Friday, July 12, 2024
Home / Rozwój  / Biznes  / Jak dostać kredyt, żeby nie przepłacić?

Jak dostać kredyt, żeby nie przepłacić?

Rozważając wzięcie kredytu, warto dokładnie przemyśleć swoje potrzeby. Dzięki temu oszczędności mogą być naprawdę znaczące

tani-kredyt-miasto-kobiet

fot. Pexels

Czeka Cię nagły wydatek? Zepsuty samochód, awaria sprzętu domowego lub niespodziewane zniszczenia mienia? Martwisz się o to, czy wystarczy Ci oszczędności? Na szczęście istnieje pewien sposób, który pomoże Ci wyjść z opresji – kredyt gotówkowy. Jednak zanim podpiszesz umowę pożyczkową, dowiedz się, jak znaleźć najbardziej atrakcyjny kredyt na rynku!

 

Nigdy nie brałeś pożyczki? Obawiasz się ukrytych kosztów i niezrozumiałych „kruczków prawnych”? Porzuć zmartwienia. Kredyty gotówkowe udzielane są przez banki, a zawieranie transakcji jest regulowane przez prawo bankowe. Umowa jest skonstruowana w sposób zrozumiały dla klienta, a wszystkie informacje o kosztach są jasno i konkretnie sformułowane. Musisz tylko zadbać o to, żeby wybrać ofertę najbardziej dopasowaną do siebie i swoich możliwości finansowych. Sprawdź, jak to zrobić!

Ile kosztuje kredyt gotówkowy?

Zastanawiasz się, od czego rozpocząć poszukiwania kredytu idealnego? Nie musisz już odwiedzać wszystkich placówek bankowych, żeby poznać ich ofertę. Obecnie wystarczy Ci tylko dostęp do internetu i kilkanaście wolnych minut.
Aby porównać dostępne oferty kredytów gotówkowych na rynku, odwiedź przeglądarkę pożyczek, np. na stronie https://sowafinansowa.pl/pozyczki-bankowe/. Tam znajdziesz aktualny ranking kredytów i dowiesz się, który bank ma najbardziej atrakcyjną propozycję. Co więcej, w szczegółach ofert są przedstawione koszty kredytu wraz z warunkami jego otrzymania.
Na całkowitą cenę pożyczki składają się:
– oprocentowanie,
– wysokość ubezpieczenia,
– prowizja,
– pożyczana suma.
Te wartości zostały zebrane i przedstawione w formie rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania. RRSO jasno pokazuje, ile zapłacisz za kredyt w skali roku. Dlatego podczas porównywania ofert to ten wskaźnik bierz pod uwagę.

Jak zaoszczędzić na pożyczce bankowej?

Wzięcie kredytu gotówkowego w banku jest zawsze odpłatne. Jednak istnieją sposoby na to, żeby obniżyć koszty kredytu. Na wysokość RRSO wpływ ma przede wszystkim długość okresu kredytowania. Najlepiej widać to na przykładzie.

 

Przykład nr 1.
Kredyt gotówkowy na 10 000 złotych. Okres kredytowania 24 miesiące. Dostępne oferty:
– Citi Handlowy – RRSO 12,52%, rata: 470 złotych, całkowity koszt: 11 300 złotych,
– Alior Bank – RRSO 33,64%, rata: 555 złotych, całkowity koszt: 13 340 złotych.
Okres kredytowania: 60 miesięcy. Dostępne oferty:
– Citi Handlowy – RRSO 9,66%, rata: 210 złotych, całkowity koszt: 12 550 złotych,
– Alior Bank – RRSO 17,94%, rata: 250 złotych, całkowity koszt: 14 800 złotych.
Mimo że wysokość RRSO jest dużo niższa w przypadku dłuższego okresu kredytowania, to okazuje się, że całkowity koszt kredytu dla 60 miesięcy w porównaniu do 24 miesięcy, jest wyższy o 3500 złotych.

Inny sposób na obniżenie kosztów kredytu to… pożyczenie mniejszej ilości gotówki. Im niższa pożyczka, tym mniej pieniędzy do spłaty.

 

Przykład nr 2.
Kredyt gotówkowy na 10 000 złotych. Okres kredytowania 48 miesięcy. Dostępne oferty:
– Citi Handlowy, rata: 250 złotych, całkowity koszt: 12 125 złotych,
– Alior Bank, rata: 300 złotych, całkowity koszt: 14 300 złotych.
Kredyt gotówkowy na 5 000 złotych. Okres kredytowania 48 miesięcy. Oferty:
– Citi Handlowy, rata: 130 złotych, całkowity koszt: 6 060 złotych,
– Alior Bank, rata: 140 złotych, całkowity koszt: 6 700 złotych.

Jeśli wybierzesz „tańszy bank” i weźmiesz o połowę mniejszą pożyczkę, to zaoszczędzisz ponad 8300 złotych!

Warto mądrze podejść do kredytu i dokładnie przemyśleć swoje potrzeby. Dzięki temu oszczędności mogą być naprawdę znaczące.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
2 komentarze
 • Talma 20 września, 2020

  O ile oczywiśćie bank udzieli nam kredytu. Bo niestety ale wiele banków wcale nie jest tak chętnych w udzielaniu finansowania jak jeszcze jakiś czas temu Kredyt dostać jest trudno banki nie ufają ludziom. Tak wiec wiele osob zwraca się do firm oferujących pożyczki prywatne. Te jednak często nie sa tak dobrze
  oprocentowane i po prostu się nie opłacaja.

  Na stronie jest opisane jak uzyskać pożyczkę
  https://www.siecbiznesu.pl/bank-odmawia-pozyczki-firmowej-sprawdz-gdzie-jeszcze-mozna-ja-uzyskac/

  Gdy bank nie chce udzielić finansowania. Sama zwróciłabym sie do pożyczek społecznościowych.

 • Mariolasta 26 października, 2020

  Może po prostu zastanowić sie nad tym czy rzeczywiśćie jest nam potrzebny kredyt? Kredyt to powazne zobowiazanie i musimy wziac pod uwagę to, ze będziemy musieli go w przyszłości spłacic. Nic nie jest za darmo oraz bank pobiera zwykle nie tylko oprocentowanie ale również i prowizję. Poza tym obecnie mamy niskie stopy procentowe, ale nie ma pewności czy stopy procentowe nie wzrosną i czy kredyt nagle nie stanie się dla nas bardzo drogi.
  Dobrze jest zawsze zastanowic się nad debetem:
  https://www.konto-studenckie.pl/

  Jak mozna sobie porównać, wiele kont oferuje obecnie debeet.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ

Home / kredyt
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ