Saturday, May 25, 2024
Home / Kultura  / Kraków Business Run wybiega protezy dla Agnieszki i Rafała

Kraków Business Run wybiega protezy dla Agnieszki i Rafała

Dowiedz się komu możesz pomóc i

Agnieszka Rundsztuk jest beneficjentką tegorocznego Poland Business Run / fot. materiały prasowe

Jest uśmiechniętą, bardzo aktywną kobietą. Działa jako wolontariuszka w Fundacji MATIO. Wychowuje 8-letnią córkę i mimo wielu trudności nie poddaje się. Agnieszka Rundsztuk od ponad dwudziestu lat chodzi na protezie nogi. Teraz potrzebuje nowej, dostosowanej do jej potrzeb. Kraków Business Run pobiegnie właśnie dla niej i dla Rafała Idzika, który w  ubiegłym roku stracił nogę w wypadku komunikacyjnym

Agnieszka Rundsztuk jest beneficjentką tegorocznego Poland Business Run / fot. materiały prasowe

Agnieszka Rundsztuk jest beneficjentką tegorocznego Poland Business Run / fot. materiały prasowe

Gdy Agnieszka Rundsztuk miała 12 lat zdiagnozowano u niej nowotwór złośliwy kości. Przechodziła długie leczenie, chemioterapię, jednak nogi nie udało się uratować. Wtedy nikt nie słyszał o  protezach. Była załamana. Pierwsza proteza, którą dostała była wykonana ze skóry i żywicy z zaplecionymi na ramionach pasami. Chodzenie w niej było bardzo trudne i  niewygodne, więc Pani Agnieszka przestała jej używać. Dopiero jej znajomy zrobił jej „nogę”, na której mogła chodzić. Jednak wtedy nikt nie myślał o rehabilitacji. Lekarze byli skupieni na walce z rakiem. Dziś to bardzo odbija na zdrowiu kobiety.
– Moja proteza ma prawie 10 lat. Jest zniszczona, a kolano zepsuło się już jakiś czas temu. Stopa jest całkowicie zużyta. Gdy chodzę kikut bardzo mnie boli. Ale nie poddaję się i mimo trudności chodzę i działam. Wychowuję też córkę. Emilka ma osiem lat i muszę się nią opiekować, choć jest bardzo samodzielna. Nie mam taryfy ulgowej – opowiada beneficjentka Kraków Business Run.
Na protezę niecierpliwie czeka też Rafał Idzik. Jego życie przed wypadkiem było spokojne i  szczęśliwe. Prowadził swoją firmę, która skupowała i sprzedawała warzywa. Wszystko zmieniło się w jednej chwili, kiedy samochód, który prowadził zderzył się z autobusem. Dwudziestoczteroletni Rafał bardzo ucierpiał, jego noga została kompletnie zmiażdżona. Nie  udało się jej uratować. Dziś młody mężczyzna próbuje wrócić do normalnego życia, choć nie jest to łatwe.
– Marzę o powrocie do pracy i do sprawnego funkcjonowania. Teraz nie pracuję, ale wykorzystuje ten czas na rehabilitację – mówi Rafał.
Tych, którzy biegać nie lubią lub nie mogą, zapraszamy do akcji Pomagam Bardziej. Wystarczy wejść na stronę www.polandbuisnessrun.pl, wybrać miasto i drużynę i za jej pośrednictwem przekazać pieniądze. Dzięki temu będziemy mogli pomóc kolejnym osobom – zachęca Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run i dodaje, że drużyna, która w  danym miesiącu zgromadzi najwięcej pieniędzy, wygrywa Żółtą Koszulkę Lidera, zaprojektowaną przez duet BOHOBOCO. Pierwszą taką koszulkę w Krakowie zdobyła drużyna Crazy Blue Dragons z Kancelarii Radców Prawnych Oleś & Rodzynkiewicz. Kto będzie następny? Dowiemy się już 4-go sierpnia.

Źródło: YouTube/PolandBusinessRun

A Miasto Kobiet przypomina o naszej akcji. Zbieramy zawodniczki do drużyny, która pobieganie razem z nami w Kraków Business Run. Chcesz być jej częścią? Po szczegóły kliknij tutaj.

***
Organizatorzy Kraków Business Run 2016: Fundacja Poland Business Run, Luxoft, UBS, Radisson Blu Hotel Kraków, EPAM, Cisco, Urząd Miasta Krakowa, Zarząd Infrastrukury Sportowej w Krakowie, Fundacja Poland Business Run
Sponsorzy Główni Kraków Business Run 2016: UBS, Luxoft, Euroclear, Epam, Motorola
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ