Sunday, July 21, 2024
Home / PARTNER MK  / Krem do twarzy z filtrem na co dzień – jak dobrać odpowiedni dla siebie?

Krem do twarzy z filtrem na co dzień – jak dobrać odpowiedni dla siebie?

Promieniowanie UV otacza nas nie tylko w słoneczne dni. Przenika nawet przez chmury, odbija się od wody i od śniegu nawet wówczas, gdy na niebie nie widzimy słońca

krem-do-twarzy-z-filtrem-miasto-kobiet

Krem do twarzy z filtrem stosujemy nie tylko w słoneczne dni / fot. materiały prasowe

Krem do twarzy z filtrem to dziś kosmetyk z gatunku „must have”. Regularne, codzienne jego stosowanie ochroni skórę twarzy przed nadmiarem ultrafioletowych promieni słonecznych, a dzięki temu opóźni naturalny proces starzenia się skóry. Problem jednak w tym, że wiele kobiet nie wie, jak dobierać kremy z filtrem. Postaramy się pomóc w tym temacie

 

Wiele osób sądzi, że nie ma potrzeby stosowania kremów z filtrem, bo ich działanie jest tylko pozorne. Inni twierdzą, że krem do twarzy z filtrem 30 czy 50 stosuje się tylko w czasie urlopu nad Morzem Śródziemnym lub w jeszcze bardziej egzotycznych rejonach świata. Tak jednak nie jest. Krem do twarzy z filtrem powinno się stosować na co dzień szczególnie latem, ale warto też pamiętać, że i zimą słońce może silnie operować, a wówczas niesie takie samo zagrożenie dla skóry twarzy jak latem. Jednym słowem – ze słonecznymi promieniami ultrafioletowymi mamy do czynienia non stop. Należy nauczyć się dobierać  kosmetyki tak, by skóra twarzy zachowała swój młody wygląd jak najdłużej.

Promienie słoneczne… czyli przed czym należy się chronić?

Na co dzień mamy do czynienia z promieniami słonecznymi UVA i UVB. Te pierwsze z łatwością wnikają w głąb skóry i błyskawicznie powodują zmiany w strukturze głębszych jej warstw. Niszczą włókna kolagenowe i elastynę, które są odpowiedzialne za jędrność i sprężystość skory. Mało tego, promienie UVA zmieniają DNA komórek skóry, a to może prowadzić nawet do aktywacji procesów nowotworowych. Z kolei promienie UVB odpowiedzialne są za powstawanie oparzeń na skórze. Na plus trzeba im zaliczyć fakt, że dzięki nim w organizmie wytwarzana jest niezbędna nam wszystkim witamina D.

Promieniowanie ultrafioletowe UV otacza nas nie tylko w słoneczne dni. Przenika nawet przez chmury, odbija się od wody i od śniegu nawet wówczas, gdy na niebie nie widzimy słońca. Zatem krem do twarzy z filtrem powinien towarzyszyć nam każdego dnia, a nie tylko na wakacjach.

Krem do twarzy z filtrem: co oznacza SPF 30 lub SPF 50?

SPF jest wartością liczbową filtra, określającą moc, z jaką ochrania on skórę przed nadmiarem promieni słonecznych. Wartość ta mówi, ile razy dłużej można przebywać na słońcu bezpiecznie, nie narażając się na pochłonięcie zbyt dużej dawki promieni ultrafioletowych. Bez zastosowania kremu z filtrem pierwsze zaczerwienienie skóry wywołane promieniami UVA i UVB pojawia się po około 15 minutach. Zatem stosując krem z filtrem 30, można bezpiecznie przebywać na słońcu około 7 i pół godziny (15 min x 30 = 450 min). Z kolei jeśli zastosujemy krem do twarzy z filtrem 50, to czas ten wydłuży się do ponad 12 godzin. Trzeba jednak pamiętać, że skóra wchłania krem dość szybko, a więc w czasie dłuższej ekspozycji na słońce trzeba go nanosić na skórę twarzy kilkukrotnie .

Dobierając odpowiedni kosmetyk warto też wiedzieć, że w kremach ochronnych stosuje się filtry mineralne lub chemiczne. Te pierwsze są znacznie lepiej tolerowane przez skórę, a bywają nimi na przykład tlenek cynku lub dwutlenek tytanu. Ich działanie polega na odbijaniu promieni słonecznych lub absorbowaniu ich. Zastosowane w kosmetykach filtry chemiczne absorbują promienie słoneczne, ale nie działają natychmiast po aplikacji. Dlatego kremy z takimi filtrami chemicznymi trzeba nakładać na twarz co najmniej pół godziny przed ekspozycją na słońce.

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Palia 10 czerwca, 2020

    Tyle się pisze o szkodliwym wpływie słóńca na skóre a tak wiele osób nic sobie z tego nie robi oraz nie stosuje kremów z filtrem, rozmawiałam ostatnio z koleżankami i powiem Wam, że nie używają takich kremów codziennie. Uzywanie kremów jedynie co jakiś czas wiekszego sensu nie ma. Minusem takich kosmetyków moze być na pewno fakt, ze rolują sie na skórze oraz potem trudno jest nałozyć na nie podkład.

    Można równiez poszukać podkładu z filtrem, macie w takim przypadku 2 w 1:
    https://lavandin.pl/pl/products/revlon-colorstay-makeup-combination-oily-skin-podklad-180-sand-beige-30ml-14622.html
    Ze swojej strony polecam Revlon Colorstay, ale koniecznie kupujcie przez internet bo w sklepach internetowych te podklady są o wiele taniej niż w sklepach stacjonarnych, gdzie cena jest przesadzona.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ