Sunday, April 14, 2024
Home / PARTNER MK  / Jak wybrać najlepszy krem niezatykający porów?

Jak wybrać najlepszy krem niezatykający porów?

Masz zaskórniki? Może powinnaś się zastanowić, czy właściwie pielęgnujesz swoją cerę

krem-niezatykajacy-porow-miasto-kobiet

fot. materiały prasowe

Problem zatkanych porów może dotyczyć osób w każdym wieku. Jeśli w żaden sposób temu nie zapobiegamy, może to skutkować powstawaniem zaskórników zamkniętych – widocznych w postaci białych punktów na twarzy – albo zaskórników otwartych, które przyjmują formę czarnych kropeczek. W kwestii zatkanych bądź rozszerzonych porów niezwykle istotna jest pielęgnacja. Jak zatem wybrać krem niezatykający porów?

Jak powstają zatkane pory?

Same kremy nawilżające do cery wrażliwej nie wystarczą – ważne jest poznanie przyczyn powstawania zatkanych porów, które z kolei skutkują zaskórnikami. Zazwyczaj dzieje się tak w wyniku nadmiernej produkcji sebum, w wyniku czego dochodzi do zatykania ujść gruczołów łojowych. Może to być także efektem gromadzących się na skórze zanieczyszczeń czy też złuszczających się komórek naskórka. Właśnie wówczas dochodzi do rozszerzania porów, co ostatecznie może prowadzić do zaskórników.

Właściwa pielęgnacja, w tym krem niezatykający porów, jest kluczowa, by uniknąć powstawania niedoskonałości. Przede wszystkim musimy tutaj stawiać na oczyszczanie i na nawilżanie.

Krem niezatykający porów – jak wybrać najlepszy?

Najważniejsze jest, by przyglądać się swojej skórze i dostosowywać się do jej potrzeb – nasza cera wysyła nam jasne sygnały, jeśli dany produkt nie działa na nią najlepiej. Jeśli chcemy uniknąć zatkanych porów, najlepiej stawiać na kremy nawilżające do cery wrażliwej. Są oparte na składnikach, które nie podrażniają, a jednocześnie gwarantują odpowiednie nawodnienie.

Najbezpieczniejszym wyborem są preparaty, które nie mają zbyt długiego składu, takie jak kojący krem nawilżający Pro-Tolerance marki Mixa. Wówczas minimalizujemy ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej. Im mniejszy bowiem kontakt skóry z potencjalnie drażniącymi czynnikami, tym większa szansa na jej promienny wygląd.

Kremy nawilżające do cery wrażliwej mają za zadanie redukować uczucie przesuszenia i dyskomfortu. Dzięki nim skóra nie będzie ściągnięta. Zamiast tego zostaną jej dostarczone bezpieczne substancje odżywcze, które zadbają o poprawę jej kondycji.

 

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • iza 28 listopada, 2020

    ciekawe 🙂

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ