystkim jako jeden z ostatnich elementów pielęgnacji – kolejność jest tu bowiem niezwykle ważna. Codzienną rutynę kosmetyczną zacznijmy od dokładnego oczyszczenia skóry. Następnie warto zastosować serum. Jego wybór zależy przede wszystkim od rodzaju naszej cery. Tak jak już wiemy, kolagen świetnie ‘’współpracuje’’ z kwasem hialuronowym. Jednak kremy zawierające go w składzie możemy stosować także na produkty zawierające kwas salicylowy, czy niacynamid.

Kolagenowe kremy do twarzy ‒ jak wybrać najlepsze?

Kolagen znajduje się w czołówce najczęściej stosowanych składników w kremach do twarzy. Warto wiedzieć jednak, że występuje on w nich w różnych formach, a każda z nich prezentuje nieco inny stopień działania. Dlatego też, jeśli chcemy wybrać dobry krem, powinniśmy zwrócić uwagę na to, jaki rodzaj kolagenu zawiera.

Najlepsze działanie pod względem nawilżenia i odżywienia skóry wykazuje kolagen natywny, czyli inaczej mówiąc kolagen rybi. Jest to najcenniejsza jego forma, ponieważ wnika ona głęboko w naskórek, co powoduje, że efekty są znacznie bardziej imponujące i szybciej zauważalne, niż w przypadku innych jego form.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ