Monday, May 20, 2024
Home / Inne  / Krem z komórkami macierzystymi. Co warto wiedzieć o tej innowacji?

Krem z komórkami macierzystymi. Co warto wiedzieć o tej innowacji?

O komórkach macierzystych głośno jest od kilkunastu lat. Ale co tak naprawdę o nich wiemy?

La MIlu

Z laboratoriów naukowych wprost na blat toaletki – innowacyjny krem wykorzystujący właściwości regeneracyjne komórek macierzystych winogron, kawioru i innych składników pochodzenia naturalnego. Ekskluzywny preparat w bardzo przystępnej cenie.

La MIlu

Komórki macierzyste winogron zawierają m.in. liczne antyoksydanty, czyli przeciwutleniacze, chroniące przed wolnymi rodnikami, w znacznej mierze odpowiedzialnymi za starzenie się skóry. / fot. istock

O komórkach macierzystych głośno jest od kilkunastu lat. Ich dwie fenomenalne cechy – zdolność do potencjalnie nieograniczonej liczby podziałów oraz do przekształcania się w dowolny inny rodzaj komórek – dają nadzieję na znalezienie skutecznej terapii dla szeregu nieuleczalnych dotąd chorób. Z komórkami macierzystymi wielkie nadzieje wiąże jednak nie tylko medycyna – także kosmetologia. Rosnąca dzięki wytężonym badaniom naukowym wiedza na ich temat pozwala coraz skuteczniej hamować procesy starzenia się skóry i regenerować ją.

Eksperci przekonują, że wyłącznie kwestią czasu jest opracowanie technologii pozwalającej na prowadzenie skuteczniejszych niż kiedykolwiek kuracji odmładzających wykorzystujących komórki macierzyste pobrane od danej pacjentki czy danego pacjenta. Już teraz natomiast można korzystać z regeneracyjnego potencjału komórek macierzystych roślin – zwłaszcza winogron, w których naukowcy odkryli substancje zadziwiająco podobne do tych, jakie stwierdzono w ludzkich komórkach macierzystych.

Komórki macierzyste winogron zawierają m.in. liczne antyoksydanty, czyli przeciwutleniacze, chroniące przed wolnymi rodnikami, w znacznej mierze odpowiedzialnymi za starzenie się skóry. Zespół substancji obecnych w komórkach macierzystych nie tylko uelastycznia skórę i poprawia jej odporność na działanie słońca czy mrozu, co zapobiega powstawaniu zmarszczek – także stymuluje procesy odbudowy, dzięki którym skóra staje się gładsza i bardziej jędrna.

Z trudnych do przecenienia właściwości regeneracyjnych komórek macierzystych winogron dotąd mogliśmy korzystać głównie dzięki preparatom sprowadzanym z Ameryki Północnej lub Azji, co wiązało się wysokimi kosztami. Obecnie tego rodzaju ekskluzywny krem w przystępnej cenie (ok. 500 zł, obecnie w promocji – ok. 250 zł) oferuje także producent europejski – La Milu. Co charakterystyczne, w jego recepturach substancje pochodzące z komórek macierzystych winogron połączono z właściwościami odżywczymi kawioru, a także m.in. z regenerującym, nawilżającym i ochronnym działaniem hialuronianu sodu (fizjologicznej i biozgodnej substancji odpowiedzialnej za łączenie włókien kolagenowych) i fucogelu (silnie nawilżającego polisacharydu, który na powierzchni skóry tworzy ochronny filtr).

A dlaczego z kawiorem? Kawior, znany nam jako luksusowy przysmak, to rybie jajeczka – życiodajne kapsułki wypełnione aminokwasami, kwasami tłuszczowymi i oligoelementami. Tym właśnie substancjom kawior zawdzięcza silne działanie regeneracyjne i naprawcze, które w postaci odpowiedniego wyciągu (formuła Nutrisea o składzie chemicznym bardzo zbliżonym do składu młodych komórek naskórka) przeniesiono do kremu La Milu. Dzięki temu kuracja tym preparatem jeszcze skuteczniej uruchomia procesy przeciwstarzeniowe skóry, dodatkowo wspomagane przez działania przeciwutleniające i ochronne, m.in. naturalne filtry UV.

Połączenie ekstraktu z kawioru z substancjami pochodzącymi z komórek macierzystych winogron w świetle niezależnych badań redukuje zmarszczki nawet o 80 proc., wzmacnia skórę, a ponadto ujędrnia skórę i pobudza ją do odnowy. Działanie kremu oferowanego w dwóch wariantach, na dzień (ochronno-antyoksydacyjny) i na noc (przeciwzmarszczkowy) zdecydowanie warto sprawdzić samodzielnie.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ