Friday, July 19, 2024
Home / Kultura  / Światy równoległe. Krakowskie Reminiscencje Teatralne 2013

Światy równoległe. Krakowskie Reminiscencje Teatralne 2013

16-20 października 2013 odbędą się Krakowskie Reminiscencje Teatralne. Formuła istniejącego od 1975 roku festiwalu nieustannie ewoluuje, podążając za zmianami w sztukach performatywnych i w społeczeństwie. Jednak pewne rzeczy pozostają niezmienne - pytania o współczesnego człowieka

Światy równoległe. Krakowskie Reminiscencje Teatralne 2013

Światy równoległe. Krakowskie Reminiscencje Teatralne 2013 / fot. materiał prasowy

16-20 października 2013 odbędą się Krakowskie Reminiscencje Teatralne. Formuła istniejącego od 1975 roku festiwalu nieustannie ewoluuje, podążając za zmianami w sztukach performatywnych i w społeczeństwie. Jednak pewne rzeczy pozostają niezmienne – pytania o współczesnego człowieka i kulturę, zachęcanie do refleksji i dialogu. Nowy teatr, nowy odbiorca.

Światy równoległe. Krakowskie Reminiscencje Teatralne 2013

Światy równoległe. Krakowskie Reminiscencje Teatralne 2013 / fot. materiał prasowy

W programie 38. RMNSC. znalazły się zarówno spektakle teatralne bliskie klasyce, jak i formalne eksperymenty; projekcje filmów czy pokazy tańca współczesnego. W każdym z pięciu dni festiwalu (16–20 października 2013) publiczność ma okazję zobaczyć największe gwiazdy teatru, wśród nich Rimini Protokoll, An Kaler, Jan Fabre czy Demirski & Strzępka.

Zaprezentowanych zostanie 11 spektakli i jeden wykład performatywny, odbędą się dwie debaty i 6 projekcji filmowych, do dyspozycji publiczności będą 3 artystyczne miejskie spacery, nie zabraknie niespotykanego, improwizowanego wydarzenia muzyczno-taneczno-naukowego… Ważnym elementem festiwalu są także działania warsztatowe – w tym roku podczas festiwalu odbędą się kolejne odsłony Akademii Mobilnej (prowadzenie: prof. Małgorzata Sugiera i dr Mateusz Borowski) oraz warsztaty Open Circle dla reżyserów, kuratorów, dramaturgów , w ramach których z Uczestnikami pracował będzie Georg Genoux.

Tematem przewodnim 38. Krakowskich Reminiscencji Teatralnych są światy równoległe. Sygnalizujący odmienne poziomy rzeczywistości społecznej czy odległe obszary geograficzne, ale także najbliższą nam na co dzień przestrzeń, która mimo wszystko może okazać się nie lada niespodzianką. RMNSC. to różne spojrzenia na sztukę, politykę i społeczeństwo oraz odważny komentarz do otaczającej rzeczywistości. Wiele z prezentowanych w tym roku wydarzeń to projekty zrealizowane specjalnie dla Reminiscencji.

Organizatorem Krakowskich Reminiscencji Teatralnych jest zespół managerów kultury i teatrologów, działający pod przewodnictwem Anny Lewanowicz, dyrektor festiwalu, w strukturach aktywnego na polskiej scenie muzycznej i artystycznej Stowarzyszenia „Rotunda”.(źródło: materiał prasowy)

Więcej informacji i dokładny harmonogram na: rmnsc.pl

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • free playstation plus 2 sierpnia, 2019

    I must say thank you for this post just click here get the very informative information and play station i am sore you enjoying here.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ