Wednesday, May 22, 2024
Home / Inne  / Fotogaleria  / Krakowska marka na orientalnym szlaku

Krakowska marka na orientalnym szlaku

Marka Joanna Hawrot narodziła się z inspiracji żywym obrazem, fascynacją sztuką współczesną i próbą przełożenia wschodniej kultury i tradycji na realia współczesnej Europy.

Dotychczasowe projekty Joanny Hawrot powstały w ramach 12 tematycznych kolekcji, stworzonych z podkreśleniem integralności wszystkich elementów - kolorów, formy i faktury. / fot. Krzysztof Harowt

Marka Joanna Hawrot narodziła się z inspiracji żywym obrazem, fascynacją sztuką współczesną i próbą przełożenia wschodniej kultury i tradycji na realia współczesnej Europy. W 2009 roku projektantka zaczęła działać na krakowskim rynku, za podstawę swojej filozofii przyjmując hasło „From Fashion To Art.” W tym rozumieniu moda i proces powstawania projektów jest jednocześnie twórczym poszukiwaniem, procesem integrującym wiele wymiarów sztuki.

Dotychczasowe projekty Joanny Hawrot powstały w ramach 12 tematycznych kolekcji, stworzonych z podkreśleniem integralności wszystkich elementów - kolorów, formy i faktury. / fot. Krzysztof Hawrot

Dotychczasowe projekty Joanny Hawrot powstały w ramach 12 tematycznych kolekcji, stworzonych z podkreśleniem integralności wszystkich elementów – kolorów, formy i faktury. / fot. Krzysztof Hawrot

W tym roku nowe atelier Joanny Hawrot przy ul. Św. Marka 16 świętuje swoje pierwsze urodziny. Założeniem było stworzenie miejsca otwartego na klienta, twórczość i inspiracje. Wnętrze wyrosło na pasji – praktycznie każdy element butiku został zbudowany rękami osób zaangażowanych w jego tworzenie – projektantki i jej męża, Krzyśka Hawrota. Efektem jest czysta, galeryjna przestrzeń, pozwalająca na łatwe zaadaptowanie jej do działań twórczych. Joanna Hawrot: Odwiedzają nas niezwykłe osoby. Historie, którymi się dzielą i inspiracje, jakich nam dostarczają, są nie do zastąpienia. Słowa klientek, które odnajdują w atelier harmonię i twórczą siłę, są najlepszym dowodem na to, że marka odnalazła swoją przestrzeń.

Dotychczasowe projekty Joanny Hawrot powstały w ramach 12 tematycznych kolekcji, stworzonych z podkreśleniem integralności wszystkich elementów – kolorów, formy i faktury. Projekty marki pokazano m.in. na nowojorskim Brooklyn Fashion Week, targach The Gallery w trakcie berlińskiego Tygodnia Mody oraz w Paryżu, w trakcie Kult Exhibition. W ubraniach marki często pojawia się Joanna Kulig – projektantka przyznaje, że artystyczna wrażliwość aktorki wpisuje się w estetykę jej twóczości.

 

Tegoroczne plany marki kształtują się pod hasłem ekspansji – nie tylko artystycznej, ale też geograficznej. Joanna Hawrot ma przed sobą perspektywę artystycznej współpracy w Singapurze, a wśród kolejnych celów pojawia się Dubaj i Nowy Jork. Również na rynku krakowskim będzie działo się sporo: wkrótce odsłona interdyscyplinarnego projektu ANIME, zrealizowanego wspólnie z fotografką Katarzyną Widmańską. Konsekwentne urzeczywistnianie filozofii „From Fashion To Art” pociąga za sobą wiele twórczych projektów, łączących elementy sztuk wizualnych, dźwięku, ruchu i obrazu.

Rocznica powstania autorskiego atelier zbiega się z nadchodzącym jubileuszem istnienia Miasta Kobiet. W ramach podwójnej celebracji w nowej siedzibie kultowej krakowskiej Cricoteki odbędzie się pokaz mody z udziałem marki Joanna Hawrot. W trakcie pokazu przedpremierowo zostanie zaprezentowana kolekcja limitowanych egzemplarzy na sezon jesień-zima. W planie – intensywne, audiowizualne doświadczenie, które będzie żyło w pamięci widzów jeszcze długo po tym, kiedy modelki zejdą z wybiegu.

Sesja: 

Kolekcja: SPACE – Joanna Hawrot

Zdjęcia: Krzysztof Hawrot

Opracowanie graficzne: Agnieszka Stopyra

Modele: Maria, Michał / Fashion Color Models Agency

Make-up, fryzury: Joanna Wolff

Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.joannahawrot.com

Oceń artykuł
2 komentarze
  • harga print poster 9 stycznia, 2020

    … [Trackback]

    […] Info to that Topic: miastokobiet.pl/krakowska-marka-na-orientalnym-szlaku/ […]

  • Azira Torbor 10 stycznia, 2020

    … [Trackback]

    […] Here you will find 89359 additional Information on that Topic: miastokobiet.pl/krakowska-marka-na-orientalnym-szlaku/ […]

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ