Thursday, May 30, 2024
Home / Miasto Podróży  / Kobiecy czerwiec z Twistem. Sprawdź, co robić w Krakowie

Kobiecy czerwiec z Twistem. Sprawdź, co robić w Krakowie

Aktualizowana baza z najciekawszymi wydarzeniami w Krakowie

piknik krakowski

Piknik Krakowska / fot. Agnieszka Fiejka

W końcu ruszyła machina letnich wydarzeń. Po przedwiosennym zastoju, a przed sezonem ogórkowym, nastał czas co ciekawszych imprez. Przed zbliżającymi się czerwcowymi weekendami aktualizujemy dla was bazę najciekawszych wydarzeń w Krakowie, nie przegap!

 

Za nami

 

Wodecki Twist Festiwal 7-9 czerwca 2019

Chris Botti, Kayah, Matt Dusk, Sławek Uniatowski, Anna Maria Jopek, Brodka, Urszula Dudziak i Aga Zaryan wystąpią na 2. WODECKI TWIST FESTIWAL.
W trakcie trzech festiwalowych dni, w najpiękniejszych krakowskich salach koncertowych i przestrzeniach, wystąpi plejada polskich i międzynarodowych gwiazd.
– Zbigniew Wodecki to zdecydowanie najbardziej ekumeniczna postać w polskiej muzyce. Niezrównana maestria, lekkość i humor pozwalały mu łączyć ogromną rozpiętość stylów i gatunków z twistem innym niedostępnym – podkreśla dyrektor muzyczny festiwalu Piotr Metz.

Co: 2. Wodecki Twist Festiwal
Gdzie: Kraków
Kiedy: 7-9 czerwca 2019
Więcej na: www.wodeckitwistfestiwal.pl/

Festiwal Miłosza 6-9 czerwca

Z początkiem czerwca Kraków stanie się ponownie centrum tego, co we współczesnej poezji ekscytujące i nowe.
Pod hasłem „Zdobycie władzy” odbędą się spotkania autorskie, debaty panelowe, warsztaty edukacyjne czy koncerty. Przez cztery czerwcowe dni Kraków stanie się poetycką przystanią dla wybitnych twórców z obszarów językowych i kulturowych. Przyjadą podzielić się doświadczeniami wyniesionymi z miejsc, w których decydują się losy Europy, gdzie panuje odbierająca wolność cenzura, toczy się zbrojny konflikt bądź rządzi przemoc. Z krakowską publicznością spotkają się m.in.: Simon Armitage, Tatev Chakhian, Saleh Diab. Dla tych, którzy szukają w poezji eksperymentu igłosu młodego pokolenia, organizatorzy przygotowali pasmo OFF – skupione wokół zagadnień rewolucji, przemocy i artystycznych sposobów budowania oporu.
Wśród gości z Polski są m.in.: Krystyna Dąbrowska, Piotr Florczyk, Magdalena Kicińska.
Więcej: www.miloszfestival.pl

25. urodziny „Mayday” w Bagateli

8 maja odbyło się 25-lecie spektaklu „Mayday” w Teatrze Bagatela / fot. Piotr Kubic

Ćwierć wieku. Dokładnie taki szmat czasu sztuka „Mayday” nie schodzi z desek Teatru Bagatela. 8 maja obsada farsy zagrała w jubileuszowym spektaklu, a autor komedii Ray Cooney przeprowadził warsztaty z dramaturgii. – Nie ma żadnej różnicy pomiędzy mężczyzną, odkrywającym swą żonę w łóżku z jego najlepszym przyjacielem w farsie, a mężczyzną znajdującym swą żonę w łóżku z jego najlepszym przyjacielem w tragedii. Reakcja męża w każdej ze sztuk powinna być taka sama. Różnica polega na reakcji publiczności, a nie męża – twierdzi twórca „Mayday”. Kultowe przedstawienie traktujące o wpadce taksówkarza bigamisty to fajerwerki humoru, a zarazem pean na cześć męskiej zaradności, pomysłowości i intelektu.

Co: „Mayday”
Gdzie: Teatr Bagatela, Dużej Scenie przy ul. Karmelickiej 6
Kiedy: 7, 8 i 9 czerwca 2019
Więcej na www.bagatela.pl/repertuar/karmelicka

V. Małopolski Kongres Kobiet

Małopolski Kongres Kobiet jest jednym z najważniejszych i największych rangą wydarzeniem społeczno-kulturalnym dla Małopolanek, które promuje lokalne liderki, artystki i profesjonalistki z różnorodnych dziedzin. W programie V. Małopolskiego Kongresu Kobiet znajdziecie kilkanaście wykładów, paneli i prezentacji, dotyczących roli kobiet w historii, polityce, nauce i sztuce, rynku pracy i emerytur, etyki, komunikacji społecznej, aktywności i zdrowia mieszkańców Krakowa i Małopolski. Kongres wzbogacą występy artystyczne oraz wydarzenia towarzyszące.

Co: V. Małopolski Kongres Kobiet
Gdzie: Kraków
Kiedy: 15 czerwca 2019
Więcej: www.malopolskikongreskobiet.pl

Przed nami

Piknik Krakowski

Leżenie i nicnierobienie. Czy może być coś przyjemniejszego niż śniadanie na trawie w dobrym towarzystwie? Weekendowe spotkania z rodziną, przyjaciółmi i sąsiadami w parkach Krakowa powróą już w czerwcu. Weź swój ulubiony kosz, koc lub zaopatrz się w rarytasy od lokalnych producentów na miejscu. U wystawców i w foodtruckach będzie można degustować lub zwyczajnie najeść się do syta, a przy tym pogłębić swoją wiedzę kulinarną na warsztatach i pokazach szefów kuchni i blogerów. Aktywni dorośli i dzieci nie znudzą się. W cieniu drzew, niezależnie od wieku i kondycji poćwiczysz pod okiem instruktorów jogę, gimnastykę czy piłkę nożną. Piknik Krakowski będzie wędrował po parkach w kilku dzielnicach, specjalną atencją obdarzy Jubileuszową Nową Hutę, by w lipcu i sierpniu osiąść na dobre w dwóch parkach: Bednarskiego i Krakowskim. Nie zabraknie pikników poświęconych sąsiadom z Ukrainy i Niemiec. Piknik Krakowski zakończy się huczną potańcówką w stylu retro w Parku Krakowskim 1 września. Na wybrane Pikniki chętnych dowoził będzie Parkobus – zielony autobus, który nie porusza się utartymi ścieżkami.

Co: Piknik Krakowski
Kiedy&Gdzie:
1 czerwca – Park Bednarskiego
2 czerwca – Park Krakowski
8 czerwca – Stacja Zabłocie
9 czerwca – Park Decjusza
15 czerwca – Park Jordana
16 czerwca – Park Dębnicki
22 czerwca – Park Zielony Jar Wandy
23 czerwca – Park Żeromskiego
29 czerwca – Planty Mistrzejowickie
30 czerwca – Bulwar Inflancki (u wylotu ul. Piekarskiej w stronę ul. Wietora)
Więcej: FB/PiknikKrakowski

Wianki: Święto muzyki w Krakowie!

Natalia Nykiel, Miuosh, Fisz Emade Tworzywo – m.in. ci artyści zagrają w Krakowie 22 czerwca podczas tegorocznych Wianków – Święta Muzyki. Na trzech scenach zlokalizowanych na Rynku Głównym, Powiślu oraz pod Nowohuckim Centrum Kultury wystąpi czołówka polskiej sceny muzycznej.
Podczas tegorocznej edycji nie zabraknie silnej reprezentacji piosenkarek, które przybliżaliśmy wam w ostatnich wydaniach „Miasta Kobiet”! 22 czerwca w Krakowie wystąpi Barbara Wrońska, Misia Furtak, Mela Koteluk i Renata Przemyk!
Impreza już po raz szósty odbędzie się w formule nawiązującej do francuskiego wydarzenia „Fête de la Musique”. Jak co roku, również i tym razem wszystkie wydarzenia związane z Wiankami – Świętem Muzyki będą bezpłatne i otwarte dla wszystkich.

Co: Wianki
Gdzie: Kraków
Kiedy: 22 czerwca 2019
Więcej: FB/Wianki

Koncert Roda Stewarta

Rod Stewart wyruszył w trasę koncertową promującą 30. studyjny album Artysty pt. Blood Red Roses. Koncert w Polsce odbędzie się 21 czerwca w Tauron Arenie Kraków. Dzięki swojemu charakterystycznemu głosowi i stylowi, Rod Stewart tworzy muzykę we wszystkich gatunkach – od rocka przez folk, soul, R&B, a nawet amerykański standard. To wszystko czyni go jedną z niewielu gwiazd, która może poszczycić się albumami zdobywającymi czołówki list przebojów przez wszystkie dekady swojej kariery.

Co: Koncert Roda Stewarta
Gdzie:  Tauron Arena Kraków
Kiedy: 21 czerwca 2019
Bilety 

Spragniona muzyki? Zajrzyj do tego artykułu

 

Dziennikarka, która nie boi się stawiania prostych pytań, w nadziei na usłyszenie nieoczywistych odpowiedzi. Prowadzi portal i media społecznościowe MK, koordynuje spotkania Klubu Miasta Kobiet, odpowiada za patronaty medialne, prowadzi kursy webwritingu. Propagatorka tworzenia i stosowania żeńskich derywatów zawodów.

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • wuxiaworld 23 lipca, 2019

    Maybe, but I’m not sure even though the article is useful to me.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ