Saturday, April 20, 2024
Home / Rozwój  / Biznes  / Kredyt oddłużeniowy, czyli pomoc w trudnej sytuacji finansowej

Kredyt oddłużeniowy, czyli pomoc w trudnej sytuacji finansowej

Koło ratunkowe dla tracących finansowy grunt pod nogami

Kredyt oddłużeniowy

fot. Olia Danilevich / Pexels

Znalezienie się w trudnej sytuacji finansowej może spotkać każdego, ważne jednak, aby umieć wrócić na właściwe tory. Natomiast nie każdy wie, jakie kroki należy podjąć, aby odzyskać stabilność i naprawić swój budżet domowy. Jednym z rozwiązań dla osób, które na swojej drodze napotkały przeszkody, jest kredyt oddłużeniowy. Sprawdź, czym jest i w jaki sposób możesz bezpiecznie go uzyskać!

 

Jak w praktyce działa kredyt oddłużeniowy?

Przede wszystkim warto znać różnicę między kredytem konsolidacyjnym a oddłużeniowym. Pierwszy z nich może okazać się trudniejszy, gdyż otrzymanie pozytywnej informacji na złożony przez nas wniosek nie jest łatwe. Zazwyczaj nasz wniosek zostaje odrzucony z powodu niskiej zdolności kredytowej. W takim przypadku naszym ratunkiem może okazać się kredyt oddłużeniowy, który przede wszystkim powinien posiadać obniżoną wysokość raty. Nowa rata powinna być niższa względem spłaconych rat poprzednich zobowiązań. Dzięki temu mamy możliwość odzyskania stabilności naszego domowego budżetu. Ustanowiona rata jest dostosowana do możliwości kredytobiorcy, dzięki czemu unikamy opóźnień w spłacie kredytu.

Czy opłaca się zaciągnąć kredyt oddłużeniowy?

Zdarza się, że osoby w trudnej sytuacji finansowej boją się sięgać po takie rozwiązania jak kredyt oddłużeniowy. Ponadto zastanawiają się, czy jest on opłacalny oraz bezpieczny. W rzeczywistości okazuje się, że najczęściej jest to najlepsze rozwiązanie naszych problemów. Nie tylko będziemy w stanie terminowo spłacać każdą ratę, lecz także będziemy unikać generowania dodatkowych kosztów. Mogą to być między innymi odsetki spowodowane nieterminowym spłacaniem kredytu lub płatne wezwania do zapłaty. Należy jednak pamiętać o tym, że wybór odpowiedniego kredytu jest niezmiernie istotny. Warto wiedzieć, że nie musimy znać wszystkich ofert kredytów, wystarczy, że zgłosimy się do pośrednictwa kredytowego, które zadba o cały proces.

Jak wygląda zaciągnięcie kredytu wraz z pomocą specjalisty?

Decyzja o kredycie nie należy do najłatwiejszych, zatem powinniśmy dokładnie przemyśleć, a także przeanalizować wiele ofert. Oczywiście nie jest to łatwe, w momencie gdy nie posiadamy wiedzy na ten temat. Na szczęście istnieją pośrednictwa kredytowe takie jak Habza Finanse! Na początku współpracy ekspert zbierze od nas wszelkie niezbędne informacje. Nie tylko te dotyczące naszych wymagań względem kredytu, lecz między innymi zapyta nas o to, jak wygląda nasza sytuacja finansowa oraz czy posiadamy inne zobowiązania finansowe.

 

Na podstawie podanych informacji, doradca przygotuje dla nas zestawienie najlepszych ofert. Podjęcie decyzji należy do nas, jednakże jeśli nie jesteśmy w stanie zdecydować, która z podanych ofert jest najlepsza, możemy liczyć na pomoc eksperta. Co więcej, pośrednik przeprowadzi za nas negocjacje oraz zajmie się wszelkimi formalnościami dotyczącymi kredytu. Ponadto możemy liczyć na pomoc podczas wypełniania wniosku oraz podczas przygotowania niezbędnych dokumentów dla banku. Tym samym nie tylko zyskujemy na czasie, lecz także zwiększa się nasza szansa na otrzymanie kredytu.

Źródło: materiał Partnera MK

TAGI
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ