Thursday, July 18, 2024
Home / Styl życia  / Dom  / Kredyt na remont mieszkania ‒ 3 najtańsze rozwiązania!

Kredyt na remont mieszkania ‒ 3 najtańsze rozwiązania!

Remont mieszkania stanowi wystarczająco poważne wyzwanie logistyczne, więc przynajmniej jego finansowanie powinno być starannie przemyślane, aby nie spędzało nam snu z powiek

kredyt na remonr mieszkania miasto kobiet

fot. Adobe Stock

Remont potrafi przysporzyć wiele kosztów. Bardzo często decydujemy się w takiej sytuacji na pozyskanie dodatkowych środków z kredytu. Takie rozwiązanie może pomóc nam w realizacji marzeń i wcale nie musi być drogie

Obniżanie kwoty remontu – od tego zacznij zanim zaciągniesz kredyt na remont mieszkania

Nie da się przeprowadzić skutecznego remontu bez planu. Na początku spróbujmy określić wstępny kosztorys. Zastanówmy się, jaki efekt chcemy osiągnąć i ile pieniędzy na to zamierzamy poświęcić. Pamiętajmy, że zazwyczaj w trakcie prac tego typu dochodzą nieoczekiwane koszty. Jeśli więc zdecydujemy się na kredyt na remont mieszkania, warto dodać do niego około 10% nadwyżki. Poniższe metody obrazują najtańsze możliwości remontowe, różnią się jednak zakresem prac. Co innego jest opłacalne w przypadku niewielkich prac, które mają poprawić aranżację wnętrza, a co innego w przypadku remontu absolutnego – wymiany mebli, podłóg, okien.

Remont na raty – tanio, długo, na własną rękę

Wiele osób decyduje się na rozłożenie remontu na kilka części – w jednym roku remont łazienki, w innym wymiana mebli w salonie, w międzyczasie remont piwnicy. Pozwala to na zakup niezbędnych materiałów na raty. Często jesteśmy w stanie znaleźć też interesujące nas przedmioty w bardzo korzystnych cenach. Przeważnie wiele prac w takiej sytuacji wykonujemy sami – to najtańsze rozwiązanie. Nie jest to jednak remont dla każdego – większość z nas woli zrobić to raz a porządnie z profesjonalną ekipą i rozmachem. Samodzielnie nie wykonamy też pewnych prac – np. hydraulicznych, elektrycznych. Korzyścią jest za to to, że nie jesteśmy uzależnieni od ekipy remontowej, wysokich stawek godzinowych, nie zaciągamy też dużego zobowiązania finansowego. Taki remont może trwać jednak bardzo długo. To najlepsze rozwiązanie na tani remont.

Kredyt gotówkowy – tanio, choć nie najtaniej

Kredyt gotówkowy jest bardzo dobrą propozycją dla osób planujących duży remont, którego koszty mogą sięgać nawet do kilkudziesięciu tysięcy złotych. O ile w przypadku remontu na raty mamy możliwość bardzo elastycznego dostosowywania wydatków do aktualnej sytuacji finansowej, tutaj takiej możliwości nie mamy. Najkorzystniej będzie zaciągnąć kredyt na mieszkanie, który pozwoli na realizację wcześniej opracowanego kosztorysu z nadwyżką około 10%. Kalkulator kredytowy pozwoli nam na wybranie jak najlepszej oferty. Gotówkowy kredyt na remont mieszkania to bardzo opłacalna propozycja, jeśli wiemy, że nie jesteśmy w stanie wykonać większości prac samemu, potrzebujemy szybkiej gotówki i zależy nam na optymalnych kosztach.

Kredyt hipoteczny na remont mieszkania – czy to dobry pomysł?

Wyobraźmy sobie, że zamierzamy przeprowadzić remont mieszkania, który wymaga wymiany okien, wszystkich instalacji, przebudowy ścian działowych, położenia nowych podłóg. Przeważnie takie koszty wymagają wykonania radykalnego kroku – zaciągnięcia kredytu hipotecznego. Kredyt hipoteczny jest znacznie tańszy od kredytu gotówkowego. To często nawet dwukrotnie mniejsze koszty. Hipoteka to jednak zobowiązanie bardzo długoterminowe. Zabezpieczeniem w tym kredycie jest nasza nieruchomość – w końcu bank musi się upewnić, że w taki lub inny sposób pieniądze do nich wrócą. Taki kredyt na mieszkanie to zdecydowanie najbardziej opłacalna propozycja. Szczególnie w przypadku bardzo szerokiego zakresu prac. Wielu osobom kredyty hipoteczne kojarzą się jednoznacznie z budową domu lub zakupem mieszkania. Jak widać zdarza się jednak, że zaciągają go osoby, które pragną zrealizować inne cele. Kredyt na remont mieszkania również może być kredytem hipotecznym.

 

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ