Thursday, December 7, 2023
Home / Ludzie  / Kre-aktywne  / #8M: Krakowski Krąg Miasta Kobiet

#8M: Krakowski Krąg Miasta Kobiet

Moc, równość i siostrzeństwo. Mamy globalne plany na Dzień Kobiet, jesteś z nami?

8 marca dołącz do Krakowskiego Kręgu Miasta Kobiet / fot. Michał Warchulski

8 marca świętujemy Międzynarodowy Dzień Kobiet, włączając się w akcję Global Sisterhood. Rozwijamy ideę siostrzeństwa i kobiecych kręgów w Polsce. Jesteśmy równe i różne. Dołącz do nas o godzinie 18.00 i poczuj energię płynącą od kobiet z całego świata

8 marca dołącz do Krakowskiego Kręgu Miasta Kobiet / fot. Michał Warchulski

8 marca dołącz do Krakowskiego Kręgu Miasta Kobiet / fot. Michał Warchulski

Czym jest krąg?
Przy zwykłym prostokątnym stole miejsca są ustalone z góry – tu ma siedzieć pan domu, tu pani, a nielubiana kuzynka gdzieś w przeciwnym kącie. Nikt nie musi się odzywać, żeby hierarchia była wyczuwalna. Ale kiedy już się odzewie, prawdopodobnie zdąży powiedzieć dwa zdania zanim ktoś inny mu przerwie: zacznie prostować informacje, udzielać rad i zmieniać temat.

Krąg jest alternatywą. Figurą doskonałą, bo wszyscy są w nim równi mimo że zupełnie różni. Jedna osoba mówi, pozostałe cierpliwie słuchają, czekają aż nadejdzie ich kolej. Może pierwsze zdanie sprawi, że poczujesz cisnące się na usta miliony komentarzy – ale już drugie spowoduje, że stracą na znaczeniu. Mówimy to, co czujemy. Bez próby wydawania się kimś innym. Bez obawy, że ktoś nas skrytykuje. Bez pośpiechu, wiedząc, że nikt nam nie przerwie. O idei kręgów możesz poczytać też tutaj.

Czym jest Global Sisterhood
8 marca 2017 r. kobiety z różnych części globu połączą się dzięki wspólnej medytacji. Jest to największe wydarzenie tego kalibru w skali świata. Chodzi o wspólny przepływ energii, być może podobny do emocji, które znasz z koncertów muzycznych. The Unify Global Sisterhood to ruch, który wierzy, że kobiety mogą zmieniać świat dzięki wzajemnemu wsparciu i solidarności. Organizacja działa zarówno lokalnie w różnych miejscach świata jak i wirtualnie – dzięki interaktywnej mapie możesz zobaczyć, gdzie najbliżej ciebie powstał krąg sióstr.

Dlaczego 8 marca chcemy medytować?
Medytować czy wyjść na ulicę?” –pytała w felietonie Agata Dutkowska. Chociaż jedno nie wyklucza drugiego, w Dniu Kobiet stawiamy na obdarzanie się dobrą energią. Wierzymy, że kobiety posiadają moc, która jest zaraźliwa. Medytacja to poczucie świadomości, rozwój intuicji i wiedzy o sobie. Ludzie obdarzeni takimi zdolnościami nie mogą być słabi.
Zapraszamy do wspólnej, kobiecej medytacji. Wyciszmy się, zróbmy sobie przyjemność, przystopujmy chociaż na chwilę. 8 marca zobacz świat z innej perspektywy, poczuj, że wiele zależy od ciebie. „Nie licz na Batmana, że jak w filmie zjawi się i uratuje Gotham City. Nie licz na PIS, na Roberta Biedronia, na NATO, na Unię Europejską, na Matkę Boską, na cud.” – to też Dutkowska.

Źródło: YouTube. UNIFY

8 MARCA 2017 r. (środa) spotykamy się o godzinie 18.00 w Krakowie, przy ulicy Dietla 97/9 w Lab Life. Krąg trzyma Ula Mikłasiewicz-Ziomek i Aneta Pondo, a medytację poprowadzi Apolonia Rdzanek. Zachęcamy do wzięcia ze sobą wygodnego ubrania, który nie będzie krępował ruchu.
Zbieramy po 10 zł od uczestnika na pokrycie kosztu sali (jak nie masz, też przyjdź). Dołącz do wydarzenia na Facebook`u. W przypadku nadwyżki, pieniądze przekażemy na cele statusowe Fundacji Miasta Kobiet.

winieta

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ