Saturday, March 2, 2024
Home / Miasto Podróży  / Weekendowy city break w Krakowie: 5 miejsc, które warto zobaczyć, gdy czas goni

Weekendowy city break w Krakowie: 5 miejsc, które warto zobaczyć, gdy czas goni

Zobacz nasz subiektywny ranking miejscówek, które warto odwiedzić, gdy nie ma się zbyt wiele czasu

Kraków skrywa wiele fascynujących miejsc

Poznaj miejsca w Krakowie, które cię zafascynują / fot. Putnik Travel / Flickr

Jakie miejsca w Krakowie warto zobaczyć, gdy jest się tu tylko przelotem? Kraków to nie tylko Wawel, Sukiennice i Rynek. Możliwe, że nie znałaś miejsc z poniższego rankingu. A może, odwrotnie – mijałaś je wiele razy, ale nigdy nie poświęciłaś im wystarczająco dużo uwagi. Oto inspirujące miejsca w Krakowie, które pobudzą twoją kreatywność lub zachęcą do odkrywania tego co nieoczywiste

 

 

1. Kolorowe schody na Podgórzu

 

Miejsce szerszemu gronu turystów nieznane, bo i znaleźć je niełatwo. Piętrzące się obok niepozornej i dość zaniedbanej kamienicy schody wyróżniają się kolorami i cytatami, zdobiącymi każdy ze stopni. Warto nie tylko przejść po nich, ale zatrzymać się i spróbować odszyfrować napisy, niektóre już dość wytarte. Znajdziemy tam nie tylko sentencje Marqueza, Goethego, Gandhiego, ale też Taty Muminka i Włóczykija. Pozytywny przekaz z nich płynący na pewno umili czas, a wielobarwność projektu doda trochę kolorów do codziennego dnia.

 

 

2. Galeria LueLue

Miejsce idealne dla zafascynowanych starym Krakowem.

Galeria LueLue / fot. materiały prasowe

Jeśli lubisz otaczać się pięknymi rzeczami, to punkt, który powinnaś odwiedzić. Miejsce idealne dla zafascynowanych starym Krakowem. Tam, podróż do przeszłości jest możliwa – fotografie, plakaty i obrazy przedwojennego miasta budzą natchnienie i zachwycają urokliwym klimatem. Pomimo niewielkich rozmiarów sklepiku, jest ujmującą alternatywą dla komercyjnych i banalnych sklepów z pamiątkami.

 

 

3. Kocia Kawiarnia „Kociarnia”

Przechodząc przez drzwi szafy znajdziesz się w kocim świecie

Fantastyczne miejsce dla miłośniczki kotów / fot. Kari-Shea/ Unsplash

Przechodząc przez drzwi szafy znajdziesz się w kocim świecie. To tutaj, oprócz kawy i deserów, zostaniesz uraczona niezwykłym mruczącym towarzystwem. Menu zachęca i bawi – nazwy napojów i potraw również związane są z kotami. Jeśli jesteście kocimi fankami to idealne miejsce na relaks i chwilę odpoczynku z przyjaciółką.

 

 

4. Eros Spętany

Eros Bendato, rzeźba Igora Mitoraja

Rzeźba Igora Mitoraja / fot. GiulianiCO / Flickr

 

Nieoczywista instalacja, tym razem usytuowana w centrum Krakowa – na Rynku Głównym. Ogromna, skrępowana głowa greckiego młodzieńca leżąca na boku wygląda jak porzucona. Dla znawczyń i koneserek sztuki punkt obowiązkowy. Dla tych mniej zainteresowanych artystyczną wymową rzeźby – miejsce idealne na ciekawe zdjęcia.

 

 

5. Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK

Dzieła sztuki w MOCAK-u inspirują i zdumiewają

„Między” autor: Stanisław Dróżdż – instalacja / fot. Jacek Dyląg / Flickr

 

Nawet dla tych z was, które zarzekają się, że sztuki współczesnej nie rozumieją, jest to muzeum godne polecenia. Zapoznanie się ze wszystkimi dziełami zajmuje sporo czasu, ale nie jest to w żadnym wypadku czas zmarnowany. Zaskakujące, niebanalne, niekiedy budzące skrajne emocje wystawy, zlokalizowane są w białych, nowoczesnych wnętrzach. Niemała porcja kultury może być świetnym pomysłem na inspirujący dzień!

 

Magdalena Ramenda

Oferujesz atrakcje turystyczne w Krakowie? Chcesz zamieścić reklamę swoich produktów lub usług w mapie „Sezon na Kraków”? Zobacz ofertę!

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ