Tuesday, March 5, 2024
Home / Kultura  / Krasnoludki w szpitalu

Krasnoludki w szpitalu

Bo krasnoludki to pomocnicy św. Mikołaja

Krasnoludki odwiedzą małych pacjentów / fot. materiały prasowe

Za sprawą Teatru Bagatela i Galerii Kazimierz – współrealizatora przedsięwzięcia – cztery krakowskie szpitale prowadzące oddziały dziecięce odwiedzą krasnoludki i sierotka Marysia.
Specjalnie z okazji św. Mikołaja młodzi aktorzy Bagateli przygotowali dla leczących się dzieci spektakl muzyczny pt. „Krasnoludki są na świecie” 

Krasnoludki odwiedzą małych pacjentów / fot. materiały prasowe

Krasnoludki odwiedzą małych pacjentów / fot. materiały prasowe

Kolorowe widowisko, które jest adaptacją cieszącego się powodzeniem, spektaklu „O krasnoludkach, gąskach i sierotce Marysi” granego na deskach Teatru Bagatela, na potrzeby pokazów w szpitalach, zaaranżowała według scenariusza Martyny Lachman – jego reżyserka Iwona Jera.
Dzielnej i rezolutnej Marysi (w tej roli Kamila Pieńkos) towarzyszą dowcipne i kolorowe krasnoludki (Marek Bogucki, Maciej Sajur, Przemysław Redkowski i Artur Sędzielarz). Widowisko, które przede wszystkim opowiada o wielkiej sile przyjaźni i radzeniu sobie z przeciwnościami losu, jest przeplatane zabawnymi piosenkami.

Najmłodsi pacjenci szpitali: w Prokocimiu, św. Ludwika, szpitala im. Jana Pawła II oraz Żeromskiego, przygody Marysi i krasnoludków będą śledzić w dniach 5-9 grudnia 2016r. Ponadto widowisko prezentowane będzie także Galerii Kazimierz.
Dzięki umowie zawartej pomiędzy Teatrem, a dyrekcją współorganizatora wydarzenia, została nagrana płyta z piosenkami towarzyszącymi bajce. Będzie prezentem, który powinien przypominać małym pacjentom o tym, że największą siła jest ta, która rodzi się w nich samych.

 

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ