Wednesday, May 29, 2024
Home / Styl życia  / Sport  / Kraków Business Run – biegaj dla innych i dla siebie

Kraków Business Run – biegaj dla innych i dla siebie

Nienawidzisz biegać? Znamy sposób, żeby Cię przekonać!

Katarzyna Samborska – mistrzyni w motywowaniu / fot. materiały prasowe

Do szóstej edycji Kraków Business Run pozostał niecały miesiąc – jeszcze jest czas na przygotowania. Do wzięcia udziału w bezpłatnych sesjach treningowych i rozpoczęcia biegowej przygody zaprasza Katarzyna Samborska, trenerka ze studia SAMtrening

Katarzyna Samborska – mistrzyni w motywowaniu / fot. materiały prasowe

Katarzyna Samborska – mistrzyni w motywowaniu / fot. materiały prasowe

Już 3 września wystartuje Kraków Business Run – charytatywny bieg biznesowy w formie sztafety. Nadrzędnym celem imprezy jest pomoc beneficjentom – w tym roku między innymi Józefowi Tatarze i Bartłomiejowi Florkowi, na rzecz których przeznaczony jest dochód z opłat startowych. Oprócz wsparcia osób z niepełnosprawnością ruchową każdy z uczestników biegu ma szansę zrobienia czegoś dobrego także dla siebie… W jaki sposób? Poprzez regularny trening. Przez całe wakacje w Krakowie trwają otwarte sesje biegowe, organizowane bezpłatnie przez studio SAMtrening.
Jak tłumaczą trenerzy, bieganie to jeden z najlepszych sposobów na poprawę kondycji, zmniejszenie ryzyka chorób, zwiększenie kreatywności, wydajności w pracy i nie tylko… O tym wszystkim przekonuje Katarzyna Samborska, trenerka ze studia SAMtrening:
– Redukcja tkanki tłuszczowej to jedna z wielu zalet biegania, ale wyliczyć można ich o wiele więcej – od zmniejszenia ryzyka chorób serca po wzmocnienie układu immunologicznego. Jeżeli dodamy do tego zgrabną sylwetkę i lepszą kondycję to otrzymamy najcięższe działo wytoczone przeciwko większości chorób cywilizacyjnych. I to całkowicie za darmo, ponieważ jogging nie wymaga specjalistycznych przyrządów do ćwiczeń czy opłaty za karnet na siłownię. Wystarczą tylko sportowe buty, spodenki i koszulka i możesz biec na trasę!

Bieganie nigdy nie było fajniejsze! / fot. materiały prasowe

Bieganie nigdy nie było fajniejsze! / fot. materiały prasowe

Podkreśla też, że regularne treningi są najlepszym przyjacielem w walce ze starzeniem się organizmu – mogą cofnąć wiek biologiczny nawet o kilkanaście lat. Co ciekawe, oprócz poprawy zdrowia, bieganie może też wpłynąć na lepsze wyniki w pracy zawodowej.
– Niedotleniony mózg odmawia posłuszeństwa, a nie ma nic gorszego niż zmarnowany potencjał intelektualny. Zwłaszcza jeśli pracujemy w zawodzie, który wymaga od nas kreatywności oraz wzmożonej aktywności umysłowej. Innymi słowy, jeżeli chcemy maksymalnie wykorzystać możliwości naszego mózgu, najpierw zabierzmy go na regenerującą przebieżkę – zapewnia trenerka.
Udział w biegu jest dla uczestników szansą pomocy innym.
– Dzięki uczestnictwie w Poland Business Run każdy z nas może poczuć się jak bohater. Uczestnicy biegną po wsparcie dla osób niepełnosprawnych ruchowo, codziennie walczących o szansę na lepsze życie. Aby przebiec dystans 3,9 km, nie trzeba mieć za sobą wyczynowych treningów do maratonu. Wystarczy odrobina dobrej woli i wiara w ideę pomagania potrzebującym. Sztafetowy bieg wyzwala emocje, których nie zapewni żadna gra komputerowa czy serial… choć w tym momencie może się to wydawać mało prawdopodobne – mówi Katarzyna Samborska.

– Życie „pozakanapowe” istnieje, a entuzjazm z udziału w Poland Business Run wprawią w osłupienie niejednego miłośnika leniuchowania. Właśnie rzuciłam wam rękawicę. Czy podejmiecie wyzwanie i odważycie się na przygodę życia?– dodaje, zachęcając do udziału w biegu i sesjach treningowych.

Sierpniowe treningi odbywają się w środy i piątki o godzinie 18:00, na przemian na Krakowskich Błoniach – zbiórka przy wejściu do Parku Jordana – i na Łąkach Nowohuckich – zbiórka przy budynku NCK. Szczegółowe informacje wraz z godzinami i planowanymi miejscami spotkań znajdują się na naszej stronie internetowej

Kraków Business Run

To ostatni moment, żeby rozpocząć przygotowania przed Kraków Business Run / fot. materiały prasowe

 

 

 

 

Treningi z SAMtrening – start 18:00
09.08  Błonia Krakowskie
11.08  Łąki Nowohuckie
16.08  Błonia Krakowskie
18.08  Błonia Krakowskie
23.08  Błonia Krakowskie
25.08  Łąki Nowohuckie
30.08  Błonia Krakowskie
01.09  Błonia Krakowskie

Organizatorzy Kraków Business Run 2017: Luxoft, UBS, Radisson Blu, EPAM, Cisco, Kiss Digital, Urząd Miasta Krakowa, ZIS
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ