Monday, April 15, 2024
Home / Moda  / Design  / Kreatywność i szwajcarska precyzja – otwarcie nowego salonu z maszynami do szycia w Krakowie

Kreatywność i szwajcarska precyzja – otwarcie nowego salonu z maszynami do szycia w Krakowie

Innowacyjne szwajcarskie maszyny do szycia Bernina i nie tylko

maszyny bernina na półkach podczas otwarcia salonu w Krakowie

Maszyny do szycia Bernina to szwajcarska precyzja i jakość / fot. materiały własne

Szycie dotychczas kojarzyło Ci się tylko i wyłącznie z nudnym zajęciem twojej babci lub cioci? Nowy salon z maszynami do szycia w Krakowie na ul. Wieniawskiego 62 firmy Wiking Polska przedstawia świeże spojrzenie na samodzielne tworzenie ubrań, wyszywanie i haftowanie. A to wszystko dzięki nowoczesnym, intuicyjnym i designerskim szwajcarskim maszynom firmy Bernina i nie tylko

 

Nowe miejsce dla pasjonatów szycia

Kraków zyskał nowe miejsce dla miłośników szycia, tworzenia i kreowania. W dniach 16 i 17 marca nastąpiło oficjalne otwarcie salonu z maszynami do szycia firmy Wiking Polska oficjalnego przedstawiciela szwajcarskich maszyn Bernina, które każdy klient może sprawdzić i przetestować na miejscu.

Jesteśmy rodzinną firmą na rynku działającą już od 30 lat

– wyjaśnia Maksymilian Strózik, podkreślając także, że nowoczesne centrum szycia powstało w odpowiedzi na rosnące potrzeby związane z dzieleniem się pasją do szycia. To miejsce, gdzie czuć energie kreacji, ale także doświadczenia wynikającego nie tylko z długiej działalności firmy Wiking Polska, ale także wieloletniej tradycji maszyn szwajcarskiej firmy Bernina.

 

Sprzedawca na tle maszyn do szycia

Otwarcie salonu cieszyło się dużym zainteresowaniem/ fot. materiały własne

 

Maszyny do szycia Bernina – szwajcarska precyzja jakość i design

Bernina to szwajcarska rodzinna firma działająca już od ponad 125 lat nieustannie prezentująca najwyższą jakość i precyzje. Produkuję maszyny do szycia, hafciarki i owerloki charakteryzujące się wytrzymałością i niezwykle nowoczesnym designem. Jednocześnie są one intuicyjne i łatwe w obsłudze, przez co szycie jest proste i przyjemne. To połączenie kreatywności oraz niezwykłej precyzji w wykonaniu.

Bernina to nieprawdopodobne rozwiązania technologiczne nadające ton innowacyjności w szyciu. Maszyny do szycia posiadają ekran HD, za pomocą którego możemy wybrać ścieg oraz joysticki regulujące jego parametry takie jak szerokość czy gęstość. Nie mają części plastikowych. Wszystko jest z kutej stali wykonane w najwyższej jakości.

 

maszyna do szycia firmy bernina

Model B590/ fot. materiały własne

 

– mówi Krzysztof Orzeł podczas otwarcia salonu, podkreślając unikatowość i nowoczesność szwajcarskiej marki. Bernina to maszyny komputerowe, których użytkowanie jest proste i komfortowe. Pośród oferty znajdzie się coś dla początkujących jak i prawdziwych ekspertów. Wykwalifikowani sprzedawcy z pewnością sprawią, że wybór maszyny do szycia będzie w 100% dopasowany do naszych oczekiwań. Możliwości jest całkiem sporo, ponieważ przychodząc do salonu, można zauważyć szeroki wybór szwajcarskich maszyn Bernina, z których każda posiada funkcje ułatwiające oraz podwyższające poziom szycia. W zależności od modelu maszyny posiadają szereg innowacyjnych rozwiązań. Jest to m.in. wbudowany alfabet umożliwiający wyszywanie liter, wyrazów czy całych zdań, wybór nawet do tysiąca ściegów ustawianych za pomocą dotknięcia ekranu, automatyczne adaptacyjne naprężenie nici, profesjonalne oświetlenie LED, dźwignia kolanowa sterowana elektronicznie, regulator obrotów z funkcją podnoszenia i opuszczania igły, automatyczny nawlekacz igły i wiele innych. Naszym oczom nie umknie również ich prezentacja wizualna, a zwłaszcza specjalna edycja Kaffe ozdobiona motywem kwiatowym autorstwa Kaffe Fassett.

 

maszyna do szycia bernina edycja Kaffe

Specjalna edycja Kaffe ozdobiona motywem kwiatowym autorstwa Kaffe Fassett/ fot. materiały własne

 

Może Cię zainteresować 

Analiza kolorystyczna – którą porą roku jesteś?

Zmiana maszyny do szycia po latach

Podczas otwarcia salonu czuć było energię prawdziwych pasjonatów szycia. Ludzi zajmujących się tym zawodowo, ale także takich, którzy nazywają siebie amatorami, ale dokładnie znają się na każdym aspekcie maszyn i są co do ich funkcji naprawdę wymagający. Salon z maszynami do szycia to miejsce także dla osób, które szyją od lat, ale ich maszyna nie jest już dopasowana do poziomu ich umiejętności. Właśnie dlatego wizyta w centrum szycia to okazja do spróbowania czegoś nowego i zapoznania się z technologiami, jakie oferuje rynek. Oprócz szerokiej oferty szwajcarskich maszyn Bernina w salonie można przetestować inne produkty znanych marek takich jak Redstar czy Veritas. Tego rodzaju maszyny do szycia są idealne dla osób, które pragną posiadać sprzęt, który da im możliwość podwyższyć poziom ich pracy.

Mam maszynę, ale jest już stara i jej użytkowanie nie sprawia mi już takiej przyjemności. Przyszłam po nową.

– wyznaje jedna z klientek podczas otwarcia testując maszynę Redstar S200. Podczas otwarcia zainteresowaniem cieszyły się także wyższe modele Bernette, które zaprojektowane przez szwajcarskich inżynierów firmy Bernina posiadają precyzyjne i innowacyjne funkcje. W przypadku modelu Bernette B77 jest to np. prędkość szycia, aż do 1000 wkłuć na minutę czy też dodatkowy górny transport, dzięki któremu trudne materiały nie marszczą się i nie ściągają podczas szycia. Wiele osób interesowały także niemieckie maszyny do szycia Veritas – renomowanej marki, której korzenie sięgają roku 1855 roku. Firma ta produkuje maszyny elektroniczne – zapewniające precyzyjne szycie oraz mechaniczne – pozwalające szyć grube i ciężkie materiały takie jak dżins czy skóra.

Kursy szycia – rozpocznij swoją przygodę z szyciem

Jeżeli chcesz zająć się szyciem na poważnie, ale nie wiesz, od czego zacząć, a samodzielna nauka cię przerasta, jest to idealna okazja, aby zapisać się na kurs szycia. To właśnie tam pod okiem specjalistów można nauczyć się szyć od podstaw lub realizować zaawansowane projekty. Firma Wiking Polska jest również partnerem wielu różnych kursów szycia, które można znaleźć pod adresami szkołaszycia.com.pl oraz zszywalnia.pl.
Szkoła szycia oferuje szeroką ofertę kursów cyklicznych. Kurs podstawowy polega na nauce działania i obsługi maszyny do szycia oraz poznaniu narzędzi niezbędnych do pracy krawieckiej. Nauka szycia na poziomie podstawowym to także wykonywanie prostych projektów takich jak torba na zakupy, worek na plażę czy do szkoły lub poduszka dekoracyjna.

Po odbyciu tego rodzaju kursu uczeń potrafi obsługiwać maszynę do szycia i może samemu realizować podobne projekty w zaciszu domowym. Jednak jeżeli chce czegoś więcej, a zazwyczaj obudzona pasja tak szybko się nie kończy, szkoła szycia oferuje także kursy średnio-zaawansowane, zaawansowane oraz profesjonalne. Na tego rodzaju szkolenie dobrze jest przyjść jeżeli ma się podstawowe umiejętności obsługi maszyny od szycia, a chce się rozszerzyć swoje kompetencje pod okiem profesjonalistów posiadających wieloletnie doświadczenie zawodowe.

 

Kobieta szyjąca na maszynie

Na kursach szycia ciągle chce się więcej/ fot. Canva

 

 

 

Kursy zaawansowane i profesjonalne obejmują takie projekty jak spódnica podstawowa, personalizowany notatnik, bluzka damska z kołnierzykiem i mankietami, sukienka, żakiet, lub płaszcz. Każdy uczestnik otrzymuje podstawowe materiały oraz narzędzia. Można wykupić kurs indywidualny lub grupowy, w którym brać udział mogą maksymalnie cztery osoby, aby prowadzący mógł poświęcić uwagę każdemu kursantowi i przekazać mu odpowiednią wiedzę jednocześnie skupiając się w pełni na jego pracy.

Największą popularnością cieszy się kurs szycia spódnicy. Są to zajęcia weekendowe trwające łącznie 10 godzin. Po tym czasie wszystkie panie wychodzą z samodzielnie uszytą spódnicą. Zajęcia prowadzi m.in. pani Katarzyna Śliwa absolwentka Krakowskiej Szkoły Projektowania, która nie tylko ma ogromną wiedzę, ale również talent do jej przekazywania. Jeżeli ktoś chce czegoś więcej, powinien skończyć tego rodzaju kurs. Nie tylko zdobędzie umiejętności potrzebne do rozpoczęcia przygody z szyciem, ale także będzie miał okazję pracować na sprzęcie najwyższej jakości.

– mówi Krzysztof Orzeł, podkreślając jak niesamowitą satysfakcję, daje samodzielne tworzenie ubrań. Nie tylko dorośli, ale także nasze pociechy mają szansę, aby zdobyć kolejną twórczą umiejętność. Na kursach szycia dla dzieci zabawa przeplata się ze zdobywaniem wiedzy oraz kreatywnym tworzeniem. Cykliczne i tematyczne kursy dedykowane dla dzieci od 6 do 14 lat to doskonała okazja, aby już od najmłodszych lat zapoznać się z funkcjonowaniem maszyny do szycia i tworzyć własne unikatowe projekty Samodzielne szycie to nie tylko wyraz własnej osobowości, kreatywności i pomysłowości, ale również podejmowanie wyborów mających korzystny wpływ na naszą planetę. Szycie i tworzenie rozbudza w nas głęboko drzemiącą kreatywność. Nowoczesne centrum szycia w Krakowie to miejsce, gdzie każdy znajdzie maszynę, która posłuży mu przez lata w tworzeniu, kreowani i odkrywaniu. Bo przecież szycie jest piękne!

Kobieta projektująca odzież

Szkoła szycia to idealna okazja, aby rozbudzić w sobie pasję / fot. Canva

 

Anna Kimla 

TAGI
top
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ