Thursday, February 29, 2024
Home / Kultura  / Kreatywny weekend w Międzynarodowym Centrum Kultury

Kreatywny weekend w Międzynarodowym Centrum Kultury

Finisaż wystawy ,,Logika lokalności. Norweski i polski współczesny design" i warsztaty w ramach Cracow Fashion Week

Jeśli chcesz odwiedzić wystawę ,,Logika lokalności. Norweski i polski współczesny design” to w nadchodzący weekend (25-26.03.2017) masz na to ostatnią szansę. Dodatkową motywacją do odwiedzenia Międzynarodowego Centrum Kultury będą odbywające się w tym samym czasie warsztaty w ramach Cracow Fashion Week

Wystawa prezentuje prace kilkudziesięciu młodych polskich i norweskich designerów /fot. materiały prasowe

Niekonwencjonalne wykorzystanie ,,resztek” z odniesieniem do folkowej tradycji to mocna strona twórczości Kariny Królak /fot. materiały prasowe

Logika lokalności. Norweski i polski współczesny design

Wystawa zaprezentuje współczesne wzornictwo w Polsce i w Norwegii, które stało się jedną z bardziej popularnych dziedzin kultury, odgrywając niebagatelną rolę w zagranicznej promocji obu krajów. Jednym z wiodących trendów zarówno w polskim jak i norweskim designie jest projektowanie wykorzystujące rodzimą tradycję warsztatową i materiałową jak również idee zrównoważonego rozwoju. Ekspozycja będzie próbą ukazania wzajemnych polsko-norweskich korelacji i punktów stycznych w designie ostatnich 15 lat. Wystawa zaprezentuje blisko 100 prac kilkudziesięciu młodych polskich i norweskich designerów, prace zarówno już nagradzane i uznane w świecie jak i te najnowsze.
Na wystawie można zobaczyć m. in. prace Kariny Królak, która swoją biżuterią promuje ekologię i recykling. Jako tworzywa używa różnego rodzaju odpadów plastikowych, złotek, starych guzików, koralików, kapsli, koronek, sznurków, kolorowych tasiemek, itp. Tym niepotrzebnym już materiałom daje drugie życie, tworząc kolczyki, bransoletki, pierścionki, naszyjniki. Metoda łączenia materiałów pozornie do siebie niepasujących: szlachetnych kamieni z resztkami i odpadami, naturalnych materiałów z plastikami – daje niezwykle zaskakujące efekty.

Wystawa prezentuje prace kilkudziesięciu młodych polskich i norweskich designerów /fot. materiały prasowe

Wystawa prezentuje prace kilkudziesięciu młodych polskich i norweskich designerów /fot. materiały prasowe

Warsztaty
W sobotę (25 marca) o godz. 11.30 zapraszamy całe rodziny na Wiosenne porządki w szafie z Cracow Fashion Week.
Podczas eco-modowych warsztatów będzie można poddać recyclingowi stare ubrania – jeansy zamienią się w torebki, podkoszulki w dywaniki, swetry w skarpetki i szaliki, a sukienki zmienią się nie do poznania. Można przynieść własne ubrania do kreatywnych działań. Inspirację czerpać będziemy z pokazów mody prezentowanych podczas Cracow Fashion Week. Dla uczestników warsztatów wstęp na wystawę  jedynie za 5 zł!
Warsztaty są bezpłatne, nie obowiązują zapisy.
Informacje: warsztaty@mck.krakow.pl. Tel. 12 42 42 860.
O godz. 16:00 odbędzie się Fashion-cycling – rozmowa o eco-modzie. Spotkanie z projektantką Kariną Królak, projektantką eco-biżuterii artystycznej oraz Magdaleną Kęskiewicz, projektantką mody i wykładowczynią szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie. Wstęp wolny.

 

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ