Thursday, May 30, 2024
Home / Kultura  / Krakowska mapa tajemnic: 5 miejsc, do których warto pójść, by poczuć klimat miasta

Krakowska mapa tajemnic: 5 miejsc, do których warto pójść, by poczuć klimat miasta

Jesteś w KRK? Koniecznie wpadnij do tych miejsc!

Przygotowaliśmy dla was listę 5 miejsc, do których warto zajrzeć będąc w Krakowie

Przygotowaliśmy dla was listę 5 miejsc, do których warto zajrzeć, będąc w Krakowie. / fot. dimitrisvetsikas1969 / Pixabay

Karków kojarzy się wszystkim z ziejącym ogniem Smokiem Wawelski, wysokim Kopcem Kościuszki i Zamkiem Wawelskim. Chociaż zabytki to istotna część miasta, aby poczuć jego właściwy klimat należy na chwile oderwać się od tego, co najbardziej popularne. Przygotowaliśmy dla was listę 5 miejsc, do których warto zajrzeć będąc w Krakowie

 

 

1. Idea Fix

 

Masz już dosyć sieciówek? Męczy cię, że wszyscy na ulicy wyglądają dokładnie tak samo? Chcesz wyróżnić się z tłumu? Jeśli na którekolwiek z postawionych pytań odpowiedziałaś twierdząco, to znak, że powinnaś czym prędzej udać się do Idei Fix. Znajdziesz tam modę, fotografię, muzykę, grafikę, książkę, sztukę użytkową – wszytko „made in Poland”. Idea to pierwszy w Krakowie concept shop, w którym dostępne są kolekcje ponad 50 polskich, niezależnych projektantów. Dodatkowo, wszystkie produkty zachowane są w idei świadomej konsumpcji – kupując wspierasz środowisko!

 

2. Muzeum Manggha

 

 

Jest takie miejsce w Krakowie, gdzie Polska i Japonia przenikają się i łączą. Muzeum Manggha propaguje wiedzę na temat Dalekiego Wschodu, jednocześnie nie zapominając o naszych, rodzimych tradycjach. Nowoczesny sposób prezentacji wystaw i nowatorskie metody działania sprawiają, że każda wizyta to niezapomniana przygoda. Organizowane wydarzenie dotyczą szeroko pojętej kultury i działalności ludzkiej. Są związane nie tylko ze sztuką, ale także muzyką, teatrem, filmem, literaturą, filozofią, religią czy nowoczesną technologią. Wybierz się i sprawdź, co najlepszego ma do zaoferowania Kraj Kwitnącej Wiśni.

 

3. Nowa Prowincja

 

„A w Krakowie na Brackiej pada deszcz…” śpiewa w swoje piosence Grzegorz Turnau i robi to nie bez powodu. Jeśli chcesz poczuć prawdziwy, dekadencki klimat Krakowa powinnaś koniecznie wypić gęstą, gorącą czekoladę w kawiarni Nowa Prowincja. Powstała w 2004 roku, kontynuuje działalność znajdującej się tu przed laty „Starej” Prowincji. Miejsca, gdzie spotykali się, żartowali i gawędzili najbardziej znani poeci, pisarze i artyści. W 2014 roku przy wejściu do kawiarni zainstalowano „domofon poezji”. Po naciśnięciu na nim odpowiedniego przycisku można usłyszeć twórców (Wisławę Szymborską, Adama Zagajewskiego, Czesława Miłosza czy Ryszarda Krynickiego), czytających własne wiersze.

 

4. Legal Cakes

 

https://www.instagram.com/p/B1ZR3f_o4AS/?utm_source=ig_web_copy_link

Jeśli kochasz słodycze, ale rozum podpowiada ci, że jedzenie ich często nie jest najlepszą drogą, by osiągnąć figurę marzeń, przyjdź do Legal Cakes. Tu nie musisz się martwić, bo wszystkie pyszności są absolutnie legalne (jak sama nazwa wskazuje). Co to oznacza? Ciasta, ciasteczka, torty i puszyste pancakes zawierają jedynie zdrowe i mało kaloryczne składniki. Do każdej pozycji w menu dołączony jest również wykaz alergenów i liczba zawartych kalorii. Dzięki temu wiesz, co jesz! Legal Cakes to doskonała opcja dla miłośników bycia fit, oraz osób z wszelkimi alergiami pokarmowymi – tu możecie się najeść do syta.

 

5. Massolit Books

 

Anglojęzyczna księgarnio-kawiarnia z historią. Miejsce wielu międzynarodowych spotkań autorskich, konferencji i debat kulturalnych. Powstała w 2001 roku z inicjatywy Karen Underhill, Davida Millera i Matthew Roya – Amerykanów, których Kraków zauroczył swoim wdziękiem. Massolit szybko stał się istotnym punktem na literackiej mapie miasta. Księgarnia oferuje mnóstwo ciekawych, nowych i używanych książek. Znajdziesz tu angielskie czasopisma, literaturę feministyczną i Women Studies. Podczas wizyty obowiązkowo spróbuj wybornego apple pie, i rozsmakuj się w pysznej kawie!

 

Monika Janusz 

CHCESZ TRAFIĆ DO TURYSTÓW, ODWIEDZAJĄCYCH KRAKÓW? ZAPREZENTUJ SWOJE USŁUGI/MIEJSCE W MAPIE SEZON NA KRAKÓW. ZOBACZ OFERTĘ.

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • 카지노 14 stycznia, 2020

    … [Trackback]

    […] Find More on that Topic: miastokobiet.pl/krakowska-mapa-tajemnic-5-miejsc-do-ktorych-warto-pojsc-by-poczuc-klimat-miasta/ […]

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ