Thursday, June 20, 2024
Home / Ludzie  / Kre-aktywne  / Ponad 232 tys. zł na protezy!

Ponad 232 tys. zł na protezy!

Kraków Business Run: 3 000 biegaczy pobiegło po protezy dla Danusi, Justyny i Daniela. Udało się!

Biegacze rywalizowali ze sobą w 600 pięcioosobowych zespołach, składających się z przedstawicieli około 150 małopolskich firm. / fot. materiał prasowy

Miasto Kobietpod naszym patronatem

W niedzielę 14 września z Rynku Głównego w Krakowie blisko 3000 osób pobiegło po protezy dla podopiecznych Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty. Efekt: w III edycji Kraków Business Run udało się zabrać rekordową kwotę ponad 232 tys. zł.

Biegacze rywalizowali ze sobą w 600 pięcioosobowych zespołach, składających się z przedstawicieli około 150 małopolskich firm. / fot. materiał prasowy

Biegacze rywalizowali ze sobą w 600 pięcioosobowych zespołach, składających się z przedstawicieli około 150 małopolskich firm. / fot. materiał prasowy

W niedzielnym biegu swoje drużyny wystawili też m.in. bohaterowie serialu „Na Wspólnej”, „Szpital”, aktorzy Narodowego Starego Teatru, aktorzy Julia Kamińska i Mateusz Janicki, a także niepełnosprawny ultramaratończyk Dariusz Strychalski. Licząca 19 km trasa została podzielona na pięć okrążeń wokół krakowskich Plant, czyli po jednym 3,8-kilometrowym odcinku dla każdego zawodnika.

Trasę najszybciej pokonała drużyna „Delphi Running Team”, składająca się z przedstawicieli firmy Delphi Poland S.A. Na pokonanie dystansu wystarczyła im jedna 1 godzina, 7 minut i 35 sekund. Druga na mecie była drużyna „Motorola Solutions 1 Running Team” z czasem 1 godzina, 8 minut i 51 sekund. Trzeci dobiegli zawodnicy „Nokia – R&D Kraków 1”, którzy trasę pokonali w 1 godzinę, 9 minut i 34 sekundy. Żółtą Koszulkę Lidera akcji „Pomagam Bardziej” otrzymała drużyna „Leach & Fun”, składająca się z pracowników firmy Leach & Lang Property Consultans. Zebrali kwotę 10 001 zł.

Chciałam bardzo serdecznie podziękować wszystkim organizatorom i uczestnikom biegu – powiedziała Agnieszka Pleti, Dyrektor Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty. – Dzięki Wam pobiliśmy w tym roku absolutny rekord! 232 067,56 zł to kwota, dzięki której nowoczesne protezy otrzymają: Danusia, Justyna i Daniel, podopieczni naszej Fundacji. Ale towarzysząca biegowi akcja „Pomagam Bardziej” trwa nadal, wciąż można wpłacać pieniądze przez stronę Kraków Business Run i być może niebawem będziemy mogli wyłonić czwartego beneficjenta – dodała Agnieszka Pleti.

Kraków Business Run jest charytatywnym biegiem biznesowym w formie sztafety, zapoczątkowanym w 2012 roku w Krakowie. Po sukcesie pierwszej edycji w akcje włączyły się kolejne miasta. W tym roku podobne biegi odbyły się jednocześnie w Krakowie, Poznaniu, Katowicach, Łodzi i Warszawie. W sumie w Poland Business Run pobiegło prawie 10 000 osób. Z opłat startowych i akcji „Pomagam Bardziej” udało się zebrać ponad 742 tys. zł, dzięki którym nowoczesne protezy otrzyma 11 osób.

Kraków Business Run

Trasę najszybciej pokonała drużyna „Delphi Running Team”, składająca się z przedstawicieli firmy Delphi Poland S.A. / fot. materiał prasowy

W tym roku biegowi Kraków Business Run towarzyszy akcja „Pomagam Bardziej”, w którą może włączyć się każdy, niezależnie od uczestnictwa w sztafecie. Wystarczy wejść na stronę Kraków Business Run i wpłacić dowolną kwotę za pośrednictwem wybranej drużyny. Środki te zostaną skierowane bezpośrednio na rzecz konkretnych podopiecznych Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty.

Organizatorzy Kraków Business Run 2014: Fundacja Jaśka Meli Poza Horyzonty, UBS Polska, Radisson Blu Hotel Kraków, Luxoft, Gmina Miejska Kraków, Urząd Miasta Krakowa, Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Wypowiedzi organizatorów:

Wojciech Liszka, Sales And Marketing Director w Radisson Blu Hotel Kraków, współorganizator i uczestnik Kraków Business Run:

Gdy cztery lata temu w naszych głowach kiełkował pomysł sztafety biegowej, nie sądziliśmy, że projekt rozwinie się do takich rozmiarów. 3000 osób zapisanych w Krakowie w ciągu 72h, prawie dwadzieścia firm wspierających organizację i sto wystawiających swoje drużyny. Dziesięć tysięcy biegaczy w pięciu miastach. Kolejni beneficjenci otrzymujący wsparcie w wyniku zbiórki środków z wpisowego i w akcji Pomagam Bardziej. Każdego dnia na konto Fundacji wpływają dodatkowe środki, dzięki którym będziemy w stanie pomóc większej liczbie potrzebujących. Jesteśmy dumni z tego co udało się nam osiągnąć i liczymy, że to dopiero początek.

Strona www: www.krakowbusinessrun.pl

Profil Facebook: www.facebook.com/KrakowBusinessRun

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ