Thursday, July 18, 2024
Home / Kultura  / Krakow Business Run we wrześniu w Krakowie!

Krakow Business Run we wrześniu w Krakowie!

16 września 2012 odbędzie się bieg mający na celu pokazanie Krakowa jako miasta przyjaznego mieszkańcom i biznesowi oraz wspieranie promocji gospodarczej miasta i firm wśród społeczności lokalnej

Krakow Business Run_Mapa

Trasa Krakow Business Run będzie biegła wokół krakowskich Plant

16 września 2012 odbędzie się bieg mający na celu pokazanie Krakowa jako miasta przyjaznego mieszkańcom i biznesowi oraz wspieranie promocji gospodarczej miasta i firm wśród społeczności lokalnej.

Krakow Business Run_Mapa

Trasa Krakow Business Run będzie biegła wokół krakowskich Plant

Impreza skierowana jest do małopolskich środowisk korporacyjnych, które na bieg w formie sztafety wystawiają  5-osobowy zespół. Trasa jest wyznaczona wokół krakowskich Plant – 5 okrążeń, czyli w sumie 20 kilometrów, a Start i Meta będą znajdować się przy Placu Szczepańskim, gdzie na zakończenie odbędzie się piknik rodzinny.

Krakow Business Run ma też inny, nadrzędny cel  – „każda z korporacji ściga się również w kwocie przekazanej na cel charytatywny. Ten cel charytatywny realizuje w ramach biegu Fundacja Jasia Meli i to jest konkretny cel, konkretna rzecz, którą dzięki każdemu z biegów będziemy osiągać. W tym roku to jest proteza dla dziewczyny, która straciła nogę, więc mamy bardzo wyraźny efekt do osiągnięcia. My liczymy też, że ta rywalizacja sportowa między korporacjami przełoży się na tę rywalizację finansową w realizacji celu charytatywnego” – mówi Magdalena Sroka – Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa.

Inicjatorzy imprezy:
•    Radisson Blu Hotel Kraków
•    UBS Service Centre (Poland) sp.  z  o.o
•    Gmina Miejska Kraków
•    Fundacja Poza Horyzonty

Organizatorzy zapewniają, że projekt stanie się imprezą cykliczną, do której w przyszłości zaangażują krakowskie uczelnie; towarzyszyć mu będą targi pracy, a uczestnikami staną się również korporacje spoza naszego regionu, przez co stanie się imprezą ogólnopolską.
Inne tego typu biegi odbyły się już m.in. we Frankfurcie, Miami czy Rio de Janerio.

Katarzyna Strączek

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ